Lijst 5: D66 ledereen kan meedoen Lijst 6: SP voor een 100% sociaal Zuidpias! 13 Verkiezingskrant Zuidpias 2014 D66 is geen partij met ideologieën, maar met idealen. Om onze idealen te realiseren hebben wij richtingwijzers. Naast de landelijke richtingwijzers gaat D66 Zuidpias de komende vier jaar uit van de volgende lokale richtingwijzers. Niemand valt buiten de boot Burger is koning De 80/20-regel Transparantie is een must Duurzaamheid is de basis Als 1-mans fractie sta je soms machte loos tegen onnodige en dure projecten: zo werden er met één hamerklap miljoe nen afgeschreven aan gronden, werd de verdubbeling van de Hoofdweg en een brug over de ringvaart doorgedrukt. De rekening kwam te liggen bij de vrijwilli gers en de inwoners van Zuidpias. Des ondanks heeft de SP de afgelopen jaren veel bereikt. D66 De gemeente krijgt de komende jaren meer ver antwoordelijkheden rond zorg, jeugd en werk. D66 Zuidpias wil en kan niet accepteren dat inwoners in Zuidpias buiten de boot vallen. Bij elke actie en elk besluit van de gemeente moet steeds de vraag ge steld worden: "Kan iemand het kind van de rekening worden?" Dan moet hierop onmiddellijk actie worden ondernomen! Elke medewerker van de gemeente Zuidpias moet in denken en doen altijd de belangen van individuele inwoners en bedrijven dienen. Uitgangspunt in de dienstverlening is: als het kan, dan doen we het, want richting de burger en bedrijven geldt: "Klant is Koning." Bij relatief veel besluiten en werkzaamheden van de gemeente is sprake van standaard werk of een wet telijke taak. D66 Zuidpias wil dat voor deze processen en taken van de gemeente een standaardaanpak wordt gekozen. Voor 20% van de processen en taken zal echter gelden dat ze om maatwerk vragen. Daar gaat onze meeste aandacht naar uit. Met 80/20 bedoelen wij dat 80% van de aandacht van de gemeenteraad moet uitgaan naar de 20% van de dossiers die om dit maatwerk vragen. Het bestuur van de gemeente Zuidpias moet transparant en integer handelen in alles. Integriteit betekent dat bestuurders ervoor zorgen dat ze te allen tijde zichzelf in de spiegel kunnen aankijken en (de schijn van) belangenverstrengeling voorkomen. D66 Zuidpias staat ervoor dat we bij al onze besluiten ook kijken naar wat dit betekent voor de generaties na ons. Wat zullen onze kinderen en kleinkinderen merken van de gevolgen van onze besluiten? Nu in een tijd van financiële krapte veel nieuwe taken op de gemeente afkomen, blijft D66 Zuidpias zich sterk maken voor een groene, gezonde en prettige leefomgeving, nu en in de toekomst. Het volledige verkiezingsprogramma is te vinden op www.zuidplas.d66.nl Het vijfde dorp iri de groene polder hoeft er van de SP niet te komen. Bouwen naar behoefte is ons motto en in Zuidpias is vooral behoefte aan betaalbare (jongeren) woningen. De SP houdt de polder graag groen! Geen grootschalige bouw in de Zuidpias! De veranderingen in de zorg baren de SP veel zorgen. Dankzij de regerende partijen worden gemeenten opgezadeld met meer taken en minder geld. Daarnaast worden taken uitbesteed waar de gemeente juist de leiding moet hebben. De SP wil buurtgerichte zorg waarbij de gemeente de scepter zwaait. Samenwerking met andere gemeenten is po sitief, het kan de kosten drukken maar vraagt ook de risico's te dragen. De zorg moet altijd gegarandeerd worden, onafhankelijk van het budget! In Zuidpias zijn de voorzieningen sinds de fusie sterk achteruit gegaan. Men gaat er maar vanuit dat iedereen internet en een auto heeft. De SP wil dat er een gemeenteloket komt in alle kernen. Ook blijft de SP hameren op goed OV tussen de kernen. Op gebied van Duurzaamheid heeft de SP veel gewonnen. Het giftige Roundup wordt dit jaar ver boden, de eerste testen met LED verlichting staan gepland. Toch kan het stukken beter, kijk maar naar bijvoorbeeld Tilburg. Zo kan geld worden verdiend waardoor een deel van de bezuinigingen op het openbare groen teruggedraaid kunnen worden. Sinds de laatste verkiezingen is jongerenoverlast met de helft afgenomen. De SP heeft uit de dialoog met de jongeren begrepen dat er te weinig te doen is in Zuidpias. Wij willen meer aandacht voor de jongeren. Niet alleen meer activiteiten maar ook betaalbare jongerenhuisvesting en leertrajecten zodat jongeren niet hoeven te verhuizen. Stem daarom op 19 maart SP voor een financieel gezond, duurzaam en 100% sociaal Zuidpias!

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2014 | | pagina 69