Lijst 7: Nieuw Elan Zuidpias Nieuwe politiek - met Nieuw Elan Lijst 8: NGP De gemeente dat bent u! 15 Nieuw Elan Zuidpias Nieuw Elan Zuidpias, opgericht op 18 december 2013, wil met een daadkrachtig en concreet beleid stappen zetten naar een nieuw politiek tijdperk om de belangen van alle inwoners van de gemeente Zuidptas nog beter te kunnen behartigen. Het geloof van de inwoners in de politiek moet terugkomen. Jeugd Openbare ruimte Leefbaarheid voorzieningen in dorpen Veiligheid Verkeer en vervoer Economie en ondernemerschap Gemeentelijke lasten financiën Misschien denkt u daar niet dagelijks aan, misschien bent u dat besef de laatste jaren een beetje kwijt geraakt vanwege de afstand tot het gemeentebestuur. Wij willen graag met u samen werken aan een gemeente waarin u zich betrokken voelt bij uw leefomgeving zoals u dat wenst en waarbij u zich prettig voelt. Verkiezingskrant Zuidpias 2014 De jeugd moet in de dorpen van onze gemeente oud kunnen worden. Het woningaanbod in onze gemeen te moet beter worden afgestemd op de jeugd die wil blijven. Dat betekent concreet: betaalbare starters- woningen, zowel huur als koop. Ook moet echt pas send onderwijs in de gemeente mogelijk zijn. Hou het laag en groen. De openbare ruimte moet uitnodigend, veilig en schoon zijn. Honden- en paardenpoep op straat en in parken moet gemini maliseerd worden. Openbare vuilnisbakken dienen tijdig te worden geleegd. Gaten, verzakkingen en losliggend straatmateriaal moeten spoedig worden hersteld. De gemeenschappen van onze dorpen moeten zoveel mogelijk hun identiteit kunnen blijven behouden. Een flexibel gemeentelijk dienstenloket moet mogelijk zijn. Zo is het van belang dat bijvoorbeeld het oude gemeentehuis in Zevenhuizen een goede bestem ming krijgt. Politie en Handhaving moeten zichtbaar aanwezig zijn. Daar waar nodig moet tijdelijke (mobiele) observatie mogelijk zijn. Het plaatsen van intelligente LED lichtmasten moet worden bevorderd. Buurtparticipatie verdient bevordering. Het veer Moordrecht Gouderak moet voor voetgan gers behouden blijven. De problematiek op de A20 verdient maximale aandacht; evenals de ontsluiting van Nesselande en de situatie rondom de Hoofdweg en de Bredeweg. Bestaande industrieterreinen moeten worden gerevi taliseerd, voordat nieuwe plannen worden gemaakt. Industrieterreinen moeten voor een ieder goed toe gankelijk en bereikbaar zijn. Een ondernemer moet kunnen ondernemen. Lokale tarieven voor afvalstoffenheffing en riool recht moeten kostendekkend zijn. Het beleid t.a.v. afvalinzameling en riolering dient kritisch te wor den gevolgd. De burger moet op een eenvoudige, transparante wijze kunnen weten, wat financieel in de gemeente speelt. De komende jaren zal uw betrokkenheid groter wor den door bezuinigingen van de overheid. Er kan bij voorbeeld een beroep op u gedaan worden waar het gaat om mantelzorg, vrijwilligerswerk of de veiligheid van de buurt waarin u woont. Vindt u dat een prettig idee of ziet u daar misschien niet zoveel in? Wij vinden het uitstekend dat burgers bepaalde taken op zich willen nemen maar wij zouden het betreuren als mensen zich gedwongen zouden voelen taken te verrichten waarvoor zij niet gekozen hebben. Nieuwe Gemeente Politiek is een onafhankelijke V.l.n.r.: Terence Storm. Rob Storm, Dries Stam, Rémy Ndizeye Niyigena, Kees Heuvelman, Maria Krassa, Frank van Mourik en Mustapha Zbair. partij die niet vooraf hoeft in te stemmen met landelijk beleid omdat de partij daar medeverant woordelijk voor is. Dat maakt het voor ons mogelijk om op allerlei gemeentelijk gebied meer maatwerk te kunnen leveren dan andere partijen. Wij doen er daarom moeite voor om na te gaan wat er leeft onder de inwoners van deze gemeente en wat hun wensen zijn. Als belangen met elkaar in strijd zijn, zullen wij kiezen voor sociale oplossingen. In plaats van de asociale ontruiming van stacaravanparken bijvoorbeeld, zullen wij kiezen voor een sociaal beleid van woonvergunningen. Als lokale partij zal de NGP altijd kiezen voor de be langen van de inwoners van de gemeente Zuidpias. Die belangen zullen duidelijker worden als meer mensen een grotere betrokkenheid krijgen bij de besluitvorming in deze gemeente. Een voorwaarde hiervoor is verregaande bestuurlijke transparantie. Daarover wordt al vele jaren gesproken, maar dat heeft helaas nog niet zo veel opgeleverd. Het is ook in uw belang dat het wonen in de gemeente Zuidpias betaalbaar blijft. Daarom blijven wij vasthouden aan de laagste gemeentelijke tarieven en een ruim aanbod van sociale huurwoningen. Wij willen graag samen met u wonen in een groene, duurzame gemeente, waarin mensen gelukkig kunnen zijn. Daarom vragen wij u om op 19 maart aanstaande uw vertrouwen in ons uit te spreken.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2014 | | pagina 71