Steach J 0% BTW OP ALLE KEUKENS EN SANITAIR Wijklunch Grote zoektocht naar.... achtergelaten fietslamp Biodiversiteit Zuid-Holland steeds verder achteruit Informatie middag e-books MAART 20IM Muzikanten als Cobain en Staley zijn geliefd omdat ze zongen over dat ze hier niet wilden zijn, maar sinds zij het hier ver ruilden voor het hiernamaals zijn fans ontroostbaar. Moeten fans niet juist blij zijn dat de existentiële worsteling van hun idolen over is? Ze zijn niet als winnaar van de mat gestapt, dat is inderdaad jammer. Maar goed, dan was hun worsteling niet existentieel en had Nirvana geklonken als de 3J's en Alice in Chains als ABBA. A 079-3310700 HART VAN HOLLAND ZUIDPIAS 12 MAART 2014 21 Door Pepijn de Groot De inhoud van mijn vorige column, over de kracht van muziek die je de donkere kant van het bestaan toont, laat mij niet los. Sinds mijn vorige schrijven zijn er drie toffe taaltovenaars van Hollandse bo dem overleden. Vroman stierf van ouderdom, Brandt Corstius was al lange tijd ziek. Droevig, maar het heengaan van deze mannen lag gezien hun leeftijd in de lijn der verwachting. Dan bekom je sneller van de schrik. Dat lukte me niet toen ik, een dag na lezing, begreep wat de beteke nis was van het nieuwsbericht 'Dode na sprong uit raam studentenflat Utrecht'. Een 24-jarige student was door een raam gesprongen en door de val van acht hoog uit een flat overleden. Hij zou onder invloed zijn van Isd. Triest, dacht ik. "Rust in vrede collega MC en vriend Jeile alias Steach", postte een Facebookvriend de volgende dag. Toen vielen de puzzelstukjes op hun plek. Dat klinkt als een de licate gebeurtenis, maar ik schrok me kapot. Ik kende Steach van zijn muziek en had hem, naar aanlei ding daarvan, eens aangesproken. Zijn rapteksten vond ik tof en voor zo ver er sprake is van 'iemand leren kennen' in een paar korte woordenwisselingen op release- parties leek Steach me een nuch tere, aardige en intelligente gast. Jongens als hij kom je niet vaak tegen in het Nederlandse hiphop wereldje; ik had hem hoog zitten. Steach' teksten waren anders. Waar veel rappers vooral vertel len over hoe goed ze zijn, vertelde Steach griezelige of deprimerende verhalen die barstten van symbo liek. Rappen over de duistere kant van het leven ging hem goed af. Door hem zag ik als aspirant-rap per: zo kan het ook. Een van de laatste nummers die ik van Steach hoorde, waarin hij over zichzelf zegt dat hij 'dwaalt op de aardbol als een zwervende bejaarde', sluit hij mompelend af. "Een beetje de pressief gezever, maar ja... Soms moet dat eruit... Dus nu ben ik weer blij, zo blij..." Er is een jongen veel te vroeg ge storven en Nederland moet een talentvol taaltovenaar missen. Steach heeft zich te vroeg aange sloten bij de anderen die mij leer den dat depressieve muziek een genot kan zijn om naar te luisteren. Ik had graag nog heel veel nieuw, depressief gezever van Steach aan gehoord. Al was het maar omdat zijn familie en vrienden daar, met de kennis van nu, blij mee waren geweest, zo blij. Waddinxveen - Bibliotheek De Groene Venen houdt donderdag 20 maart van 14.00 tot 16.00 uur een informatiemiddag over het lenen van e-books bij de vestigingen van de bibliotheek. De middag wordt gehouden in de vestiging Waddinxveen aan de Mecklenburg Schwerinlaan. Nieuwerkerk aan den IJssel - De wijklunch in de grote zaal van zorgcentrum Dian- thus staat deze keer in het teken van de lente, ledereen is op donderdag 20 maart om 12.00 uur welkom om aan te schuiven aan gezellig gedekte tafels voor het gebruiken van een broodmaaltijd. De kos ten bedragen 3,50 euro per persoon. Aanmelden kan via 0180-396944. tax-free 121 daagse Nieuwerkerk aan den IJssel - De hulpdiensten rukten vorige week massaal uit naar de Groenendijk na de vondst van een brandende fiets lamp in het water. Zeven brandweerwagens, twee ambulances en vier politieauto's kwamen ter plaatse. De dijk werd afgesloten en duikers hebben in de Hollandsche IJssel gezocht naar eventuele slachtoffers; er werd niets aangetroffen. Edisonstraat 115 ROl llA/HOr 2723 RTZoetermeer BEZIG MET JE HUIS. www.bouwhof.nl (foto: Michael de Man) Q Oen Haag - Het gaat niet goed met de biodiversiteit in Zuid-Holland. Dat blijkt uit een recent verschenen rapport van het kennisinstituut Alterra. In twaalf jaar tijd is het aantal akker- en weidevogels met meer dan dertig procent achteruit gegaan, en het aantal exemplaren van bedreigde soorten Wn da zogenaamde rode lijst met zeventig procent. Bedreigde soorten die in Zuid-Hol- 'and al jaren sterk achteruitgaan bijvoorbeeld de zilveren maan Minder), de groene glazenmaker "'bel), de grutto, de patrijs en de boomvalk. Ook van de gewone pad en be groene kikker zijn er steeds minder exemplaren. Watje eenmaal kwijt bent aan bio diversiteit, krijg je niet gemakkelijk ^eer terug", stelt Alex Ouwehand, irecteur van Natuur en Milieufe deratie Zuid-Holland (NMZ). Om het Li te keren, moet er volgens de fe- eratie een netwerk van natuurge ssen komen, waartussen soorten zich kunnen verplaatsen (de ecolo gische hoofdstructuur). Ook vindt de NMZ het nodig om het agrarisch natuurbeheer te verbeteren en het verdwijnen en versnipperen van de natuur door bebouwing en aanleg van infrastructuur, tegen te gaan. Zowel nationaal als internationaal is afgesproken dat de achteruitgang van de biodiversiteit moet worden gestopt, omdat biodiversiteit van levensbelang is voor de productie van voedsel, medicijnen en brand stoffen. ZO MA Dl WO DO VR ZA 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 Deze ai e is geldig van 12-3-2014 t/m 22-3-2014. Prijswijzigingen en drukfouten voorbehouden. Reeds lopende orders en acties uitgesloten. Bekijk de volledige actievoorwaarden op bpi^^g^.nl/actievoorw^arden

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2014 | | pagina 21