if NEZ NEZ vindt dat burgerparticipatie niet door de overheid kan worden opgelegd Kritische vragen op jongerendebat Gebedssamenkomst gemeenteraadsverkiezingen In de laatste aflevering van de verkiezingsrubriek spraken de twee lokale partijen zich vorige week uit over burgerparticipatie. Helaas is daarbij een fout gemaakt, waarbij onder het standpunt van NEZ dat van NGP is afgedrukt. Hieronder daarom nog een keer de lijsttrekkers met hun standpunten. HART VAN HOLLAND ZUIDPLAS\ 12 MAART 2014 Circa zeventig mensen, van wie de helft jongeren, kwamen af op het debat in 't Blok. Dankbijeenkomst Als afsluiting van de gemeente raadsverkiezingen wordt op dins dag 25 maart van 20.00 tot 21.00 uur in kerkgebouw de Lichtkring aan De Dreef 1 in Nieuwerkerk aan den IJssel een dankbijeenkomst ge houden. De leiding is in handen van domi nee W.H. de Groot. Bij beide bijeenkomsten is iedereen welkom. "Ik stem ChristenUnie/SGP..." omdat zij staat voor politiek met meerwaarde, geïnspireerd door de Bijbel als norm voor het politieke handelen." Rens de Boer (Moordrecht) Christenunie Zuidpias SGP Mijn stem gaat naar... Lijsttrekker Paul van Drenth van NEZ legt uit: Minder overheid, meer burger' is al geruime tijd te horen en k lezen. De rijksoverheid ziet graag dat burgers actief mee 9aan doen ('burgerparticipatie') bij beleidsvorming en beleids uitvoering. Op gemeentelijk (lokaal) niveau kan dit door inwoners ruimte te geven om interactief mee te denken, inspraak te hebben en te beslissen over beleid ten aanzien van 'dicht-bij- huisonder- werpen', maar ook over zaken als een nadere invulling van de wmo (wet maatschappelijke ondersteuning). Bij onvoldoende kennis over de onderwerpen kan de hulp van externe deskun digen worden ingeroepen. Burgerparticipatie heeft volgens NEZ alleen kans van slagen als de gemeente dit stimuleert en faciliteert, er een open houding is en dat deelname vrijwillig ls- NEZ wil graag het beste uit de inwoners van de gemeente z"idplas halen. Nieuw Elan Zuidptas Lijsttrekker Frank van Mourik van NGP reageert: Burgerparticipatie is geen doel op zich, maar een middel om inwoners de gelegenheid te bieden om invloed op het bestuur uit te oefenen. Goede sier maken met inspraakmogelijkheden als thema-avonden of internetforum, terwijl het bestuur toch zelf alle besluiten neemt, is het paard achter de wagen span nen. Werkelijk luisteren naar de mensen en hen een rol geven in de besluitvorming, geeft een groter draagvlak voor beleid en versterkt de saamhorigheid. De vraag is hoe met elkaar de cultuuromslag te maken, waardoor iedereen het normaal gaat vinden dat bestuur en inwoners samen het beleid bepalen. Wat burgerinzet betreft vinden wij dat vrijwilligerswerk on misbaar is, en vrijwillig moet blijven. Het is in principe onjuist om mensen te verplichten tot het verrichten van onbetaalde arbeid. Naarmate mensen meer medezeggenschap hebben, zal de bereidheid om er vrijwillig iets bij te doen groter zijn. ciliterende rol zou moeten spelen in het realiseren van jongerenont- moetingsplekken, gaf aanleiding tot discussie. Voor dit onderwerp was een groep jongeren uit Moer- kapelle speciaal naar 't Blok geko men om kritische vragen te stellen. Het debat werd afgesloten met de stelling dat politieke debatten ook gehouden zouden moeten worden wanneer er geen verkiezingen in aantocht zijn. ledereen kon zich hierin vinden en volgens de organi satoren gaat er dan ook zeker een vervolg op deze avond komen. Zuidpias - Met het oog op de gemeenteraadsverkiezingen op woens dag 19 maart staan diverse politieke activiteiten op het programma. Hart van Holland Verkiezingsdebat In La Baraque in Zevenhuizen debatteren de politici woensdag 12 maart over zaken die er voor Zuidpias toe doen. De zaal is vol, u kunt het debat vanaf 20.00 u live volgen op www.hart-van- holland.nl. Toekomst van de zorg PvdA/Groenlinks sluiten de cam pagne voor de gemeenteraads verkiezingen af op 14 maart om 20.00 uur in De Batavier, Bata vierlaan 4, Nieuwerkerk aan den IJssel. Inloop vanaf 19.30 uur. Thema: De toekomst van de zorg. Uitslagenavond Onder leiding van de burgemees ter is er op woensdag 19 maart een uitslagenavond in het raad huis in Nieuwerkerk aan den IJs sel. Hier worden vanaf 22.00 u de eerste tellingen van de stembu reaus bekend gemaakt. Moerkapelle/Nieuwerkerk aan den IJssel - Met het oog op de nade rende gemeenteraadsverkiezingen op woensdag 19 maart, wordt op maandag 17 maart van 20.00 tot 21.00 uur een gebedssamenkomst gehouden in Dorpshuis Op Moer aan de Raadhuisstraat 40 in Moer- kapelle. De samenkomst wordt geleid door dominee D. van Vreeswijk. Nieuwerkerk aan den IJssel - In 't Blok vond donderdag 6 maart het 'Wat? Verkiezingsdebat!' plaats. Zowel onder het publiek als onder de deelnemers men de jongeren ruim vertegenwoordigd. Het debat ging van start met een filmpje waarin jongeren aangeven wat naar hun idee aangepakt zou moeten worden in de gemeente, zoals verbetering van het openbaar vervoer, betere spreiding van activi teiten, meer aandacht voor groen- beheer en meer jongerenwoningen. Hierna volgde een korte warming- up waarin elke partij binnen vijf seconden een keuze moest maken tussen twee uitspraken; bijvoor beeld bioscoop of metrolijn of jon gerenhuisvesting of jongerenraad. Vervolgens gingen aanwezigen met elkaar in debat over de diverse stel lingen. Gespreksleider Allard Lam- merts van Bueren hield de vaart er stevig in, waardoor de argumenten van de politici kort en bondig gefor muleerd moesten worden. Met name de stelling dat de gemeente een fa-

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2014 | | pagina 25