ZORG OVER DE ZORG EN TOCH KANSEN PAKKEN GROENLINKS Uniek in de Zuidpias! Altijd al even willen proeven aan het motor- of autorijden??? zuidpias j Op- en instapdag 29 Maart Auto- en motorrijschool Vincent Fijan www.vincentfijan.nl Zonder verplichtingen!! Dat kan bij ons op 29 Maart van 10 uur tot.... «*UtO- en motorrijschool Parallelweg-Zuid 103, Nieuwerkerk a/d IJssel ^■■8* VINCENTFIJAN.nl van 10.00 -17.00 uur TEL. 0180 - 316 028 28 HART VAN HOLLAND ADVE^TEhit 12 MAART 2014 Die dag zijn wij op het gezellige winkelcentrum Dorrestein bij Verhage Fastfood restaurant voor de deur Dorrestein 1. Tal van leuke startersactie 's worden gepresenteerd die dag zoals starten met motorrijden voor€ 749,- inclusief alle eerste examens of autorijden voor 999,- inclusief 1 examen! Kom langs en vraag naar onze mogelijkheden. -Advertorial- Zuidpias - In aanloop naar de gemeenteraadsverkiezingen hebben Geertien Pols (Groen- Links) en Joke van Gelderen (PvdA) diverse maatschappelijke organisaties en instellingen in de Gemeente Zuidpias bezocht. Tijdens deze bezoeken probeerden zij meer inzicht te krijgen in de behoeften en zorgen van de organisaties en de inwoners. Aanstaande vrijdag organiseren de partijen een debat over de toekomst van de zorg in Zuidpias. De politici hebben de zorgcentra in de verschillende kernen bezocht, maar ook organisaties zoals Jeugdwerk, De Zonnebloem, Wijkteam Dorrestein, Stichting Zuidpias Helpt, ANBO Zuid- plas en de Adviesraad Zuidpias. Deze organisaties hebben hun plannen voor de toekomst ontvouwd maar vooral ook hun zorgen en twijfels geuit over de nieuwe wetgeving en de voorberei ding op de uitvoering in Zuidpias. De partijen voelen zich niet meegenomen in de beleidsveranderingen. Er zijn nog veel onduidelijkheden en de instel lingen zijn voorzichtig afwachtend in hun beleid. Er ligt al beleid klaar bij instellingen, maar men wil duidelijkheid en richting van de gemeente. "Vooral bij de ou derenbonden proeven we veel scepsis ten aanzien van de komende verande ringen. Ouderen zijn ongerust over de gevolgen voor hun toekomst. Hun kin deren zijn bezorgd over hoe het verder moet. Kunnen zij wel de bijdrage leve ren die kennelijk verwacht wordt?" In Moordrecht sluit zorgcentrum Moer- dregt. Een groot verlies. De aanleun woningen blijven bestaan, maar raken de aanleunfunctie kwijt. De uitdaging is om een goede oplossing te vinden voor alle ouderen in Moordrecht. Bij de zorgcentra in de andere dorps kernen zijn ontwikkelingen genoemd die goed inspelen op de nieuwe wet geving. "Zij staan open voor samen werking met andere organisaties, wil len iets betekenen voor de dorpskern en gaan in overleg met de gemeente over de nieuwe ontwikkelingen." "Vrijwilligersorganisaties voelen zich niet serieus genomen door de ge meente. Zij hebben veel kennis van za ken op terreinen waar de gemeente nu mee bezig is (bv. formulierenbrigade) en zij voelen zich gepasseerd omdat er geen gebruik gemaakt wordt van hun kennis." De patiëntenverenigingen zien dat bijvoorbeeld ook bij de pilot wijkteam Dorrestein. "Momenteel zijn er twee personen per dag in het wijk team werkzaam en gemiddeld heb ben zij twee klanten per week. Er zijn tot nu toe twee contacten gelegd voor vrijwilligerswerk terwijl er veel vrijwil ligers klaar stonden. Het fenomeen wijkteam bestaat al in veel gemeen ten. Waarom wordt er geen gebruik gemaakt van die kennis?" Natuurlijk hebben Van Gelderen en Pols ook positieve ontwikkelingen ge zien: Vrijwilligersorganisaties nemen veel initiatieven vooruitlopend op be leidsveranderingen. Zo start de ANBO met telefooncirkels waardoor een kring van mensen elkaar dagelijks kort spreekt. In Moordrecht willen vrijwil ligersorganisaties meer samenwerken. Ook ten aanzien van de jeugdzorg en participatie van arbeidsgehandicapten gaan er veranderingen komen. Jeugd zorg zal worden ondergebracht in re gio Midden Holland. Het wijkteam zal een rol krijgen in de samenwerking met Jeugdzorg en JeugdGGZ. "Promen is een organisatie gericht op leren en trainen van mensen met een beperking. Momenteel werken de meeste cliënten in sociale werk plaatsen, maar zeventig procent van hen moet in regulier werk worden ge plaatst. Een grote uitdaging." Promen verwacht dat zij de mensen voldoende vaardigheden aan kunnen leren. "De gemeente is de regisseur maar we moeten gebruik maken van de be staande mogelijkheden en kennis, rust creëren door duidelijkheid. Niet alleen bezorgd zijn maar kansen pakken", concluderen Van Gelderen en Pols."We hebben vier kernen en een buurtschap en iedere kern mag zijn eigen identi teit hebben. Het is belangrijk dat wij de burgers erbij betrekken." PvdA/Groen Links organiseert een de bat over seniorenzorg, jeugdzorg en participatie. De betrokken instellin gen en organisaties zijn uitgenodigc en alle geïnteresseerde inwoners zijn welkom om mee te praten. Jacques Bo- vens,fractieondersteuner van de PvdA, zal het debat leiden. Het debat vindt plaats op vrijdag 14 maart in de Batavier, Batavierlaan 4, Nieuwerkerk aan den IJssel. Aanvang 20.00 uur. Voor meer informatie: www.pvdagroendlinkszuidplas.nl PvdA r'ï V1NC65B VIMCWTFIJANjU

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2014 | | pagina 28