-J O Wie van lijst 2 krijgt uw stem? U weet waar de ChristenUnie/SGP in Zuidpias voor staat. Krijgen wij uw stem? 34 HART VAN HOLLAND f ADVERTENÏ f 12 MAART 2014 Kandidaat 1 Dico Bac Leeftijd: 38 jaar Woonplaats: Moerkapelle Beroep: Glastuinbouwondernemer Politieke loopbaan: Steunfractielid sinds 2010 Kandidaat 2 Marnix de Romph Leeftijd: 42 jaar Woonplaats: Nieuwerkerk aan den IJssel Beroep: Directeur van InEen, de vereniging van organisaties voor eerstelijns gezondheidszorg en van de Organisatie van Nederlandse Tandprothetici Politieke loopbaan: Raadslid vanaf 2006, fractievoorzitter vanaf 2010 Wat is jouw drijfveer om de lokale politiek in te gaan? "Ik heb de overtuiging dat iedereen na moet denken wat hij of zij kan betekenen voor de samenleving. Voor mij is dat een Bijbelse opdracht. De overheid is ingesteld door God met als doel om mensen een stil en gerust leven te laten leiden. Ik vind het leuk, maar voel het ook als mijn verantwoordelijkheid om mijn steentje daaraan bij te dragen. Dat kan alleen onder de zegen en met de hulp van God!" Je bent glastuinbouwondernemer. Speelt dat straks een rol in je politieke optreden? "Zeker. Ook ons bedrijf heeft de afgelopen jaren moeten antici peren op minder inkomsten en meer uitgaven. Dat vroeg meer van ons ondernemerschap: initi atieven ontplooien, kansen in de markt benutten, de klant centraal stellen en creatieve oplossingen verzinnen. Maar ook een kritische blik op bestaande processen en oog voor kostenbesparingen. Dat is ook belangrijk voor de gemeente." Welk onderwerp heeft je hart? "De decentralisaties. Allerlei taken rondom ouderen, gehandicapten zorg, jeugdzorg en participatie van mensen die moeilijk toegang hebben tot de arbeidsmarkt ko men op de gemeente af. Daarom ruim baan en ondersteuning voor mantelzorgers en lokale initia tieven waarin wordt omgekeken naar elkaar. Ruimte dus aan de lokale samenleving, ondersteund door een krachtig bestuur." Kandidaat 3 Aart Slobbe Leeftijd: 60 jaar Woonplaats: Nieuwerkerk aan den IJssel Beroep: Senior Beleidsmedewerker op het Ministerie van Econo mische Zaken Politieke loopbaan: Raadslid sinds 2002, commissielid vanaf 1996 Kandidaat 5 Cock van der Spek Leeftijd: 46 jaar Woonplaats: Moerkapelle Beroep: Accountmanager Politieke loopbaan: Voorzitter SGP-kiesvereniging sinds 2010 Kandidaat 7 Maarten van der Linden Leeftijd: 44 jaar Woonplaats: Moordrecht Beroep: Interim financieel manager Politieke loopbaan: Raadslid vanaf 2006 Waarom ben je politiek actief? "Ik ben christen en vind politiek boeiend omdat het over dat stuk je van de wereld gaat waar je met anderen samenleeft en waar je in vloed op kunt uitoefenen. Jaren lang was ik binnen de kerk actief en sinds 2006 vol overtuiging als raadslid namens de Christenunie samen met de SGP. Ik hoop dat daar een getuigenis van uitgaat. Ook kan ik zo de zorg voor mijn naasten vormgeven." Heeft jouw beroep invloed op je politieke werk? "Ja, ik ben werkzaam in de zorg en hierbij gaat het over mensen. De kennis van mijn huidige baan en de ervaring van vorige banen - zoals het directeurschap van een aantal gezondheidscentra en een kleinschalige thuiszorgorganisatie - neem ik mee naar de gemeente raad. Als het over zorg gaat, komt er veel op de gemeente Zuidpias af. Ik zet me voor de inwoners graag bestuurlijk in." Op welk terrein ligt jouw poli tieke passie? "Zonder enige twijfel op het sociaal domein! Mensen die zorg nodig hebben of alles wat met welzijn, participatie en onderwijs te maken heeft. Ook het bestuur lijk aspect vind ik boeiend. We hebben na de fusie grote stappen gezet en daar ben ik best trots op. Tegelijk laten we nog wel het een en ander liggen. We moeten een ondernemende gemeente worden! Ook binnen het sociaal domein." Kandidaat 4 Peter Molenaar Leeftijd: 51 jaar Woonplaats: Moerkapelle Beroep: Hoofd productie en logistiek opkweekbedrijf plantmateriaal Politieke loopbaan: Raadslid vanaf 2006 Kandidaat 6 Bert Doek Leeftijd: 44 jaar Woonplaats: Nieuwerkerk aan den IJssel Beroep: Strategisch adviseur gemeente Ridderkerk Politieke loopbaan: Raadslid vanaf 2013, commissielid vanaf 2010 Kandidaat 8 Jan Willem Schuurman Leeftijd: 29 jaar Woonplaats: Nieuwerkerk aan den IJssel Beroep: Senior bestuursadviseur bij de gemeente Dordrecht Politieke loopbaan: Raadslid van 2010 - 2012, steunfractielid sinds 2006 Kandidaat 9: Kandidaat 11: Kandidaat 13: Kandidaat 15: Kandidaat 17: Kandidaat 19: Kandidaat 21; Kandidaat 23: Kandidaat 25: Kandidaat 27: Kandidaat 29: J. (Johan) Snoei Nieuwerkerk aan den IJssel A. (Ardin) Sterk Moerkapelle H. (Henri) Pool Moerkapele J. (Jan) Evengroen Moordrecht W.F. (Wilfred) Muit Nieuwerkerk aan den IJssel M.C. (Martien) van der Spek Zevenhuizen F. (Frans) Oosterwijk Moordrecht M.R. (Mare) de Gooijer Moerkapelle C. (Cees) Oosterwijk Moordrecht D.J. (Dick) Bac Moerkapelle M. (Rinus) Bosman Moerkapelle Kandidaat 10: S. (Siem) van Loon Nieuwerkerk aan den IJssel Kandidaat 12: A. (Arie) Reijm Moordrecht Kandidaat 14: C.T. (Cora) Punt-Kramer Moordrecht Kandidaat 16: P. (Piet) de Vos Zevenhuizen Kandidaat 18: L. (Rens) den Hollander Zevenhuizen Kandidaat 20: I. (Ingrid) Westerman-Verweij Moerkapelle Kandidaat 22: F.H. (Frits) Mostert Nieuwerkerk aan den IJssel Kandidaat 24: M. (Marilien) Geuze Moerkapelle Kandidaat 26: J. (Jan) van der Dussen Nieuwerkerk aan den IJssel Kandidaat 28: H.A (Eline) Westmaas-Bogaard Nieuwerkerk a/d IJssel Kandidaat 30: G.J. (Gert-Jan) Freeke Moerkapelle www.cusgpzuidplas.nl www.twitter.com/cusgpzuidplas www.facebook.com/cusgpzuidplas www.twitter.com/cusgpzuidplas

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2014 | | pagina 34