Gratis h oortest (F)ietsje wéér bij Fietsklaawl Voor Maurits Heikoop draait het allemaal om uitdaging Kom ook een gratis proefrit maken op een elektrische fiets! Bij uw vakaudicien Optiek Hoortecnniek HART VAN HOLLAND 12 MAART 2014 35 Nieuwerkerker loopt 123 kilometer hard in Noorwegen fjetsklaar.m WIDEX DREAM" Persoonlijke aandacht Uitsluitend de nieuwste technologie Gratis uitproberen Uitgebreide service Nieuwerkerk - "Dik honderd kilometer aan één stuk door lopen over rotsen en bergpaden. Een marteling? Passie, noemt Maurits Heikoop het. In juli heeft de doorgewinterde duursporter een nieuwe uitdaging in Noorwegen. Mijn fysieke grenzen opzoeken, daar is het me om te doen. Ooor Pepijn de Groot Noem het maar multisport, besluit Maurits Heikoop op de vraag hoe zijn activiteiten te omschrijven. De geboren Moordrechtenaar (41), inmiddels woonachtig in Nieuwer- kerk, is marathonloper, triatleet, skiër en langlaufer. "Nu voel ik me vooral ultratrailer", aldus Heikoop, die zijn zinnen heeft gezet op de Salomon Xreid in juli, een 'megama- rathon' van 123 kilometer door de ongerepte Noorse natuur. Trailrunning - hardlopen in de na tuur - kan ook in Nederland be oefend worden. Voor de extremere variant is Noorwegen ('mijn tweede vaderland') een toplocatie. Heikoop: "Als je uitgekeken bent op vlak as falt, zoek je extremer terrein. Tegen bergen op lopen of zwemmen in een zee met kwallen." De ultratrail in Noorwegen lopen is een wens die eindelijk uitkomt. "Ik ben inge loot in december en toen begon de voorbereiding. Mijn streven is om de tocht in één keer af te leggen in circa twintig uur." Nieuw is uitdagend Heikoop is gepokt en gemazeld in duursport. Als negentienjarige liep bijzijn eerste marathon, hij liep tal loze triatlons, als sergeant-majoor leidt hij sportinstructeurs op en gaat hij, zoals een waar sporter be taamt, hardlopend naar zijn werk. "De kortste route is tien kilometer, maar ik kan het zo gek maken als ik wil", zegt hij grijnzend. De marathon van Rotterdam is voor Heikoop geen uitdaging. "Het is een piekmoment in de voorbereiding om te kijken wat ik in me heb. Voorver- moeien. Maar een uitdaging? Ik ken mensen die elke week een wedstrijd lopen waarvan ze weten dat ze 'm winnen. Daar zit voor mij geen uit daging in. Voor mij zit de uitdaging in het nieuwe. Aan Rotterdam kan ik elk jaar meedoen, de Xreid is mis schien mijn enige kans." Niemand tekort De voorbereiding op de extreme Noorse tocht heeft veel om het lijf, zou je denken. Maar Heikoop heeft niet het idee dat hij iets moet la ten. "Als je al moet vechten tegen het idee dat je niet kunt stappen, hou je zo'n voorbereiding niet vol. Goed eten, niet drinken: het is geen prijs die ik betaal, ik doet het voor mijn passie." Wat volgens Heikoop scheelt is dat hij gescheiden is. "Ik ben alleenstaand, heb geen kinde ren. Dat scheelt als je wekelijks vijf tien tot dertig uur traint. Met mijn passie doe ik niemand tekort, snap je?" Het Noorse paradijs Al dat asfalt, al die vlakte: voor een duursporter als Heikoop is Neder land eigenlijk te saai. "Jaarlijks ga ik met een maat - hij langlauft- naar Noorwegen en dan komen we tot de conclusie: we zijn in het verkeerde land geboren. Nederland is een groot park, Noorwegen is ongerept. Maar om er te gaan wonen... Dan moet ik de mariniers, die een soort familie zijn, en een mooie baan ach ter me laten. Ach, zo ver is Noorwe gen nu ook weer niet. Het paradijs is binnen handbereik." De komende maanden bereidt Hei koop zich voor in Nederland om begin juli naar Noorwegen te gaan. Het gaat om meer dan hardlopen, ook materiaalkeuze vereist beproe ving. "Kan de regenjas lichter? De kleding, schuurt die niet? Je kunt alles verbeteren en dat is de kick van zulke tochten." Wat hij na de Xreid gaat doen, weet Heikoop niet precies. "Misschien de ultratrail op de Mont Blanc in 2015. Maar goed, eerst kijken hoe ik me voel na Noor wegen. Al is dat ook maar een uit daging als zovele." Maurits in actie op de Marine Corps Marathon in Washington. (foto: Marathonphoto.com De mobiele fietseneer Dé mobiele fietsenmaker TRUE TO LIFE SOUND ?urg. Boerstraat 2 2761 VP Zevenhuizen Tel. (0180) 633050 Vvww.hoogendoornoptiek-hoortechniek.nl

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2014 | | pagina 35