Schelpenpad langs de molens ondanks mislopen Molenprijs CDA wil af van grootste fileknelpunt A20 Cultureel netwerken met borrel de Haij van derWende TJ II advocaten 5 Tanken zonder betalen Namen voor nieuwe straten facebook INTRATUIN ZEVENHUIZEN IEDERE ZONDAG GESLOTEN Intratuin Pijnacker Rijskade la Intratuin Zoetermeer Voorweg 192 www.intratuin.nl Thuis in de regio. Bleiswijk/Zevenhuizen -Het was een belangrijke dag voor het Recreatieschap Rottemeren, want op vrijdag 7 maart is weer een volgende stap gezet naar herstel en behoud van twee onderdelen van het cultuurhistorisch erfgoed in het recreatiegebied: het Bleiswijkse Verlaat en de Molenviergang Zevenhui zen. Door Marianne Fortuin Bij het Bleiswijkse Verlaat, een rijks monument waarvan het ontwerp dateert uit 1774, werd die dag een projectbord onthuld. Hierop staat precies aangegeven hoe deze bijzon dere sluis zal worden gerestaureerd. Bestuurslid van het recreatieschap Henk de Paepe, tevens wethouder in Lansingerland, onthulde het bord. Medebestuurslid en Zuidplaswet- houder Arjen Hazelebach zou deze taak op zich nemen, maar was we gens ziekte verhinderd. Het feite lijke restauratiewerk zal eind van dit jaar starten. Accountmanager Hans Sytsemavan het recreatieschap: "Er zijn in Nederland drie van deze ver laten, waarvan er een - het Boter- dorpse Verlaat in Rotterdam - vorig jaar gerestaureerd werd. We krijgen hulp van die gemeente, zodat we niet opnieuw het wiel hoeven uit te vinden." Boezemwater Daarna toog het gezelschap richting de Molenviergang in Zevenhuizen, waar het recreatieschap een twee kilometer lang schelpenpad heeft aangelegd. Hiermee wordt het fiets en wandelverkeer op deze drukke recreatieve en toeristische route gescheiden. Vlakbij molen nummer 2 van de viergang opende voorzit ter Piet van Loon van de Vereniging Molenvrienden Rottemerengebied, officieel het schelpenpad en toonde een opzet van de informatiepane len, waarvan er tien zullen komen. Het geld voor de panelen, die 1500 euro per stuk kosten, moet komen van sponsors. Momenteel staat de teller op 'ruim zes'. Bestuurslid en molenaar Johan Ottevanger gaat ervanuit dat het lukt om de financiering voor alle panelen rond te krijgen. Ottevanger schonk een glaasje boezemwater om op het feestelijke moment te proosten. Wethouder Jan Verbeek, die de honneurs waarnam voor collega Hazelebach, speechte met kleindochter Roos op de arm: "Dit is een heel mooi stukje cultureel erf goed, waar ik heel trots op ben, ook voor Lansingerland uiteraard. Weer een stap in de goede richting." Johan Ottevanger bood Verbeek een molen foto aan. Geen molenprijs Ottevanger bood Verbeek een mo lenfoto aan en memoreerde de eerder gedane actie, die geld voor het schelpenpad in het laatje had moeten brengen: "We waren geno mineerd voor de Molenprijs 2011, mensen konden op ons stemmen, maar de winnaar werd een molen in Kinderdijk. We zijn er blij mee, dat dit pad nu toch gerealiseerd is en de borden komen er ook!" Nieuwerkerk aan den Ijssel - Twee mannen in een vracht wagen tankten donderdag 6 maart bij een tankstation aan be Europalaan en reden zonder te betalen weg. Dankzij snel op treden van de tankbediende kon be politie in Rotterdam de twee inzittenden, twee mannen van 24 en 27 jaar aanhouden. Op de vrachtauto bleken gestolen ken tekenplaten te zitten. Zevenhuizen - Het college heeft namen vastgesteld voor twee nieuwe straten in de nieuwe wijk Zevenrozenhof in Zevenhuizen: Klimroos en Kraagroos. In de nieuwe buurt worden zo'n tachtig eengezins woningen en twee-onder-een- kap woningen in de koopsector gebouwd. Daarnaast zijn er vrije bouwkavels beschikbaar. "Ik stem ChristenUnie/SGP..." omdat zij staan voor alle dorpen, ook voor Moordrecht!" Arie Reijm (Moordrecht) Christen Jnie Zuidpias SGP Like ons op l www.hvhonline.nl Moordrecht - De A20 tussen Rotterdam en Gouda is het grootste fileknel- Punt. Dat blijkt uit de File Top 50. Dat moet snel anders, stelt het CDA in de regio. Regionale lijsttrekkers van het CDA in Zuidpias, Waddinxveen en Gou- do ^en daarom op woensdag 5 maart bij de afrit van de A20 in Moordrecht een A20 verkeersmanifest' aan, aan Tweede Kamerlid Sander de Rouwe van het CDA. Zw ri an noar rec^Ts Mare Lansink (CDA Zuidpias) Sander de Rouwe, er Bergman (CDA Waddinxveen) en Huibert van Rossum (CDA Gouda). Foto: Michael de Man. Het kabinet bezuinigt op wegen en dat zou averechts werken. Lijsttrek ker CDA Gouda Huibert van Rossum noemt een goede bereikbaarheid van de regio Gouda en Rotterdam cruciaal. Niet alleen voor de pen delende Gouwenaars die dagelijks het traject over de A20 afleggen om naar hun werk te gaan, maar ook voor het vestigingsklimaat voor be drijven. Zweder Bergman, lijsttrek ker van het CDA in Waddinxveen, deelt deze analyse. "Waddinxveen ervaart door de regelmatige proble men op de A20 ook de nodige op stoppingen op de A12 bij het Gouwe aquaduct. Dit gaat ten koste van de doorstroming en een goede ontslui ting van de bedrijventerreinen die daar in de buurt liggen." Sander de Rouwe wil met het manifest in de hand WD Minister Schultz oproe pen versneld maatregelen te nemen. Dat een versnelde aanpak volgens het CDA nodig is, blijkt ook uit de analyse van de verkeersinformatie dienst. De filedruk dit najaar zou hoger dan die in het jaar daarvoor. Moordrecht - Stichting Cultureel Netwerk Zuidpias houdt zaterdag 15 maart haar jaarlijkse cultuurborrel. Plaats van handeling is het voor malige gemeentehuis, nu zorgvilla, in Moordrecht. Met de netwerkbijeenkomst voor aanbieders van cultuur wil de stichting het culturele klimaat in Zuidpias verbeteren. Ook worden de nieuwe website van SCNZ en de plannen voor de Z-Uitmarkt 2014 gepresenteerd. De opening van het nieuwe culturele jaar wordt gedaan door wethouder Jan Verbeek. Verder is er muziek en een korte, historische, toelichting op de aanwezige schilderijen. De bijeenkomst wordt gehouden van 16.30 tot 18.30 uur. Voor meer informatie en aan melden info@scnz.nl of bram- vanvlietO! @gmail.com intratuin kleurt je leven Barbizonlnan 82 2908 ME Capelle a/d IJssel telefoon 010-2204400 fax 010-2204499

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2014 | | pagina 5