Meer vrijheid dankzij een hek Meer ruimte om insectenhotels te maken Boekjes lezen en ramen zemen Vele helpende handen bij NL Doet HARTVAN HOLLAND ZUIDPIAS 26 MAART 2014 Zuidplas/Nesselande - Vele handen maakten afgelopen vrijdag en zaterdag op verschillende plaatsen in Zuidpias en Nesselande licht werk. Tientallen mensen zetten zich lokaal belangeloos in voor de landelijke actie NL Doet. In Nesselande meldden tien vrijwilligers zich bij Buurtwerk om in De Kristal een mooie dag te organiseren voor mensen met een beperking. Nadat de ateliers veilig waren ingericht, schildersdoeken en verf waren klaargezet, de soep was gekookt en heel veel pannenkoeken waren gebakken, konden de gasten aan de slag met het maken van zelfportretten en een schilderij. De dag werd afgesloten met zang en muziek, en een oorkonde voor de vrijwilligers. I Zevenhuizen - Met een nieuwe schutting, een hek en een lik verf, bn het Zevenhuizense zorgcentrum De Zevenster er dankzij de hulp van j ecn groep vrijwilligers, weer even tegen. Een kleine twintig mensen I van onder meer de Zevenhuizense Lions deden vrijdag bij het zorgcen- trum mee aan de landelijke vrijwil- I Ngersactie NL Doet. Terwijl Zevenhuizenaren Wim van ooijen en Marnix Colijn, met en- ele leden van de Lions binnen met I wasten roller aan het werk werden 9ezet, trotseerden medewerkers van I «drijven uit Zoetermeer en Oud I e in de ochtend de regen, om de Uln van Zevenster te voorzien van hekwerk, 's Middags zetten zij hun werk voort onder een vriende lijk zonnetje. Door de afrastering kunnen de menterende bewoners zich buiten vrijer bewegen. "We hadden alleen een klein betegeld plaatsje, waar ze koffie kunnen drinken. Nu krijgen de bewoners er heel veel ruimte bij om tussen het groen te wandelen. We hebben bewust gekozen voor een hek waar je doorheen en overheen kunt kijken, zodat ze zich niet op gesloten voelen", vertelt teamleider intramurale zorg Marian Verwey. "Zo blijven ze ook zicht houden op het speeltuintje naast onze tuin. Dat is mooi, want kinderen doen het verschrikkelijk goed bij demen terenden." Moordrecht - Vijf vrijwilligers, on der wie wethouders Jan Verbeek en Rinus Bosman, gingen vrijdag 21 maart aan de slag op zorg- en kin derboerderij In de Krom in Moor drecht. Daar maakte één ploeg in de schuur nieuwe werkbanken, zo dat de cliënten meer ruimte krijgen voor het fabriceren van insecten hotels en vogelhuisjes. De andere ploeg begon met het maken van een zolder in de schuur. In de mid dag werd de zijkant van de schuur dichtgemaakt. Gelukkig kwam na regen zonneschijn en konden de vrijwilligers deze buitenklus klaren zonder een nat pak te halen. Nesselande - Bij kinderopvang Bij- DeHand, locatie Toverkunst, kwa men 16 leerlingen van het Rotter damse Noordrand College helpen met allerlei klussen binnen het cen trum. Ook waren er 2 vrijwilligers die zich hadden opgegeven via de site van NLDoet. Er werden boxen en bedjes schoongemaakt, speel goed uitgezocht, ramen gezeemd, kussens in elkaar genaaid, bakken opgeruimd en de gang in lentes feer gebracht. Na de lunch werden het schoolplein aangeveegd en de moestuinen opgeruimd en opnieuw ingericht. Als dank wachtten de vrijwilligers een oorkonde, tekeningen, eigenge bakken koekjes en een lied.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2014 | | pagina 11