Gemeentelijke monumenten in Ons Verleden Kraam huren voor Koningsdag KERKDIENSTEN ZONDAG 30 MAART Door Adri den Boer Boekhandel in Moordrecht HART VAN HOLLAND ZUIDPLAS 26 MAART 2014 15 i De Wonderlijke Leidingen j Goddelijke Voorzienigheid Moerkapelle Herst. Herv. Gem.: 9.30 uur ds. WJ.C. van Blijderveen en 18.30 uur ds. H. Verheul. Herv. Gem. Moe.: 9.30 en 18.30 uur ds. AJ. van den Herik. Ger. Gemeente Moe.: 9.30 en 18.30 uur ds. W. Harinek. Moordrecht Herv. Bethel. Gem.: 10.00 uur prof.ds. H. van der Belt en 18.30 uurds. G. Lugthart. V.E.G. in 't Goudse: 15.00 uur mw. L Duijm. Prot.Gem. De Stroom: 10.00 uur ds.mw H. Kamphuis in Dorps kerk en 18.30 uur ds. R.P. van der Plicht in Ontm.kerk. RK Geloofsgem. St. Johannes Onthoofding: 9.00 uur Eucharis tieviering met pater Wubbels. De kerk is elke woensdag open vanaf 11.30 uur; om 12.00 uur vindt het middaggebed plaats. Volle Evangelie Gem. Effata: Nesselande Kerkin Nesselande (Brede School): 10.00 uur Bart Starreveld. St. Josephparochie (zie Nieuwer- kerk) Nieuwerkerk aan den IJssel St. Josephparochie: 9.30 uur Woord- en Communieviering met pastoor H. Berbee en W. Bloem. Veg Het Kruispunt: 10.00 uur Teun Stortebeker. Prot. Gem. De Bron: wo. 2 apr. 21.00 uur Oecumenisch avond gebed. Prot. Gem. Ontmoetingscentrum: 10.00 uur ds. F.P. Treep (m.m.v. Cantorij). De Lichtkring: 9.30 en 16.30 uur ds. W.H. de Groot. Herv.Gem. Oude Kerk: 9.30 uur ds. E.K. Foppen en 18.30 uur ds. M.B. van den Akker. Herv. Gem. Nieuwe Kerk: 9.30 uur nnb en 17.00 uur ds. H.C. Mar- chand. Ger.Gem. in Nederland ('s-Gra- venweg 71): 9.30 en 18.30 uur leesdienst. Zevenhuizen ABC Gemeente Zuidpias: 10.30 uur Thijs Janssen. Herv. Gem. Dorpskerk: 10.00 en 19.00 (zangdienst) uur ds. D. van Vreeswijk. Herv. Gem. Kapel Oud Verlaat: 10.00 uur ds. K.F.W. Borsje. Ger. Kerk Zev/Moe: 9.30 uur dra. K.W. Broos (viering HA). Vrijz.Prot.Kerk: 10.30 uur A. van Meeteren. R.K. Gem. Moerkapelle/Zevenhui- zen: 11.00 uur Eucharistieviering met pater Theo Wubbels. NMHl Hotel-Vosbrug toen en nu. Zevenhuizen - De musea Ons Verleden en Ons Molenverleden aan de Tweemanspolder 15 zijn zaterdag 29 maart open van 13.30 tot 16.00 uur. Om 14.00 uur opent de voorzitter van de gemeentelijke monumentencommissie Adri den Boerde tentoonstelling 'Gemeentelijke monumenten in beeld'. De drie historische verenigingen van Zuidpias hebben zich met suc ces ingespannen voor bescherming van de gemeentelijke monumenten in Zevenhuizen en Moerkapelle en voor het introduceren van deze sta tus in Moordrecht en Nieuwerkerk aan den IJssel. Het succes wordt bekroond met de tentoonstelling die oud beeldmateriaal toont van de 28 monumenten op de lijst van Moerkapelle, Oud Verlaat en Zeven huizen. Naast een bezoek aan beide musea kan de bezoeker ook in de filmzaal terecht en zijn leden van de genealogische werkgroep aanwezig om vragen te beantwoorden en om starters en gevorderde genealogen verder te helpen bij hun zoektocht naar de familiegeschiedenis. Nieuwerkerk aan den IJssel - Op Ko ningsdag, zaterdag 26 april, wordt van 10.00 tot 16.00 uur een kinder- kleedjesmarkt gehouden in de To renstraat. Hier mogen geen etenswaren en drinken verkocht worden en ook verkoop van handelswaar door ou ders is niet toegestaan. De volwas senen kunnen wel een kraam huren om hun waren aan te prijzen. De braderie in Dorpsstraat en Kerklaan duurt van 10.00 tot 16.00 uur. Een kraam huren kan op werkdagen (niet op woensdag) van 9.00 tot 14.00 uur via 0181-320130 of via info@krokos-evenementen.nl. Hier kan ook een plaats op het evene mententerrein gereserveerd worden. Koningsdag wordt georgani seerd door Stichting Evenement. Voor meer informatie: 0180-397991 of bernadetrila@live.nl. ■n Boekhandel Moordrecht werd BoekieMet 'n Moerkapelle. Aan het Moordse Kerk plein werd vanaf 2005 ook 'Knielen op een tad violen van Jan Siebelink verkocht. Daarin maken colporteurs met religieuze lectuur met vrome praatjes de hoofdper soon geld afhandig. De Leidse handelaar Johannes Willem van der Reijden (1837- 1936) leek er ook zo een. Hij schreef het ze" op en verbleef in Moordrecht bij oe fenaar amateur-dominee') Krijn van Kra- nenburg (1823-1892). an der Reijden mislukte als hulponderwij- zer op een tiental Hollandse scholen. Van 1370 1888 was hij 'Ledeboeriaans meister- '6 'n ^ene|nuiden. In 1888 schreef hij een un egodocument. In 1916 vulde hij de der- driJk daarvan aan met verslagen van zijn rkoopreizen. Het werden zo 156 pagina's, gegeven bij J. Zomer in Wageningen. ctaatverkopers als hij waren vreemde °stgangers. Hij beschreef twee nachten 0uda te hebben gelogeerd en vervolg- Den derden dag en wel des voormid- Ef_miine kanten afgeloopen hebbende, werd ik door mijn vriend en vrienden wel is waar uitgenodigd om nog een nacht te blijven, doch geen vrijheid hebbende om mijn tijd zonder handel te slijten, vertrok ik des namiddags naar Gouderak.' Onder weg vroeg iemand waar hij heenging. Hij noemde Gouderak, als daar te slapen viel, maar ervoer ook vrijpostig de bijbeltekst 'de vossen hebben holen en de vogelen des hemels nesten, maar ik heb niets om mijn hoofd op neder te leggen'. De passant raadde hem aan om tegen de avond naar Moordrecht over te varen en zich daar bij ene K.K. te vervoegen. Dat moet oefenaar Krijn van Kranenburg zijn geweest. (In zijn hennepschuur hield hij alternatieve dien sten voor die in de deftige dorpskerk met de dito dominee!) Na zijn mobiele boekhandel in Gouderak beproefd te hebben klopte Van der Reijden na overvaren in Moordrecht bij Van Kranenburg aan. Weer een citaat: 'Zijn huisvrouw, welke doof was, de deur ope nende, wilde, daar zij vermeende dat ik een inteekenlijst had, mij wegzenden. Dewijl ik echter bleef staan kwam haar man spoedig opdagen. Hem mijn handel noemende zoo nodigde hij mij om binnen te komen, waar na wij spoedig in druk gesprek kwamen. Onder het gesprek kreeg ik bevel mijne laarzen uit te trekken en vervolgens werd mij een lange hollandsche pijp entabakter hand gesteld. Toen ik echter na verloop van een half uur nog geene toezegging van nachtlogies had ontvangen, werd ik onrus tig en zeide daarom, zooals waar was, dat ik door vrees van geen logement te zullen verkrijgen niet langer meer gemakkelijk kon zitten.' De gastheer stelde de hande laar gerust: er was een slaapplek voor hem beschikt. 'Van deze betuiging heb ik, zoo dikwijls ik Moordrecht bezocht, dat altijd eens per jaar voorviel, de gunstige uit komst mogen ervaren; want bij K. behield ik niet alleen vrij logies, maar die vriend bleef steeds het middel tot verkoop mijner \<JOWX<IV! M.'t l\ I» IJ Vf X^i! VltlRJ>1M>« JOH. W. VAN DER REIJDEN. voorheen Gereformeerd Onderuijzcr te Gcticmoulc», KHMt Hl U 2ELVIN Itl-.lk'HHl'VhN tH:HM ORIK boekjes.' Hopelijk ook goede! Zijn eigen boek 'De Wondere Leidingen der Godde lijke Voorzienigheid' is nu antiquarisch te koop én als e-boek te lezen op de website www.digibron.nl. Moerkapelle komt er niet in voor! Nieuwerkerk en Zevenhuizen ook niet. Ten slotte: dit verhaal komt ook op de website groenehartarchieven.nl/weblog mét een mogelijkheid tot reactie.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2014 | | pagina 15