TAFELS, MOOI DOOR HUN EENVOUD ASJE [018016344651 www.crossfitzevenhuizen.nl Stond ik daar tussen al die brede gasten, terwijl ik niets kon" Fit Multifunctioneel is het toverwoord Ondanks economisch sombere tijden - al gloort er in de verte al een glimpje licht - zijn meubel fabrikanten gewoon doorgegaan met waar ze goed in zijn: het maken van nieuwe modellen. Een succesmodel zou je eigenlijk nooit uit de collectie moeten ne men. Je kunt wel zorgen dat het er hedendaags uit blijft zien. Dat heeft het familiebedrijf Label - gespecialiseerd in gestoffeerde zitmeubelen - onder meer gedaan met het stoeltje Mali. Het ontwerp van Gerard van den Berg kreeg een nieuw jasje. Directeur Marieke van den Berg: "Mali voeren we al heel lang in onze collectie, je kunt het gerust een suc cesmodel noemen. Met het stoffenbedrijf Innofa, waar we ook al heel lang mee sa menwerken, hebben we het stoeltje voor zien van een nieuw jasje van gewatteerde, gebreide stof. We willen ermee laten zien dat een model met een andere stoffering heel veel verschillende gezichten kan krij gen, zodat het in elk interieur past." stoeltje mali Wie op een doordeweekse avond de indrukwekkend grote sportaccommodatie van CrossFit Zevenhuizen betreedt, heeft grote kans de 52-jarige Allis aan het werk je zien. De voormalig politieagente eoefent de fitnesssport die gewichtheffen, atletiek en gymnastiek combineert op zijn minst vier keer per week. Ik kan wel zeggen dat CrossFit verslavend is." Ze kan het moment dat ze de 'box' voor het eerst binnenstapte nog goed herin neren. "Stond ik daar tussen al die brede gasten, terwijl ik niets kon. Toch weerhielden die gevorderde sporters mij er niet van gewoon mijn eigen ding te doen. Stap voor stap en met de spe cifieke aanwijzingen van trainster Nan cy maakte ik ai snel vorderingen. Met name mijn kracht nam toe.Een geheel onervaren sporter was de 52-jarige moeder op dat moment overigens niet. Sterker nog, jarenlang was ze in uitste kende conditie. "Tijdens mijn politie opleiding heb ik veel moeten sporten, zoals judo en hardlopen. Met mijn kracht en uithoudingsvermogen zat het in die tijd wel goed.Ook in haar vrije tijd was ze regelmatig buiten te vinden. "Ik heb veel softbal gespeeld en vele kilometers gelopen. Halve marathons waren geen probleem. Toch kwam ook bij Allis de klad erin. "Privé had ik wat tegenslagen waar door ik mijn mentale grens niet meer kon verleggen en veel minder ging sporten. Het resultaat was niet fijn. Ik voelde me slapper en had het gevoel niet meer gezond bezig te zijn." Op zoek naar een nieuwe uitdaging kwam x ze terecht bij CrossFit Zevenhuizen. "De combinatie van kracht en sou plesse sprak me erg aan en besloot er gewoon voor te gaan." Dat het met haar mentaliteit wel goed zit, blijkt tijdens een van de trainingssessies zelf. Ondanks dat haar tempo iets lager ligt dan bij haar jongere groepsgeno ten, tilt Allis het gewicht van vijftien kilogram met gemak tientallen keren boven haar hoofd. Ook wanneer ze tussendoor nog een paar keer moet opdrukken verblikt of verbloosd ze niet. "Ik doe me niet stoerder voor dan ik ben, maar ik wil wel weten waar mijn grens is. Wanneer ik die grens over ga maak ik mentaal ook weer stappen." Volgens haar helpt het ook wei dat er oefeningen tijdens de 'workout of the day' in groepsverband uitgevoerd moe ten worden. "Dan pep je elkaar enorm op om alles te geven, maar ik maak me niet druk om scores en daar heeft niemand problemen mee." Allis is zich er ook van bewust dat overijverig zijn blessures op kan leveren. "Je houding is erg belangrijk. Nancy let daar ook speciaal op tijdens het lesgeven. Bij het toepassen van een verkeerde tech niek wordt je daar meteen op aange sproken." Met steeds weer nieuwe tips en trucs op zak denkt het 52-jarige CrossFit-lid het nog wel even vol te houden in de 'box'. "Het is even een uurtje afzien, maar daarna ga ik met een heel voldaan gevoel naar huis." VOOR MEER INFORMATIE B info@crossfitzevenhuizen.nl Powered by beweegcentrum Hun ontwerpen weerspiegelen wel de huidige tijd, ze zijn vaak strak, eenvoudig en meestal multifunctioneel. Een goed voorbeeld is tafel TSP van meubelfabrikant Castelijn. "We wil den er eigenlijk een lekkere, stoere tafel bij hebben in de collectie", zegt Marieke Castelijn. "Een strakke tafel die veel vrijheid biedt. En dat doet de TSP. Het blad is er in drie ver schillende lengtematen: van 2.20 m tot 2.80 m. De vier schuin geplaatste poten zijn verstel baar. Je kunt ze dus instellen op je eigen per soonlijke maat." Castelijn Meubelindustrie heeft alle kenmer ken van een familiebedrijf. Het bestaat al sinds 1958 en gaat over van generatie op generatie. Verschillende leden van de familie zijn ook de signer. Zo tekent Coen Castelijn voor het ont werp van tafel TSP. Het stoere zit 'm vooral in de massief houten poten, die door hun schuine plaatsing geen sta-in-de-weg vormen voor de benen van degenen die aan tafel zitten. Marieke: "De poten en de bladrand kunnen uitgevoerd zijn in noten of eiken. Het inge legde bladoppervlak van HPL wit, kiezel- of zandkleur steekt daar dan mooi bij af. Maar het is ook mogelijk de tafel in zijn geheel in massief eiken te bestellen." Opvouwbaar Misschien een nog beter voorbeeld van de hui dige minimalistische trend is de KK Alutafel van ontwerper Kees Kusters. De aluminium tafel is gemakkelijk in en uit te klappen, is goed te tillen en binnen zowel als buiten inzetbaar. Kort gezegd: een multifunctioneel design. Kees Kusters: "Mijn idee was uit één alumi nium plaat een tafelblad te vouwen. Dat is gelukt. De plaat is slechts vier millimeter dik, behoeft geen ondersteuning omdat het blad door de ronde hoeken sterker is gemaakt. Er hoefden dus geen overbodige toevoegingen aangebracht te worden, de sterkte komt vanuit de plaat en de vorm." Kusters wilde een tafel ontwerpen die overal te gebruiken is. "Uiteraard in particuliere wo ningen, maar ik kan me zo voorstellen dat de tafel ook op een horecaterras prima ingezet kan worden. Er zijn tenminste restauranteigenaren die interesse hebben getoond. Het handige van de tafel is toch ook dat opvouwbare. Heb je vloerruimte nodig, dan kun je hem even weg hangen aan een muurbeugel." Door de mooi gekleurde epoxy laklaag krijgt de metalen tafel een warme uitstraling. Nog een bijzonder de tail: het robuuste model is volkomen tijdloos. Kees Kusters: "Als je zou zeggen dat deze tafel uit 1950 is, zou iedereen dat zomaar geloven." TEKST: WIL BAGHUIS

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2014 | | pagina 27