"Ik hoop te voorkomen dat ouderen in een sociaal isolement terechtkomen" Voorlopige verkiezingsuitslag ook definitieve Woensdag 19 maart, 23.00u: spanning en ontlading in de raadzaal de Haij van derWende fietsklaar.nl uw mobiele fietsenmaker advocaten HART VAN HOLLAND ZUIDPLAS 26 MAART 2014 3 Zetelverdeling WD - - - Vrijwilliger ZieZoZuidplas: M checRstar AUTOBEDRIJF VAN REEUWIJK van alle merken Specialist in Italiaanse auto's fietsklaar.r^ INTRATUIN ZEVENHUIZEN IEDERE ZONDAG GESLOTEN TJ Thuis in de regio. Burgemeester Kats maakte vrijdag officieel de uitslag van de verkiezingen bekend. Zuidpias - Bij de officiële vaststel ling van de uitslag vrijdagochtend, waren verrassingen eigenlijk al niet meer te verwachten. De voorlopige uitslag bleek ook de definitieve. De verkiezingen zijn zonder onregel matigheden verlopen. Kats legde uit hoe de zetelverde ling tot stand is gekomen. 24 zetels konden op basis van het aantal uit gebrachte stemmen direct worden toegewezen. Drie restzetels kwa men volgens het systeem van de 'grootste gemiddelden' terecht bij D66, ChristenUnie/SGP en de WD. Naast 17.639 geldige stemmen werden woensdag 19 maart 45 on geldige en 47 blanco stemmen uit gebracht. Ook blijken er drie stembiljetten minder in de stembus terecht te zijn gekomen, dan er stempassen op de bureau's zijn ingeleverd. Reden om hier onderzoek naar te doen, is er volgens de burgemeester niet, omdat deze drie stemmen geen invloed zouden hebben gehad op de uitslagen. Partij CU/SGP CDA D66 SP PvdA/GL NEZ (GBZ TON TON is in 2012 samengegaan met WD en had een gezamenlijk zetelaantal van 8 - niet deelgenomen aan de verkiezingen 2014 2010 7 6 6 6 4 5 4 2 3 1 2 3 1 2 2) Zuidpias - Op de verkiezingsavond, na het sluiten van de stemlokalen, ver zamelden de lokale politici zich in de raadzaal in Nieuwerkerk aan den IJssel om kennis te nemen van de voorlopige uitslagen. Een sfeerimpressie van een spannende avond. dat de uitslagen binnen druppel den, en werden voorgedragen door burgemeester Gert-Jan Kats, werd het plotseling muisstil. Met de handen voor de mond, maar ook met de handen in de lucht zodra er een mooi resultaat op het scherm kwam, zagen de politici de resul taten van hun campagne voor zich verschijnen op een groot scherm. Door Erwin van 't Hof De politici maakten bij aanvang van de avond een rustige indruk. De consensus die in de raadzaal heerste was dat de landelijke prog noses die via een groot scherm in de zaal de aanwezigen bereikten, geen voorbode waren voor hetgeen er in Zuidpias kon gaan gebeuren. Marij ke Edel (CDA) gaf voordat de uitslag bekend was dan ook gaan geen idee te hebben hoe de avond zou gaan lopen. "Het valt echt niet te zeggen, de stemmers van Zuidpias zijn over het algemeen standvastig." Na mid dernacht bleek dat Edel niet zal te rugkeren in de raad, omdat het CDA het de komende vier jaar met een zetel minder moet doen. Ook Claudia Wolff (D66), die uitein delijk het zetelaantal van haar partij zou zien verdubbelen van twee naar vier, stelde zich aan het begin van de avond bescheiden op: "Ik hoop natuurlijk op winst, maar ik durf echt geen uitspraken te doen." Jan Hordijk, lijsttrekker van de WD die zichzelf de komende raadspe riode opnieuw de grootste partij van Zuidpias mag noemen, was op voorhand nog niet heel zeker van zijn zaak: "De landelijke prognose ziet er niet goed uit, ik hoop dat de inwoners van Zuidpias verstandiger hebben gestemd." Naarmate de avond vorderde, en de raadzaal steeds voller werd met lo kale politici, begon de ontspannen sfeer om te slaan. Op het moment Vervolg van voorpagina Slapen De eerste echte ontlading voor de winnaars van de verkiezingen volgde rond elf uur toen de burge meester de tellingen van een aantal stembureaus in Nieuwerkerk, waar de meeste stemmen te halen waren, bekendmaakte. Toen duidelijk werd dat de SP op een winst van twee zetels zou komen te staan, kon lijsttrekker André Muller eindelijk zijn enthousiasme laten gaan: "Dit is echt fantastisch, je weet nooit hoe het kan lopen in de politiek." Op de vraag hoe de politicus zijn overwinning wil gaan vieren gaf hij een duidelijk antwoord: "Ik ga vooral slapen, ik ben echt doodop van het campagne voeren." Lijst trekker Pieter Beeldman van de PvdA/Groenlinks, die zijn zetelaantal zag dalen tot twee, noemde het verloop van de avond 'zeer teleurstel lend'. SP-lijsttrekker Andre Muller komt - mét D66 - als winnaar uit de strijd. Coalitie Burgemeester Gert-Jan Kats prees de broederlijke sfeer in de raadzaal: "Natuurlijk zien we op een avond als deze dat er echt kampen ontstaan, maar iedereen feliciteert elkaar en maakt een praatje. Daar ben ik toch wel erg blij mee." Dat de politici goed met elkaar door één deur lij ken te kunnen, kan nog van pas ko men. Met de WD aan de leiding zijn de onderhandelingen over het vormen van een coali tie in volle gang. "i AGNEti AREl>' stnvict Prins Alexanderlaan 38,2912 AM Nieuwerkerk a/d IJssel T (0180) 312200 Einfo@autovanreeuwijk.nl Wwww.autovanreeuwijk.nl Reparatie en onderhoud vóór de deur het werk én wanneer het u uitkomt (zowel mobiel als in de winkel) Wij verkopen o.a. BSP, Oxford, Qwic, Saxonette, Rock Machine Zeer ruim assortlmen Elektrische Fietsen Dé mobiele fietsenmaker Intratuin Pijnacker Rijskade la w Intratuin Zoetermeer Voorweg 192 f-* intratuin WWW.intratUin.nl '-lil kleurt]» teven Alle vrijwilligers die een prijs van de gemeente kregen (foto: Leendert van der Waal) wdplas - De keus voor ZieZoZuidplas als winnaar werd door het college Smaakt omdat de vrijwilligers van dit steunpunt in alle dorpen actief zijn n e ondersteuning van ouderen en mantelzorgers. Gelet op de komende vemnderingen in de zorg is een extra waardering op dit moment volgens de gemeente zeker op zijn plaats. van de vrijwilligers legde op het Podium uit wat hij voor ZieZoZuid- P as doet: Ik rij elke dag oude men- sen in mijn eigen auto naar ont moetingsplekken en weer naar huis. P die manier hoop ik te voorkomen at ouderen in een sociaal isole ment terechtkomen." Opvallend was het grote aantal ouderen dat op de vrijwilligersavond aanwezig was. Op de vraag waarom vrijwilligerswerk vaker wordt gedaan door ouderen dan door jongeren gaf wethouder Verbeek aan dat er ook zeker jonge ren in de gemeente zijn die vrijwil ligerswerk doen: "Misschien zijn ze in de minderheid, maar ik heb ook deze avond al heel wat jonge men sen rond zien lopen. Vrijwilligerswerk wordt breed gedra gen in de gemeente." De wethouder benadrukte dat de vrijwilligersprijs een extra blijk van waardering is, en dat alle vrijwilligers in Zuidpias kunnen rekenen op veel respect en aanmoediging vanuit de gemeente. Voor bij u thuis of op het werk06-30 72 72 12 Lange Zijde 9 2761 AV Zevenhuizen www.fietskladr.nl Barbizonlaan 82 2908 ME Capelle a/d IJssel telefoon 010-2204400 fax 010-2204499

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2014 | | pagina 3