t Alle gemeentelijke monumenten in kwartier te zien Antieke poppenwagen op rommelmarkt Stabat Mater door Musica Quinta O KERKDIENSTEN HART VAN HOLLAND ZUIDPLAS 2 APRIL 2014 11 Opening tentoonstelling Oudheidkamer Dierencentrale Marktkraam huren voor Koningsdag levenhuizen - Soms vallen historie en actualiteit samen. Op zaterdag 29 maart bijvoorbeeld, bij de opening van een nieuwe tentoonstelling in de oudheidkamer. De gemeentelijke monumenten in Zevenhuizen, Moerkapelle en Oud-Verlaat worden erin prenten tentoongesteld terwijl het monumen tenbeleid in Zuidpias hoog op de politieke agenda staat. "Het is te hopen dat alle nieuwe raadsleden komen kijken." Door Pepijn de Groot 'Wat een timing van zo'n tentoon- stellingj roept Adri den Boer bij de opening van 'Gemeentelijke Monu menten in Beeld'. De nieuwe ge meenteraad is net geïnstalleerd en tegen het einde van de vorige raad speriode stond het monumentenbe leid van Zuidpias vaak ter discussie. De raad gaat binnen afzienbare tijd beslissen over een dubbele lijst: één met gemeentelijke monumenten en één met beeldbepalende panden. Den Boer is als voorzitter van de monumentencommissie nauw be trokken bij de ontwikkelingen. In het voorwoord haalt Hans van Lowijde, voorzitter van Oud Ze- venhuizen-Moerkapelle, de 'roerige tijden in politiek Zuidpias' aan. Een jaar geleden stelde het college van b en w voor de lijst met gemeentelijke monumenten - waar alleen gebou wen uit Zevenhuizen-Moerkapelle op staan omdat Moordrecht en Nieuwerkerk geen lijst hadden voor de fusie - stop te zetten. "Gelukkig vond de raad de monumentenlijst van belang", memoreert Van Lowij de. "Hoewel er veranderingen gaan plaatsvinden, is de lijst niet ge schrapt en is er - ten opzichte van de kennis die we vorig jaar hadden - winst geboekt." Dat de monumen tenlijst niet geschrapt is - wat hij 'negatief harmoniseren' noemt - is volgens Den Boer een goede zaak. "Ik heb niet het idee dat de bewo ners of eigenaren van de panden het erg vinden om een gemeente lijk monument te bezitten, want de bordjes met het wapen van Zeven huizen-Moerkapelle zit nog op alle monumenten. Niemand die heeft gedacht: die gemeente bestaat niet meer dus schroeven we het bordje er maar af." Van Oud Zevenhuizen-Moerkapelle krijgt Den Boer een schilderij van het wapen van Zuidpias - niet dat met streepjes en golfjes, maar met een schild en leeuwen - om op te hangen tussen de fotocollages van de 28 gemeentemonumenten die in Zevenhuizen, Moerkapelle en Oud- Verlaat staan, zoals 't Land van Be lofte en het schoolgebouw aan de Wollefoppenweg. Want als het mo numentenbeleid harmoniseert, zul len er ook andere bordjes komen om op die monumenten te schroeven. "Om alvast aan te wennen." Den Boer, die met zijn commissie een advies over de monumenten lijsten moet uitbrengen, hoopt dat alle raadsleden een bezoekje bren gen aan de tentoonstelling die tot oktober loopt. "Er zitten foto's van vroeger en nu bij die laten zien wat de karakteris tieke waarde is van de monumen ten. En als je hierheen komt, krijg je binnen een kwartier een goed beeld. Dat lukt je niet zo snel als je alle monumenten met de fiets wilt bezoeken." ftoctxxi* IB Adri den Boer met een ingelijste afbeelding van het monumentenschildje. Moerkapelle Herst. Herv. Gem.: 9.30 uur ds. K. ten Klooster en 18.30 uur ds. W.J.C. van Blijderveen. Herv. Gem. Moe.: Ger. Gemeente Moe.: 9.30 en 18.30 uur ds. W. Harinck. Moordrecht Herv. Bethel. Gem.: 10.00 uur ds. H Roest en 18.30 uur ds. LJ. Ge luk. V'LG. in 't Goudse: Prot.Gem. De Stroom: 10.00 uur rnw- A ter Schuur-Van der Plicht ln Ontm.kerk. RK Geloofsgem. St. Johannes Onthoofding: 9.00 uur Woord en Communieviering Werkgroep Moordrecht. De kerk is elke woensdag open vanaf 11.30 uur; 0m ^.00 uur vindt het middag gebed plaats. Vo||e Evangelie Gem. Effata: Nesselande Kerkin Nesselande (Brede School): L Josephparochie (zie Nieuwer kerk) ^euwerkerk aan den IJssel Josephparochie: 9.30 uur Oord- en Communieviering met pastor R. Schoolenberg. ZONDAG 6 APRIL Veg Het Kruispunt: 10.00 uur Leen Koster. Prot. Gem. De Bron: wo. 9 apr. 21.00 uur Oecumenisch Avond gebed. Prot. Gem. Ontmoetingscentrum: 9.30 uur mw.ds. M. Verschoor. De Lichtkring: 9.30 uur ds. J. Boerma en 16.30 uur ds. W.H. de Groot. Herv.Gem. Oude Kerk: 9.30 uur dr. M. van Campen en 18.30 uur ds. G. Mulder. Herv. Gem. Nieuwe Kerk: 9.30 uur ds. H.C. Marchand (Belijdenis- dienst) en 17.00 uur ds. M.B. van den Akker. Ger.Gem. in Nederland ('s-Gra- venweg 71): 9.30 en 18.30 uur leesdienst. Zevenhuizen ABC Gemeente Zuidpias: 10.30 uur Michiel de Jong. Herv. Gem. Dorpskerk: 10.00 uur ds. LJ. Geluk en 19.00 uur Jeugd dienst. Herv. Gem. Kapel Oud Verlaat: 10.00 uur ds. D. van Vreeswijk. Ger. Kerk Zev/Moe: 9.30 uur drs. A.F. de Oude. Vrijz.Prot.Kerk: geen dienst R.K. Gem. Moerkapelle/Zevenhui- zen: Zevenhuizen - Het pronkstuk van de rommelmarkt van zaterdag 5 april is een antieke poppenwagen. De maandelijkse rommelmarkt aan de Wilgenlaan 2 is van 9.00 tot 12.00 uur open. Het voorjaar staat deze maand centraal, er is volop keus in tuinstoelen en -tafels, ouderwetse strandstoelen, grasmaaimachines en tuingereedschap. Ook is er een paastafel ingericht en staan buiten de 'graaikratten' uitgestald. Gevonden Kat, rood, klein van stuk, Schie- lands Hoge Zeedijk Moor drecht. Kater, zwart, Weideplantsoen Zevenhuizen. Poes, zwart, met witte afteke ningen, Noordelijke Dwarsweg Zevenhuizen. Kat, zwart, met veel wit, zwarte staart, oren en vlek op rug, Mr. P.D. Kleylaan Nieuwerkerk aan den IJssel. Kat, cypers, witte tenen en bef, N 219 Nieuwerkerk aan den IJs sel. Konijn, grijs, langharig, kuifje op kop, 's-Gravenweg Nieuwer- j kerk aan den IJssel. Voor meer informatie: 0186- 601199 ofwww.dierencentrale.nl De opbrengst van de rommelmarkt is bestemd voor de hervormde kerk. Moordrecht - De Oranjevereni ging Moordrecht organiseert voor Koningsdag, zaterdag 26 april, een aantal festiviteiten op de Smidse. Particulieren kunnen voor op het feestterrein een kraam huren. De kosten be dragen 35 euro per stuk. Voor meer informatie en reser veren: 06-23841393 of dayen- ne.peter@gmail.com. Moordrecht - De periode voor Pasen staat in het teken van het lijden van Christus en het verdriet en de wan hoop van Maria. Gioachino Rossini (1792 -1868) heeft de Stabat Mater gecomponeerd, waarin het verdriet van Maria wordt bezongen. Op 12 april zingt Musica Quinta dit mu ziekstuk met medewerking van Pim Vink op orgel in de RK Kerk aan het Oosteinde 23, aan vang 20.00 uur. De toegang is vrij een vrijwillige bij drage wordt prijs gesteld. Sanitiem Arbeco B.V. Ringvaartlaan la 2914 VJ Nieuwerkerk a/d IJssel RBwtev Tel. (0180)3141 12 •info@arbeco.nl

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2014 | | pagina 11