Zorg of begeleiding thuis nodig. Wij komen graag bij u langs! T ff fcuiifcber^ DE AMBACHTELIJKE SLAGER Uitnodiging Arjan Breukhoven houdt lezing over Bach's Matthaus-Passion De Kristal vijf jaar huiskamer van de wijk facebook ws Varkenshaas 100 gram. Procureurlapjes 500 gram Saté-schnitzels Gehakt Cordonbleu Kip krokant schnitzel5 haien 4 betalen 5 Katenspek 100 gram€1,48 Wijncervelaat 100 gram1,48 Rundergehakt ^,.7,50 W www.parento.nl E info@parento.nl Hoe werkt een Ipad OHART VAN HOLLAND 2 APRIL 2014 Buurtwerk zoekt artiesten VAN DER SPEK 010-447 99 00 T (0180) 39 69 44 THUISZORG Nesselande - In het muziekcafé in het ontmoetingscentrum van Hu- manitas, gevestigd in de Gerard Goosenflat in de wijk Ommoord, wordt iedere vrijdag tussen 14.00 en 16.00 uur live muziek ten geho re gebracht. Wie het leuk lijkt hier een optreden te verzorgen kan voor meer informatie terecht op 010- 4553799. Links in het midden Tineke van den Berg, rechts Neliie Doornbos, tussen hen in medewerkers van de poli van het ziekenhuis, de huisartsenpraktijk een behandelcentrum voor kinderen met kinderen met leer-, gedrags- en ontwikkelingsstoornissen, en de apotheek. Nesselande - Een biljartje leggen, de huisarts bezoeken, film kijken in het jongerencentrum, boeken lenen bij de bieb of een ijsje eten in het Nesscafé. Het kan al vijfjaar in multifunctioneel centrum De Kristal - 'huiskamer van de wijk'-aan de Cypruslaan in Nesselande. Vrijdag wordt het eerste lustrum gevierd met poffertjes en pannenkoeken, een voorstelling en een vossenjacht voor iedereen. Chris de Vos (80) komt zeker drie keer per week naar het wijkcentrum. Hij geeft er op persoonlijke titel 'les' aan het biljart. Bewoner Piet van de bovengelegen appartementen maakt er graag gebruik van om zich verder te bekwamen in het spel. "In het begin wist ik er niet veel van. Nou gaat het lekker." Op het terrasje van het naastgele gen restaurant Het Niesende Nijl paard vertellen Tineke van den Berg en Nellie Doornbos van Buurtwerk dat zij tot de eerste gebruikers van De Kristal behoren. "Wij waren hier al aan het werk, toen de bouwvak kers nog bezig waren. Het was best pittig om in deze nieuwe wijk men sen gemotiveerd te krijgen en hou den voor het buurtwerk. Nu heb ben we ruim zestig vrijwilligers en wordt er veel gebruik gemaakt van onze cursussen, workshops en acti viteiten. In het begin dachten veel buurtbe woners dat De Plint (zoals de be gane grond van het gebouw wordt genoemd, red) alleen voor de oude re bewoners die hierboven wonen, was. Zij kunnen inderdaad zonder jas, op pantoffels, zo vanuit de lift naar binnen lopen voor een kopje koffie bijvoorbeeld. Maar De Kristal biedt veel meer; voor jong én oud." Lees verder op pagina 51 Nesselande - In drie middagen, op vrijdag 18 en 25 april en op 2 mei van 13.30 tot 15.30 uur worden bezitters van een Ipad bijgepraat over de mogelijkhe den van het apparaat. Men leert tal van trucks en handigheidjes alsmede bijvoorbeeld hoe de beveiliging voor het apparaat werkt. Deelnemers dienen zelf een (opgeladen) Ipad mee te brengen. Bij voldoende be langstelling wordt tevens een avondgroep opgezet. De cursus vindt plaats in De Kristal aan de Cypruslaan 404. Voor meer informatie en aanmelden: 010- 2862760 of 010-4553799. Like ons op www.hvhonline.nl Volg ons op ©hartvanhofiand tu 3HART VAN HOLLAND DORPSSTRAAT 23 - TELEFOON (079) 59314 25 - MOERKAPELLE Capelle aan den IJssel - Woensdag 9 april om 20.00 uur geeft de musicus Arjan Breukhoven een lezing over de Matthaus-Passion van Johann Sebastian Bach. Vele liefhebbers gaan in deze periode van het jaar naar uitvoeringen van dit meesterwerk van één van de grootste componisten aller tijden. Maar wat schuilt er achter de noten van deze compositie. Tijdens deze lezing gaat er een wereld voor u open! U wordt uitgenodigd in Uitvaartcentrum Essehof, Kerkhofpad 1 te Nieuwerkerk aan den IJssel om deze lezing bij te wonen. Toegangskaarten zijn gratis en verkrijgbaar bij Van der Spek Uitvaart onder telefoonnummer 010 - 447 99 00. Het aantal zitplaatsen is beperkt Arjan Breukhoven: 'De Matthaus-Passion is misschien wel het meest indrukwekkende werk dat ooit is gecom poneerd in de muziekgeschiedenis. Dit werk componeerde Bach tijdens zijn werkzame pehode in Leipzig. Hij componeerde voor koor, orkest en solisten. Oppervlakkig luisterend naar dit werk zult u al zeker onder de indruk komen van de schoonheid, maar als u achter de noten kijkt en meer te weten komt ovef tchParargnden. gaat er misschien wel een wereld vooru open. Tijdens dezajBüng wordt u rneedfcmeoin Bach's leven en zijn compositie in woord, beeld en gejgid: AjSjisterend naar de rmkektyirdt u op bepaalde zaken opmerkzaam gemaakt en ^ügt%nisschien nog meer&ardfyng voor deze componist en zijn werk. Arjan Breukhoven studeerde orgel en kerkmuziek aan het Koninklijk Conservatorium in Den Haag en is een veelgevraagd concertorganist in vele landen binnen Europa er in Rusland en Australië. Dit jaar zal f Arjan Breukhoven een orgelconcert geven in de Thomaskirche in Leipzig, de kerk waar Bach van 1723 tot aan zijn dood werkzaam was. Ais organist is hij verbonden aan de Dorpskerk van Berkel en Rodenrijs. Toegangskaarten voor deze lezing zijn gratis verkrijgbaar bij Van der Spek Uitvaart, telefoonnummer 010 - 447 99 00. Om 19.00 uur gaan de deuren open en wordt u ontvangen met een kopje koffie waarna om 20.00 uur de lezing zal beginnen. UITVAART www.vanderspekuitvaart.nl parento

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2014 | | pagina 50