2£ït>hui5 facebook De Kristal 'prikkelt en maakt nieuwsgierig' Goede doelenweek Passe-Partout Kinderkledingbeurs exposeert Introductiecursus gitaar spelen Emmauscollege in Kristal rKOCHT Van Leeuwen Makelaardij feliciteert het bestuur van de Hervormde (mW gemeente Beth-EI te Moordrecht met het behaalde resultaat! Binnen 8 weken: gestart, verkocht en getekend! HART VAN HOLLAND NESS. 2 APRIL 2014 VAN LEEUWEN makelaardij og BV Workshop Kleurenanalyse C..WEN makelaardij Like ons op www.hvhonline.nl Nesselande - In de 'huiskamer van de wijk' heeft iedereen met iedereen te maken. "Met z'n allen moeten we steeds opnieuw weer uitvinden hoe we het samen doen in dit open gebouw", stelt buurtwerken Tineke van den Berg. "Datvraagtom veel afstemming, maar zorgt er ook voor dat je spontaan heel veel mensen ontmoet. Dit gebouw, waarin zoveel gebeurt, prikkelt en maakt nieuwsgierig." In De Kristal bevinden zich naast welzijnsinstanties als Buurtwerk en Humanitas ook voorzieningen als een poli van het IJsselland Zie kenhuis, een apotheek, fysiothera peuten en andere zorgverleners. Het jongerencentrum midden in het gebouw is volgens Van den Berg en collega Doornbos redelijk uniek. "Meestal wordt zo'n cen trum ergens buiten neergezet, waar weinig mensen er last van hebben. Hier was het het eerste jaar best een beetje moeilijk, maar inmid dels is iedereen redelijk aan elkaar gewend. Je ziet zelfs dat jongelui oudere mensen helpen bij het ge bruiken van de computers." Van den Berg stelt dat De Kristal met haar mix van voorzieningen en activiteiten haar tijd vijf jaar geleden ver vooruit was. "Anno 2014 wordt er overal met man en macht gewerkt aan de opzet van dergelijke wijkcentra nieuwe stijl. Want nu wordt pas echt ingezien hoe belangrijk het is om elkaar als wijkbewoners van alle leeftijden te ontmoeten, betrokken te zijn bij je eigen buurt en elkaar te ondersteu nen waar nodig." Vrijdag 4 april wordt het 5-jarig bestaan gevierd met een poppen kastvoorstelling om 15.30 u, pof fertjes en pannenkoeken bakken tussen 15.00 en 17.00 u en een vossenjacht om 16.30 u. Kaartjes en meer informatie: 010- 2862760 of tinekevandenberg@ buurtwerk.nl Nesselande - In het Tangram, in schoolgebouw Kindcluster 2 aan het Marcel Duchampplein 801, vindt op zaterdag 5 april van 9.00 tot 13.00 uur een kinderkleding beurs plaats. Er is een groot aan bod aan voorjaars- en zomerkleding in de maten 80 tot en met 176. Voor meer informatie: kledingbeurs- nesselande@hotmail.nl. Nesselande - In De Knoop aan de Robert van 't Hoffstraat 10 gaat dinsdag 13 mei een introductie cursus gitaar spelen van start. De cursus omvat tien lessen van der tig minuten en is bestemd voor zowel beginners als gevorderden. Voor meer informatie en aanmel den: 010-2518988 of via www.cur- zusenzo.nl. Nesselande - Belangstellen den kunnen zich aanmelden voor een workshop Kleurenanalyse. De workshop omvat twee les sen, op dinsdagavond 15 en 22 april, en vindt plaats in De Kris tal aan de Cypruslaan 404. De deelnemers leren met behulp van de juiste kleuren de pluspunten van hun uiterlijk te accentueren. Voor meer informatie en aanmel den: 010-2518988 of www.curzu- senzo.nl. Nesselande - Basisschool Passe- Partout stond in de goede doelen- week in het teken van een actie voor het Diabetes Fonds. Dit fonds is uitgekozen omdat ook enkele kinderen op school diabe tes hebben. Deze kinderen en hun ouders hebben in de klassen ver teld wat diabetes inhoud en hoe zij ermee omgaan. Ook was er een kledinginzameling en een suiker klontjesrace waarvoor de kinderen met mooie bedragen werden ge sponsord. "Ik hoop dat we met de suikerklontjesrace en de kledingin- zamelingsactie heel veel geld inza melen, zodat mijn wens, dat is dat mijn suikerziekte overgaat, ooit ge realiseerd kan worden", zei één van de kinderen. Nesselande/Rotterdam - In multi functioneel centrum De Kristal aan de Cypruslaan 404 wordt van don derdag 2 april tot en met zondag 11 mei een expositie gehouden van werk van leerlingen uit de klassen 1 tot en met 3 van het Rotterdamse Emmauscollege. De expositie vormt een selectie van tekeningen die de leerlingen tijdens de tekenles gemaakt hebben. Met hun werk dingen de jonge kunste naars mee naar het winnen van de 'Reflectie van Perfectie'-oorkonde die door de school ter beschikking gesteld wordt. Alle kinderen van school konden zich laten sponsoren voor de suiker klontjesrace.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2014 | | pagina 51