Nieuwkomers in de raad wacht verantwoordelijke taak Cock van der Spek, ChristenUnie/SGP Adri Woudstra, SP Johan Helmer, PvdA/GroenLinks Willem Jan van Tilborg, WD Mark Clavaux, D66 HART VAN HOLLAND ZUIDPLAS 2 APRIL 2014 7 46 jaar, woont in Moerkapelle 59 jaar, woont in Nieuwerkerk aan den IJssel 51 jaar, woont tussen Moerkapelle en Zevenhuizen 46 jaar, woont in Moordrecht 45 jaar, woont in Moordrecht Zuidpias - De gemeenteraad van Zuidpias verandert van gezicht. Van de 27 leden zijn er twaalf nieuw in de raad. De eed of belofte is inmiddels afgelegd, wie in de oppositie en wie in de coalitie komt, blijft nog even ongewis. We stellen vijf nieuwe raadsleden voor. "Waar gaan we ondernemers la ten ondernemen? En hoe gaat het verkeersplan in Zuidpias er uit zien? Het gaat niet alleen om wegen in de kernen, zoals rondom nieuwbouwwijk De Jonge Veenen, maar ook om een hoofdpijndossier als de rijksweg A20." Cock van der Spek, accountmana ger bij een tuinbouworganisatie, neemt voor het eerst plaats in de raad, maar was als voorzitter van de kiesvereniging van de SGP al nauw bij de politiek in Zuidpias betrokken. Mocht zijn partij buiten de coali tie vallen en dus in de oppositie terechtkomen, dan zou dat even slikken zijn. "Jammer, want dan kunnen we geen sturing aan het beleid geven. Maar ook in de op positie blijf ik iemand die zoekt naar verbinding, ik ben raadslid voor de hele gemeente Zuidpias. Wat goed is, is goed; Christen- Unie/SGP is er niet op uit om een coalitie waar we zelf geen deel van uitmaken op alle punten te gen te werken. Al staan we na tuurlijk voor ons punt met betrek king tot de koopzondag." Een complete verrassing was de winst van de SP (van 1 naar 3 ze tels) bij de gemeenteraadsverkie zingen niet, stelt Adri Woudstra, berde op de lijst. "Nadat we vier jaar geleden voor het eerst mee beden, zijn we inmiddels redelijk bekend bij de mensen in Zuidpias. De reacties in de campagne waren hoopgevend; het zat erin." In het dagelijks leven is Woudstra bocent Nederlands als tweede taal in Rotterdam. De afgelopen jaren was ze al politiek actief in de raadscommissie Decentralisa ties, over de taken die de gemeen ten moeten gaan overnemen van het Rijk. "Bij wat er allemaal aan zit te ko men, blijft de zorg een grote zorg", aldus Woudstra, voor wie het zwaartepunt de komende jaren op dat gebied zal liggen. Daarnaast zal ze zich hard maken voor meer starterswoningen: "Om jongeren in de gemeente te houden." "Mijn sterke punt is dat ik hart voor de zaak heb. Ik blijf staan voor de mensen met een krappe beurs die het 't meeste nodig heb ben en soms ondergesneeuwd ra ken." Een geboren en getogen Amster- dammer, die niet meer weg te s'aan is van de dijk tussen Moer- kapelle en Zevenhuizen, waar hij inmiddels ruim dertig jaar woont. Dat is Johan Helmer, tweede op de 'ijst van de PvdA/GroenLinks. Het had weinig gescheeld, of de zetel was aan zijn neus voorbij gegaan, omdat nummer drie op de Jijst meer voorkeurstemmen kreeg. Ik ben heel blij dat ik van Joke van elberen toch de kans heb gekre un om de raad in te gaan. Als je 'ets wilt behouden, veranderen of lntroduceren in de gemeente, zul je daar moeten zitten. En noem het Amsterdamse bravoure: ik hou er inderdaad wel van om wat te zeggen." Helmer werkt als interim-mana ger bij het Hoogheemraadschap van Schieland en de Krimpener- waard en vindt onder meer dat de gemeente zich meer moet gaan richten op recreatie. De komen de jaren neemt hij in de raad de dossiers ruimtelijke ordening en financiën voor zijn rekening, on derwerpen waarmee hij de afge lopen jaren ervaring opdeed in de fractieondersteuning. Een mooie kruisbestuiving, noemt Willem Jan van Tilborg de combinatie van zijn raads lidmaatschap en zijn werk als manager bedrijfsvoering en loco-gemeentesecretaris bij de gemeente Zundert. "Hoewel de gemeente Zuidpias nieuw is voor mij, kan het een voordeel zijn dat ik weet hoe een ambtelijke organisatie werkt, en wat wel en niet mogelijk is." Zo kan hij zeker zijn steentje bijdra gen aan de uitwerking van het WD-idee dat verder besparen op de gemeentelijke organisa tie mogelijk is. "Die inschatting vanaf de buitenkant zullen we nu aan de binnenkant gaan be kijken." Van Tilborg was eerder raadslid in Moordrecht. Na de fusie stond hij, vanwege andere drukke werkzaamheden, op een onver kiesbare plaats op de WD-lijst. "In 2012 heb ik mijn vinger weer opgestoken en ben ik in het WD- bestuur gekomen. Als raadslid is het mijn ambitie om vanuit het perspectief van Zuidpias het Moordrechtse ge luid te vertolken. Ik woon en leef in Zuidpias, maar mijn eigen dorp ken ik toch het beste." Zo wil ik me in ieder ge val inzetten voor behoud van het Moordrechtse zwembad. Mark Clavaux woonde in heel wat Nederlandse steden, voor dat hij acht jaar geleden in Moordrecht neerstreek. In de raad wil hij zich vooral gaan be zighouden met ruimte en duur zaamheid. "Als IT-consultant geografie heb ik daar de meeste kennis van en ligt daar ook mijn interesse. Wat ik zeker ga doen is me hard ma ken voor de leefbaarheid van de dorpen van Zuidpias, zodat men sen hier over veertig jaar nog steeds willen wonen. Dat geldt voor alle kernen, al zal ik toch een tikje extra aandacht hebben voor Moordrecht." Dat D66 zetels zou winnen bij de verkiezingen, lag volgens Cla vaux - derde op de kieslijst - in de lijn der verwachting. Dat de opkomst niet hoog zou zijn ook. Die desinteresse in de politiek noemt hij een 'moeizaam punt'. "Er moet echt iets gebeuren om die 44 procent van de mensen die niet heeft gestemd, ook bij de politiek te betrekken, al denk ik dat dat heel lastig zal zijn."

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2014 | | pagina 7