Bonte bloemenzee voor het goede doel Lezing over Reuma en Voeding Initiatiefwet: de Kamer aan zet Lotenverkoop Zonnebloem Moordrecht Kruising Kerklaan krijgt extra rijstroken Wegafsluiting A20 Weer een boek van Anja Bout HART VAN HOLLAND ZUIDPU\S\ 16 APRIL 2014 13 13) Muziek ot] Beeldende kunst Theater www.scnz.nl - info@scnz.nl Zevenhuizen - "Meneer, mevrouw, kan ik u ergens mee helpen?" Op degeraniummarkt van zaterdag 12 april doet de Lionselub zijn status van serviceclub eer aan. Op het plein voor de Jumbo-supermarkt slinkt de bloemenzee gedurende de zonnige zaterdag. De fuchsia's en afrikaantjes worden in winkelwa gens of op rollators gehesen en de opbrengst gaat naar goede doelen, waaronder De Zevenster en Stich ting Haarwensen. "Dit is een van de leukste Lion-activiteiten van het jaar", zegt lion Dick van der Poort. "Je doet iets nuttigs voor de gemeenschap en het is leuk om te zien hoe sommige lions onvermoe de kwaliteiten als marktkoopman aan de dag leggen." Nieuwerkerk aan den IJssel - Op uitnodiging van de Reumapatiën tenvereniging Nieuwerkerk aan den IJssel en omstreken verzorgt Natascha van Gurp, fysiothera peute en voedingsdeskundige, op woensdag 23 april van 14.00 tot 16.00 uur in De Reisduif aan de Prinses Irenestraat 3 een lezing met als thema 'Reuma en voeding'. Deur open om 13.45 uur; de toe gang bedraagt 2 euro. Aanmelden via 0180-313450 of coradevries@casema.nl. Tweede Kamerlid en oud-wethouder van Zuidpias Tamara van Ark deelt haar belevenissen als volksvertegenwoordiger in politiek Den Haag met de lezers van Hart van Holland. De meeste wetten die in de Tweede Kamer behandeld worden, worden gemaakt op een ministerie. Er zijn wetten die hun oorsprong vinden 'n een regeerakkoord en er zijn wetten die 'zelfstandig' gemaakt worden in het departement. Daar naast kunnen Tweede Kamerleden °°k zelf wetten maken. Dit heet het recht van initiatief. Het is een belangrijk recht, omdat hierdoor het Parlement ook daadwerkelijk zelf instrumenten heeft om aan zet te zijn en wetten te maken. Het komt wel regelmatig voor dat er initiatiefwetten worden ingediend. STe daadwerkelijk door de Tweede en de Eerste Kamer loodsen zodat he wet ook van kracht wordt is niet alt|jd een gegeven. Veel initiatief- wetten stranden' in de complexe Processen tussen publicatie van et idee en de handtekening die er uiteindelijk vanuit het kabinet ook op gezet moet worden als beide amers akkoord zijn. Je kunt dit in Je eentje doen als Kamerlid, met z'n a en (zoals bijvoorbeeld bij de Ve- ^eranenwet) of met een groep. Dat maak ik op dit moment aan ve mee. Samen met Kamer leden van D66, Groen Links, PvdA en SP ben ik vanuit de WD mede initiatiefnemer voor een wet die de enkele feit constructie schrapt uit de Algemene Wet gelijke behande ling. Kort en goed komt het er op neer dat het op dit moment mo gelijk is voor bijvoorbeeld scholen op een bepaalde religieuze grond slag om door middel van indirect onderscheid een leraar te kunnen weigeren of te ontslaan. Niet om het enkele feit dat hij homoseksu eel is, maar wel door bijkomende omstandigheden. Er is veel on duidelijk over wat die bijkomende omstandigheden dan zijn, maar een ding is wel duidelijk: die zijn wel terug te voeren op het feit dat iemand homoseksueel is. Dat is een onderscheid dat we in Nederland niet willen maken. We willen af van die onduidelijkheid. Er wordt al heel lang gesproken om dit in de wet aan te passen. Een aantal jaar geleden heeft een aantal Kamerle den zelf de handschoen opgepakt en heeft dus een initiatiefwet ge maakt. Nu werkt het bij initiatief- wetten zo dat als een Kamerlid vertrekt, de opvolger met dezelfde p o r - tefeuille deze wet overneemt. Zodoende ben ik nu mede-initiatiefnemer. De afgelo pen maanden is de initiatiefwet door de Kamer in behandeling ge nomen. Dat betekent dat er eerst schriftelijke vragen gesteld worden door de fracties en dat daarop een antwoord moet komen. Daarna kan het voorstel plenair behandeld worden. De initiatiefnemers zitten dan op de plek waar normaliter de bewindspersonen zitten. En de minister die er vakmatig bij betrok ken is (in dit geval de minister van Binnenlandse Zaken) zit er ook bij. Vorige week was de Kamer aan zet. Vanuit alle fracties spreken de woordvoerders dan hun inbreng uit. Wij hebben vervolgens een week de tijd om de beantwoording voor te bereiden. En aankomende donderdag (als tenminste de agen da van de Kamer blijft zoals deze is beoogd) gaan we antwoord geven in eerste termijn. We hopen ook gelijk de tweede termijn te kun nen doen. Dan kan dit wetsvoorstel door naar de Eerste Kamer. En is wederom een belangrijk instru ment van het parlement ingezet. Zaterdag 19 april zaal open 20.00 uur Taverna's Muziek Quiz 't Blok, IJsermanpad 1, Nieuwerkerk aan den IJssel Zaterdag 19 april zaal open 20.00 uur Peter Stykes en Robby Valentine bij East End Oosteinde 7a, Moordrecht Info: www.eastendmoordrecht.com Donderdag 17 april 19.00-21.00 uur Kleding Pimpen met Mathieu Lucas 't Blok, IJsermanpad 1, Nieuwerkerk a/d IJssel Entree 5 euro Woensdag 23 april 20.00-22.00 uur Lezing over Rijksmuseum Dorpshuis Swanla, Burg. Klinkhamerweg 86, Zevenhuizen Entree 5 euro Aanmelden: 0182-632097 of www.dezevenmuzen.nl T/m 10 juli Expositie schilderijen Tia Sprott, sieraden Mariette van Noordenne en sieraden/tassen Irma Holt De Meander, Nieuwerkerk aan den IJssel Donderdag 17 april 20.00 uur Variété show door de Poldermodellen met Het Vrouwencomplex Hervormd Kerkelijk Centrum Nieuwerkerk aan den IJssel Entree voor niet-leden Vrouwen van Nu 3,50 euro. Moordrecht - Gedurende de maan den mei en juni komen de vrijwil ligers van de Zonnebloem in Moor drecht langs de deur om loten te verkopen voor 2 euro per lot. De opbrengst is bestemd voor de doelgroep van de Zonnebloem. Er worden activiteiten georganiseerd, zoals onder andere een boottocht, gezellige middagen en uitstapjes naar een kerstmarkt. Nieuwerkerk aan den IJssel - De provincie start donderdagavond 24 april met de reconstructie van de kruising N219 Schielandweg/ Kerklaan in Nieuwerkerk aan den IJssel. Om de doorstroming van het verkeer te verbeteren, worden er extra rijstroken voor het rechtdoor- gaand verkeer op de N219 aange legd. Weggebruikers kunnen tijdens het onderhoud beperkt gebruikmaken van de kruising. Het verkeer wordt omgeleid via borden. Doorgaand verkeer kan ge woon gebruik blijven maken van de Schielandweg. De werkzaamheden duren naar ver wachting tot maandagochtend 7 juli. Moordrecht/Nieuwerkerk aan den IJssel - In verband met reparatie aan het asfalt wordt de hoofdrij baan van de A20 richting Gouda vanaf toerit 17 (Nieuwerkerk) tot aan knooppunt Gouwe tijdelijk voor alle verkeer afgesloten vanavond, woensdag 16 april 23.00 uur tot donderdag 17 april 05.00 uur. Ook toerit 18 (Moordrecht) is dan afge sloten. Het verkeer wordt ter plaatse omgeleid. Hulpdiensten kun nen wel met gepaste snelheid gebruik maken van het werkvak. Voor meer informatie: 010-2080500 of verkeersloketzuidholland@rws. nl. Moerkapelle - In 2009 ver scheen het eerste boek van Anja Bout-Monteau, 'De V van Veerle'. Daar bleef het niet bij. Bout be gon een serie onder de naam Vriendschap; het derde deel van de serie, 'Vriendschap verdiept' ligt inmiddels in de schappen van de christelijke boekhandels.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2014 | | pagina 13