2e paasdag open 2e Paasdag geopend Koningsdag geopend Gemeente presenteert positief resultaat over 2013 Met Eggrun toont Harleyrijder zachte kant Glunderende gezichten bij Gemiva-toertocht van 10.00 tot 17.00 uur de Haij der Wen de le paasdag gesloten advocaten HART VAN HOLLAND ZUIDPLAS\ 16 APRIL 2014 3 Thuis in de regio. Albert Heijn van 12.00 - 17.00 uur van 08.00 - 16.00 uur Winkelcentrum Reigerhof - Nieuwerkerk a/d IJssel Pluche en chocolade voor bewoners Fransezoom Intratuin Pijnacker Rijskade la Intratuin Zoetermeer Voorweg 192 Donderdag en vrijdag koopavond tot 21.00 uur www.intratuin.nl Barbizonlaan 82 2908 ME Capelle a/d IJssel telefoon 010-2204400 fax 010-2204499 Nieuwerkerk Zuidpias - Met een voordelig saldo van 942.000 euro heeft gemeente Zuidpias het jaar 2013 afgesloten. Bijna 928.000 euro daarvan is al be stemd, bijvoorbeeld om de invoering van de decentralisaties mede te be kostigen. Met een werkelijk bedrag van ruim 14.000 euro onder aan de streep is wethouder Rinus Bosman van Financiën meer dan tevreden, zo bleek dinsdag tijdens een persbijeenkomst. Na een tegenvallende uitkering uit het gemeentefonds was er hal verwege het jaar nog sprake van een negatief saldo van 430.000 euro. Bosman is vervolgens 'voor de kluis gaan liggen'. Met onder meer het uitstellen van uitgaven, het heroverwegen van vacatures en extra geld voor de gemeen ten dat bij het landelijk herfstak- koord door de oppositiepartijen is bedongen, is het Zuidpias gelukt niet in de rode cijfers te eindigen. Het besef is er, dat de gemeente er nog niet is. De korting op het gemeentefonds was immers niet eenmalig, maar is structureel. Bo vendien kunnen de gronden die de gemeente in bezit heeft, niet veel langer ongebruikt blijven liggen. Ze moeten worden ontwikkeld of verkocht om verdere verliezen te voorkomen. Bosman noemt de situatie een be hoorlijke uitdaging voor het nieu we college, 'van welke samenstel ling dan ook'. Over de jaarrekening over 2013 is vanavond, woensdag, een voor iedereen toegankelijke informa tiebijeenkomst in de raadzaal. Nieuwerkerk aan den IJssel - Brom mend komt een stoet motoren tot stilstand in de Fransezoom. Op de sturen rijden pluche kuikens mee. Uit hun bagage - knuffels en paaseieren - blijkt dat de vijftien stoere Harley- eigenaren zogenoemde Eggrunners zijn. De motorrijders uit Nieuwerkerk namen deel aan de landelijk georga niseerde run op zaterdag 12 april en brachten een groet aan de bewoners van de Gemiva-locatie Fransezoom. Door Kristien Zuidland "Het XXL-kuikenpak was echt een maatje te groot", verklaart de fijnge- bouwde road captain Yvonne Kievits haar zwart leren tenue. LoH Kietvits (red. Ladies of Harley) is op pad met een groep Harley-Davidsonrijders uit Nieuwerkerk die deelnemen aan de nationale Eggrun. "Motorrijders komen niet altijd even positief in het nieuws", weet Kievits, "met de Eggrun tonen we onze zachte kant." Stichting Eggrun wil iets goeds doen voor patiëntjes en bewoners van woonvormen, instellingen en ziekenhuizen door ze te verrassen met een presentje. Elke motorrijder betaalde tien euro. Daarvan werden presentjes aangeschaft en wordt het restant geschonken aan de Jos- tiband. Kuiken De Eggrun is dit jaar gestart in vijf plaatsen waaronder Rotterdam. De motorrijders uit Nieuwerkerk zijn Aan de Fransezoom waren de motorrijders meer dan welkom. gezamenlijk vertrokken naar Rot terdam voor een ritje over de Maas boulevard. Daar is opgesplitst in vijf groepen, die elk een instelling, ziekenhuis of andere woonvorm be zochten, waaronder de locatie aan de Fransezoom. "We kregen een e-mail dat ze langs wilden komen", vertelt begeleider Anja van Gemiva- SVG Groep "Met cadeautjes. Dat vinden wij natuurlijk altijd goed." Verzorgers begeleiden de verstan delijk en meervoudig gehandicapte bewoners naar buiten. De bagage koffers van de motoren worden ge opend. Er komen zakken vol knuffels en paaseieren tevoorschijn. Voor alle achtenveertig bewoners is er pluche en chocolade. Dan worden de mo toren weer gestart. De Fransezoom wordt opnieuw gevuld met het ken merkende Harley-Davidsongeluid. Iemand knijpt in een knalgeel kui ken. Het begint meteen te piepen. Nieuwerkerk aan den IJssel - Ruim twintig blinkende oldtimers met aan boord 31 Gemiva-cliënten en acht begeleiders, maakten zaterdag 12 juni een zonnige tocht door het Groene Hart en alle dorpen van de gemeente Zuidpias. Het startsein werd om klokslag twee uur gegeven, maar al vroeg verzamelden de trotse eigenaars van de krasse oudjes en de 'gelegen- beidslifters' van de Gemiva-SVG groep zich aan de start bij Twigt Trucks Et Vons in Nieuwerkerk aan den IJssel. Door Cees Visser D'j winkelcentrum Dorrestein had 2lcD een legertje 'uitzwaaiers' ver- zameld, dat de stoet gedag zwaai de voor de anderhalf uur durende °eht door het Zuidplasgebied. olgens Rinus van Dijk, met Spar- an uit 1953, is lang naar de tocht uitgekeken. "Net als vorig jaar rijdt Nico Haan met mij mee. Ik zie hem regelmatig en elke keer vraagt hij me dan: "Mag ik weer meerijden?" Ook bij deze twaalfde editie te kende de stichting Evenement met hulp van vele vrijwilligers voor de organisatie. Verkeersregelaars, drie motoragenten en een echte Ame- Naar de tocht is door de meerijders lang uitgekeken. rikaanse surveillancewagen leid den het verkeer in goede banen. Aan het einde van de rit werd er nagenoten met een drankje en een hapje.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2014 | | pagina 3