Nederlands waterbeheer wereldwijde referentie Nationale Molen- en Gemalendag www.hhsk.nl fj| HART VAN HOLLAND 16 APRIL 2014 Schieland en de Krimpenerwaard Week 16, nr. 155 Zaterdag 10 mei van 10.00 -16.00 uur Hoogheemraadschap van Waterwerken iC 4 Volg de ontwikkelingen in de Zuidplaspolder op Facebook.com/drogeuoetenindezuidplaspolder Het Nederlandse waterbeheer is klaar voor de toekomst. Dat concludeerde de Organisatie voor Economische Samenwerking en Ontwikkeling (OESO) onlangs. Deze organisatie onderzocht het waterbeheer in zeventien landen. Wat is er dan onderzocht? Het waterbeheer is in Nederland goed geregeld. De OESO ziet het Nederlandse waterbeheer als 'wereldwijde referentie' met een 'uitstekende staat van dienst'. Dijkgraaf Hans Oosters:'Ik ben blij met de waarderingvoorons werk. Het hoogheemraadschap zorgt met gemeenten en Rijkswaterstaat voor droge voeten, schoon en voldoende water. Hierdoor kunnen bewoners veilig wonen, werken en recreëren in dit waterland. Ook in het laagste puntvan Nederland (en Europa) in de Zuidplaspolder: bijna 7 meter onder NAP.' Maar het werk is nooit af. De omstandigheden veranderen voortdurend, waardoor waterschappen samen met bewoners en organisaties moeten blijven investeren in waterbeheer. De OESO vraagt aandacht voor investering in kennis en techniek, maar ook in mensen. De komende tien jaar zijn nieuwe waterprofessionals hard nodig. Het waterkan schoner De OESO heeft ook kritiek. Het oppervlakte water wordt schoner, maar is nog niet schoon genoeg. Dit vraagt van waterschap pen, gemeenten en provinciesom met elkaar te bepalen wat er nog nodig is om hetwate schoon te krijgen. Dit jaar stelt het hoog heemraadschap met andere waterschappen, provincies en gemeenten vast wat we in de periode 2016 tot 2021 hieraan kunnen doen. De delta beslissingen die ditjaar worden ge nomen, vragen daarnaast extra inzet van het hoogheemraadschap om ook in de toekomst de kans op wateroverlast te verkleinen en te zorgen voor voldoende zoetwater. Waterbeheer nog eerder opnemen m gebiedsontwikkeling Het hoogheemraadschap werkt samen met gemeenten en provincie om waterbeheer en ruimtelijke ordening op elkaar af te stemmen.'Elke keuze heeft gevolgen Daarom vinden wij het belangrijk om al vroeg bij nieuwe gebiedsplannen met de gemeente te praten over waterbeheer, zegt de dijkgraaf. 'Zo vraagt een nieuwe woonwijk om aanpassing van bijvoorbee watergangen en gemalen'. De OESO e aan om de samenhang tussen water e ruimtelijke ordening verder te versterke Dijkgraaf Hans Oosters De volgende locaties gaan open voor publiek - Gemaal Hillekade in Ouderkerk aan den IJssel - Gemaal Schilthuis in Rotterdam - Jan Anne Beijerinckgemaal in Capelle aan den IJssel - Haastrechtse molen in Gouda - Prinsenmolen in Rotterdam - Eendrachtsmolen in Zevenhuizen (draait alleen) Wat gaan we doen? Schilthuis - Het wordt een visvriendelijk gemaal - Uitleg over het gemaal - Waterpleinen Rotterdam - Met Droppie water op de foto (voor kinderen) Hillekade - Het is een visvriendelijk gemaal - Uitleg en rondleidingen over/in het gemaal - Er is een maaiboot Voor meer informatie zie onze website www.hhsk.nl en www.beijerinckgcmaal.nl Al onze bekendmakingen vindt u op www.hhsk." aket'bekendmakingen en op www.officielebekendmakingen.nl. Deze advertentie is een uitgave van: Hoogheemraadschap van Schieland en de Krimpenerwaard Postbus 4059,3006 AB Rotterdam, 010 45 37 200, www.hhsk.nl De volgende editie van Waterwerken verschijnt op 21 en 22 mei 2004

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2014 | | pagina 58