m Suikerklontjesrace levert ruim 7000 euro op Hockeyclinic en persconfe rentie met internationals 'Fiets 'm d'r in' in Oude Haven Bewegen op muziek Introductiecursus gitaar spelen HART VAN HOLLAND NESSELANDE\ 16 APRIL 2014 59 Introductiecursus gitaar spelen Introductiecursus pianospelen Yoga goed voor lichaam en geest Nesselande - Leerlingen van basis- school Passe Partout in Nesselande hebben donderdag 10 april een cheque van ruim 7000 euro over handigd aan een vertegenwoordi ger van het Diabetesfonds. Het geld werd bij elkaar gebracht met een sponsorloop waaraan alle vijfhon derd leerlingen meededen. De zesjarige Danique Groenendijk van groep 3b weet wat het is om diabetes te hebben. Tig keer per dag moet ze in haar eigen vinger prikken om haar bloedsuiker te meten en de insulinepomp zijn werk laten doen. Haar klasgenoten zijn erover inge licht en weten wat te doen in het geval het niet goed gaat met Dani que. Maar deze donderdagochtend zit Danique er stralend bij. Ze heeft met een paar klasgenoten een cheque mogen overhandigen aan Binja Wa kelkamp van het Diabetesfonds. Van de cijfers op de cheque - 7.359,83 euro - wordt Wakelkamp even stil. "Wat een enorm bedrag. Wat ge weldig." De Passé Partout hield de sponsor loop eind maart in de actieweek Geef eens voor Diabetes. Tamara Binja lA/akelkamp, vertegenwoordiger van het Diabetesfonds, met Danique Groenendijk op schoot en overige klasgenoten van groep 3b. Gieszen van de ouderraad legt uit: "Er was een parcours uitgezet in de gymzaal en ouders, vrienden en fa- Nesselande - Hockey-internatio- nals Jeroen Hertzberger en Oliver Polkamp verzorgden vorige week, met een aantal andere tophockey- ers, een clinic voor de jeugd van OMHC. Na de training en het aanleren van leuke hockeytrucjes was het tijd voor een 'persconferentie'. Na het vragenhalfuurtje werden handte keningen verzameld en vooral veel selfies gemaakt. Vermakelijke vragen bij de persconferentie. Hockey-international Jeroen Hertzberger wordt 'belaagd' door jeugdige fans. milie konden sponsoren per ronde of een vast bedrag. Wij noemden het de suikerklontjesrace." Nesselande - In De Knoop aan de Robert van 't Hoffstraat 10 gaat dinsdag 13 mei een introductiecur sus gitaar spelen van start. De cur sus omvat tien lessen en is bestemd voor beginners en gevorderden.Voor meer informatie en aanmelden: 010-2518988 of via www.curzus- enzo.nl. Nesselande - In de Knoop aan de Robert van 't Hoffstraat 10 gaat maandag 12 mei een korte intro ductiecursus 'piano spelen' van start voor zowel beginners als gevorderden. De lessen vinden plaats tussen 15.00 en 19.00 uur en duren dertig minuten. Speel- plezier staat bij de lessen voorop. Inschrijven kan 010-2518988 of via www.curzusenco.nl. Nesselande - Voor de yogacursus- sen die op de maandag- en dins dagavond gegeven worden zijn nog enkele plaatsen vrij. De lessen zijn erop gericht de kracht in het lichaam te ontwikkelen, de uitda gingen van het dagbestaan aan te gaan en om tot rust te komen. Zwangerschapsyoga Op maandagavond 12 mei start in De Knoop een cursus Zwangerschapsyo ga. Deze vorm van yoga kan als voor bereiding dienen om de aanstaande moeder lichamelijk en geestelijk te begeleiden tijdens de zwangerschap. Ervaring met yoga is niet nodig. Voor meer informatie en aanmelden: 010-2518988 ofwww.curzusenzo.nl. Het bijeengebrachte geld wordt be steed aan wetenschappelijk onder zoek, weet Wakelkamp. "Onderzoek naar genezing van diabetes, want er overlijden helaas nog altijd mensen aan deze ziekte." Rotterdam - 'Fiets 'm d'r in', onder deel van het alom bekende televisie programma 'Te land, ter zee en in de lucht'wordt voor donderdag 15 mei, Rotterdamdag, georganiseerd in de Rotterdamse Oude Haven. Het Rotterdamsch Studenten Corps bestaat dit jaar honderd jaar en wil dit vieren met de stad Rotterdam. Het feest begint op 15 mei om 15.00 uur. Op dat tijdstip lost Johan Vlem- mix het startschot voor 'Fiets 'm d'r in', waarna Rotterdammers met de door hun versierde voertuigen de baan afkunnen fietsen om te probe ren een prijs in de wacht te slepen. Aanmelden via rotterdamdag@rs- clustrum.nl. Op het Gelderseplein nabij de Oude Haven wordt een kinderzone inge richt met springkussens en een pan- nastadion en hier zijn ook diverse consumpties verkrijgbaar. JV,. ij 'ïi ;iii uil ■m nu n [in iin n De Oude Haven in Rotterdam. Nesselande - Voor de cursus 'Be weeg op muziek' die in maart van start is gegaan zijn nog enkele plaatsen vrij. De cursus is een aan rader voor wie jong en fit wil blijven. Op bekende muziek wordt swingend bewogen, waardoor deze 'dansles' een gezonde activiteit wordt. De lessen vinden op de maandag van 10.00 tot 10.50 uur plaats in De Kristal aan de Cypruslaan 404. Aan melden kan ter plaatse. Voor meer informatie: 010-2862760 of www.buurtwerk.nl. Nesselande - In De Knoop aan de tig minuten en is bestemd voor Robert van 't Hoffstraat 10 gaat zowel beginners als gevorderden, dinsdag 13 mei een introductie- Voor meer informatie en aanmel- cursus gitaar spelen van start. De den: 010-2518988 of via www.cur- cursus omvat tien lessen van der- zusenzo.nl.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2014 | | pagina 59