Hl Good vibrations bij SNOOT! on the beach VVD, D66, SP en NEZ vormen nieuw bestuur Zuidpias Betaalbaar Design CV-KETEL NODIG? P. VISSER EN ZN. RIOOL >A UUR SERVtCE Gewoon even bellen!!! BOUWHOF www.bouwhof.nl UW DROOMHUIS! Kindergemeenteraad op de pedalen voor blikvangers Pagina 7 Bestuurlijke crisis bij vv Moordrecht Jan kookt, Annie poetst Zilveren jubileum in tweevoud Van alles te doen op Nessekidsmarkt ZIE PAGINA 14 www.zwamon.nl reparatie soorten rioleringen II BEZIG MET JE HUIS. Cypruslaan 86 te Rotterdaml •"SSS?? 0180-332222 P.WfttVtH Motorrijder eindigt aan verkeerde zijde vangrail Controle op lozing afvalwater vaker in weekend HOLLAND Pagina 8 Pagina 14 Pagina 35 Pagina 39 I Zeven/w/zen - Als de SNOOTI- I bezoeker de zomer nog niet in z'n I had, dan had 'ie dat na zater dagavond. Voor de negende editie Iran het open podium in dorpshuis |Smm/ci op zaterdag 19 april, werd I kt podium omgetoverd tot strand. linelusief aanlegsteiger, die werd 6e- I deden door rockers in de dop en rap- pers die de dag plukken. Bij de entree krijgen alle bezoekers hen Hawaïkrans omgehangen. Wel Izo leuk voor de artiesten; dan is het I publiek - zo'n tachtig man - ook een heest om naar te kijken. I Na de opening door presentatoren IGeert van der Burg en Marjan Sij- Iorandij mag jazzrockband .Pillow 1 het spits afbijten. Ieesverderoppagina 3 Prachtig is de muziek van Albion, een duo dat bestaat uit broer en zus Merlijn en Nini Veltman. I Zuidpias - WD, D66, SP en NEZ bereikten paaszaterdag een akkoord op hoofd en over het coalitieprogramma voor Zuidpias voor de komende vier jaar. Here week wordt duidelijk welke - en hoeveel - wethouders het nieuwe col- begaan vormen. Met akkoord met de werktitel 'Een- I in diversiteit' werd gesloten na Itwee weken onderhandelen onder [Wing van formateurs Jan Oomen 5) en Kors van der Wolf (WD). Met nieuwe college van burgemees- ren wethouders gaat het akkoord I °P hoofdlijnen vertalen naar een col- zieprogramma. Naar verwachting <3n dit in de raadsvergadering van 113 mei worden besproken. Dan kan raad de wethouders benoemen, "aama ze kunnen worden geïnstal leerd. Gezien het aantal inwoners pnZuidpias kunnen er maximaal vijf I wethouders aan de slag. I eigens een persbericht zijn de coali- 1 ^onderhandelingen constructief en 1111 ten goede sfeer verlopen en her- I Meunen alle vier partijen zich goed in Ilet afgesproken programma. Alleen SP legt het coalitieprogramma °P 25 april nog voor aan de leden, I toestemming moeten geven voor I e'name aan het college. Hoofdlijnen Het akkoord op hoofdlijnen telt 18 punten. De coalitie wil investeren in het beheer van de openbare ruimte, duurzaamheid en veiligheid. Deze in vesteringen leiden - in ieder geval de eerste twee jaar - niet tot een ver hoging van de lokale lasten. Na twee jaar wordt bekeken of op de ozb- heffing een inflatiecorrectie nodig is. Het geld om de investeringen te be kostigen én de financiële huishou ding van de gemeente te verstevigen, moet onder meer komen uit een ver dere inkrimping van de gemeente lijke organisatie en haar huisvesting. Ook gaat de gemeente mogelijkhe den realiseren om zelf aanvullende inkomsten binnen te halen. De coalitiepartijen hopen veel geld te kunnen besparen doorvoor een spe cifieke groep permanente bewoners van recreatiewoningen een pardon regeling in te stellen. Eerst komt er een onderzoek naar de juridische en financiële mogelijkheden hiervoor; tot de resultaten daarvan bekend zijn, stopt de gemeente met het handhaven van bewoning die dateert van vóór 1 januari 2010. De coalitie wil de positie van de ge meente Zuidpias op de gemeentelijke duurzaamheidsindex flink verbete ren. Zuidpias staat nu op plek 233, en moet opschuiven naar de top 50. Dierenwelzijn krijgt de komende ja ren als onderdeel van de duurzaam heidportefeuille meer aandacht. Ook wil de coalitie het veiligheids niveau en -gevoel verhogen, onder meer door de inzet van gericht mo biel cameratoezicht en het (direct) Zwamon Zonweringssalon uitlezen van camerabeelden. Volgens het akkoord gaan voor de horeca flexibele sluitingstijden gel den, onder meer om overlast te be perken. Verder komt er een jonge- renadviesraad en gaat de gemeente met de scholen in Zuidpias in gesprek over een uitbreiding van het voort gezet onderwijs. De verbreding van de Hoofdweg wordt heroverwogen. De zondagsopening van winkels wordt vrijgegeven. Subsidies worden minder aan ste nen (huisvesting en overhead) en meer aan activiteiten toegekend. Het maatschappelijke effect en bereik van verleende subsidies zullen jaar lijks worden getoetst. mtratuin kleurt je leven n VAN ADR1CHBM 01 82 3 7S823 06-S3373931 www.rlooUervlce-pvaimdrichc 31 ■in.ui/ Volumineuze vier onder een kapwoning met diepe achtertuin! Vraagprijs C 359.000,- k.k. www.vdpanne.nl ',l' cM» womnq-&bedri|ftmokeloo'di| Zevenhuizen - Op de Al2 richting Den Haag is zondag 20 april een motorrijder onderuit gegaan. Vol gens getuigen nam hij met bij zonder hoge snelheid een bocht nadat hij een stopteken van de politie negeerde. De motor be landde aan de andere kant van de vangrail. Het slachtoffer is naar het ziekenhuis vervoerd. Regio - Rijkswaterstaat voert het aantal weekendcontroles op de lozing van afvalwater in Zuid- Holland op. Tijdens een intensieve controleactie op zaterdag begin deze maand werden twee keer zoveel overtredingen gecontro leerd dan gemiddeld bij controles door de week. Zeventien controleurs bezochten zestien Zuid-Hollandse bedrij ven om te kijken of zij ook in het weekend op een zorgvuldige ma nier hun bedrijfsactiviteiten uit voeren. Daarnaast inspecteerden zij buitendijks gebied, onder meer langs de Lek, op sporen van illega le bebouwing of illegale lozingen. Deze controles worden uitgevoerd om de waterkwaliteit van de grote rivieren in Zuid-Holland te bewa ken en de waterveiligheid te bor gen. De controleurs constateerden niet alleen méér overtredingen, maar merkten bij diverse bedrijven ook overtredingen op die door deweeks niet plaatsvinden. Dat varieerde van wekelijkse schoon- maakwerkzaamheden die het op pervlaktewater vervuilen tot het niet volgens de eigen procedures beheren en bedrijven van installa ties door het aanwezige personeel. De voorlopige resultaten zijn voor Rijkswaterstaat aanleiding om het aantal controles, waarvan ook een preventieve werking zou uitgaan, op te voeren.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2014 | | pagina 1