Verkeerschaos op Schielandweg Droomdekenmiddag Buurt in verzet tegen uitbreiding bedrijventerrein Oostpolderweg Kwijtschelding afvalstoffenheffing voor lage inkomens Harley-Davidson Ride Out voor Pink Ribbon Veel animo voor spreekuur sociaal raadsman HART VAN HOLLAND ZUIDPLAS 30 APRIL 2014 19 Kofferbakplaats reserveren Dierencentrale Collecte Longfonds De vrienden van de Kleine Trompetter Live! www.scnz.nl - info@scnz.nl S Muziek Beeldende kunst Den Haag/Moordrecht - De Raad van State gaat beoordelen of de uitbrei ding van het bedrijventerrein aan de Oostpolderweg in Moordrecht wel kan doorgaan. Buurtbewoners eisten deze week bij de Raad dat het aangepaste bestemmingsplan voor die uitbreiding van tafel gaat. (foto: Michael de Man) Nieuwerkerk aan den IJssel - Vier auto's klapten zondag 27 april rond 12.20 uur op elkaar op de Schie landweg N219, circa tweehon derd meter voor de kruising met de Kerklaan. Een ambulance werd opgeroepen, maar het letsel bij de slachtoffers bleek mee te vallen. Eén van de voertuigen was flink beschadigd. Een berger zorgde ervoor dat de weg snel vrijgemaakt kon worden, want door de weekendafsluiting van de A20 Gouda, zorgde ontstond al snel een flinke verkeerschaos. Dit plan maakt het mogelijk dat het nu nog groene gebied tussen het bestaande bedrijventerrein en de bloemenbuurt wordt dicht ge bouwd. Wel is een groene strook tussen de woningen en de bedrijven voorgeschreven. Die groenstrook moet worden onderhouden door de eigenaren van de nieuwe bedrij ven. Volgens het plan komt er een bedrijfsverzamelcomplex voor 36 bedrijven. De bewoners van de Tulp straat, het Oosteinde en woonarkei genaren aan de Oostringdijk vinden de uitbreiding van het bedrijventer rein zeer ongewenst. In een voorgaand bestemmingsplan uit 1995 was in principe al ruimte Door Erwin van 't Hof Alleen de WD stemde tegen het amendement omdat de partij van mening is dat er eerst een dek king in de begroting gevonden moet worden voor eventuele kos ten voordat er een belofte wordt gedaan. Ferry van Wijnen (WD) geboden voor een uitbreiding, om dat er toen blijkbaar behoefte aan was. Dat van die mogelijkheid tot uitbreiding sinds die tijd geen ge bruik is gemaakt, bewijst volgens de bewoners dat die behoefte er toch niet was. De buurtbewoners wijzen op leegstand op andere bedrijfster reinen in de omgeving. Ze verwijten de gemeente ook dat die geen on derzoek heeft laten uitvoeren naar de huidige behoefte. Volgens de gemeente hoeft dat ook niet. Provinciale regels schrijven een behoeftenonderzoek pas voor als het om grotere bedrijventerreinen gaat. Dat is hier niet het geval. De ge meente is uitgegaan van het aantal gaf aan de motie sympathiek te vinden, maar vroeg om een be tere financiële onderbouwing. Daarnaast gaf de liberale partij aan dat bekeken moet worden of de ambtelijke staf niet teveel wordt belast met extra taken. Demissionair wethouder Arjen Hazelebach gaf aan dat het aan belangstellenden voor een plek op de omstreden locatie. Het feit dat de projectontwikkelaar heeft gemeld dat er belangstellenden zijn, is voor de gemeente voldoende om aan het project goedkeuring te geven. De buurtbewoners wezen de Raad op een ander probleem waar de ge meente aan voorbij zou zijn gegaan. De geldende bestemmingsplannen voor dit gebied geven bescherming aan de karakteristieke structuur van kavels en sloten. Met de uitbreiding van het bedrijventerrein gaat die structuur volledig op de schop, zeg gen de buurtbewoners. De gemeente stelt dat die bescher ming niet geldt voor het gebied waar de uitbreiding van het bedrijventer rein komt. De Raad van State doet over zes we ken uitspraak. tal gegadigden voor de regeling klein is: "We hebben het hier over ongeveer acht gevallen, wat in totaal een tegenvaller voor de gemeente kan betekenen van en kele duizenden euro's. Daarvoor valt echt wel op een bepaalde manier een dekking te vinden. Het college gaat in dit geval niet voor de kluis liggen." Daarnaast gaf de wethouder aan dat het werk van de ambtelijke staf, gezien het kleine aantal aanmeldingen voor de regeling, er waarschijnlijk niet onder zal lijden. Moerkapelle - De maaksters van de droomdekens komen dinsdag 6 mei van 13.30 tot 16.30 uur bijeen in het Rode Kruisgebouw aan het Moer- veen 1 om verder te werken aan de dekentjes, die dit keer bestemd zijn voor ernstig zieke kinderen die verblijven in het Nieuwerkerk aan den IJssel - Stich ting Evenement houdt op Hemel vaartsdag donderdag 29 mei een bloemen- en plantenmarkt met kofferbakverkoop met curiosa. Het evenement vindt plaats op het Raadhuisplein van 10.00 tot 16.00 uur. Voor meer informatie en aanmelden voor een kofferbakplaats: 0180- 319639 of info@stichtingevene- ment.nl Nieuwerkerk aan den IJssel - Ais het aan de organisatoren iigt trekt er zondag 11 mei een lange stoet Har- ley-rijders langs drie Rotterdamse ziekenhuizen. Harley Davidson Rotterdam en HOG-World Port Chapter organi seren via die dag een bijzondere 'Open Charity Ride Out' waarvan de opbrengst gedoneerd wordt aan de stichting Pink Ribbon ten behoeve van onderzoek naar borstkanker. Onder het motto 'Karakteristieke Gevonden Poes, rood, met witte aftekeningen; Troelstrastraat, Moordrecht. Kat, rood; Wollefoppenweg, Zeven huizen. Kat, cypers, witte bef, voeten en witte voorpoot; Middelweg, Moor- Moordrecht - In de week van maandag 5 tot en met zaterdag 10 mei wordt gecollecteerd voor Mappa Mondo huis in Rijswijk. Het project is een initiatief van stichting De Regenboogboom. Belangstellenden zijn welkom om een kijkje te komen nemen bij de droomdekenmaaksters. Voor meer informatie: mariejose. phylipsen@gmail.com. Zevenhuizen - In theater Swanla vinddt op zaterdag 10 mei 'de Vrienden van de Kleine Trompet ter Live' plaats. Naast de harmo nie, wordt ook opgetreden door het jeugdorkest, de Drumkidz en Afslag 9. Gastoptredens zijn er van Natascha Vergeer en de band Café Latte. De toegang is, ook voor de after party, vrij. Voor meer informatie: www.deklei- netrompetter.nl. actie voor een karakteristiek onder zoek' rijdt de stoet, waarin ook niet- Harleyrijders welkom zijn, langs de Daniel den Hoed kliniek, het Erasmus Medisch Centrum en het Havenzie kenhuis. De deelnemers wordt ver zocht een roze tintje aan te brengen op motor of outfit. De Ride Out gaat om 11.00 uur van start bij Harley-Davidson Rotterdam aan de Eerste Tochtweg 2a in Nieu werkerk aan den IJssel. Voor meer informatie: 010-7900130 of ron@harleydavidsonrotterdam.nl. drecht. Kater, cypers, met witte aftekenin gen, schuw; 1e Tochtweg, Nieuwer kerk aan den IJssel. Kanarie, geel; Donge, Nieuwerkerk aan den IJssel. Voor meer informatie: 0186-601199 of www.dierencentrale.nl. het Longfonds (voorheen Astma Fonds) De opbrengst is bestemd voor het financieren van onderzoek. Voor meer informatie: www.long- fonds.nl. Zuidpias - In de raadsvergadering van 22 april heeft de raad ingestemd met het voorstel om met terugwerkende kracht het vaste tarief van de afvalstoffenheffing kwijt te schelden aan bewoners met een inkomen rond de bijstandsnorm. Een gezamenlijk amendement van de CU/SGP en PvdA/Groenlinks om de regeling zover als juridisch mogelijk is toe te passen, werd aangenomen. De regeling werkt terug tot 1 januari 2012. VoorZZP'ers nog iets langer: tot 1 april 2011. Zuidpias - Het spreekuur van de sociaal raadsman in Zuidpias wordt goed bezocht, zo meldt de gemeente in een persbericht. Volgens het jaarverslag over 2013 van het instituut Sociaal Raadslieden Rotterdam maakten 420 inwoners van Zuid plas vorig jaar van het spreekuur gebruik. Daarnaast werd 48 keer hulp gebo den via telefoon en mail. De vragen van inwoners zijn uiteenlopend en liggen op het terrein van inkomen/ sociale zekerheid (22°/o), belastin gen (16°/o), wonen (14°/o), consu mentenzaken (13°/o) en juridische zaken (14%). Het merendeel van de hulpaanvragers blijkt een inkomen op minimumniveau te hebben. Sociaal raadsman F. Geraci houdt wekelijks op maandag spreekuur in ZieZoZuidplas, Meidoorn 1A in Nieuwerkerk aan den IJssel. Voor het maken van een afspraak: 0180- 330300 (tussen 9 en 10 uur). Bij inwoners die door beperkingen niet kunnen reizen, komt de sociaal raadsman op bezoek. Vrijdag 2 mei - 20.15 uur Van Berini tot Solex met Marjolein Meijers Theater Swanla, Burg. Klinkhamerweg 86, Zevenhuizen Entree 15 euro Info: www.theaterswanla.nl Zaterdag 3 mei - 20.00 uur Margré Et Margré in concert (orgel en vleugel) Dorpskerk, Moordrecht Entree 10 euro, kinderen tot 12 jaar 5 euro Tot en met 10 juli Expositie schilderijen, sieraden en tassen Meander, Nieuwerkerk aan den IJssel

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2014 | | pagina 19