S t Koopwaar en kabaal voor de koning College Zuidpias met vier wethouders rond uw CV-KETEL NODIG? P. VISSER EN ZN. ZONDAG OPEN RIOOL VEBSTOPJ? SERVICE Gewoon even bellen!!! UW DROOMHUIS! www editie: zuidpias Koningsspelen afgetrapt in Zevenhuizen Pagina 3 3 7 e jaargang Wonen op recreatiepark voorlopig niet gestraft Lintjesregen nummer 1593 IBeatrixrun doet Zevenhuizen aan 3 0 april 2014 I Spoor van graffiti in Moordrecht wounstorl.nl reiniging, ontstopping, reparatie van alle soorten rioleringen Akkerweg 7 te Moerkapelle Ludieke lintjesactie tegen oplaten ballonnen overal e N ALTIJD H V H 0 N L N E N L 0180-332222 HOLLAND Pagina 3 Pagina 25 Pagina 35 Nog even wachten tot het startschot klinkt voor de lawaaioptocht. Zuidpias - Rinkel-de-kinkel! Traditi oneel begon de verjaardag van het staatshoofd in Zevenhuizen met een lawaaioptocht. anders. Zoals burgemeester Gert- Jan Kats zei: "Jullie maken vandaag geschiedenis mee: dit is de eerste Koningsdag." In alle kernen van dig gevierd. Het vele werk dat door de vrijwilligers van de oranjecomités en -verenigingen is verricht werd bekroond met een vrolijk zonnetje. de vrijmarkten deden daardoor goe de zaken. Elders in deze krant zijn foto-repor- Alhoewel, traditioneel: dit jaar was Zuidpias werd deze primeur uitbun- Ook de vaak jeugdige verkopers op tages te vinden van de festiviteiten. Zuidpias - Het college van Zuidpias is rond. Met twee WD-wethouders, één 066-wethouder en één SP-wethouder, krijgt het nieuwe college van Zuid- plas vier nieuwe leden. Dat hebben de formateurs Kors van der Wolf en Jan Oomen vlak voor het weekend laten weten. De kandidaat-wethouders zijn voor de WD Nieuwerkerker Jan Hordijk en Joke Vroegop (nu Zevenhui- zense, straks Moordrechtse), voor de SP Nieuwerkerker André Muller, en voor D66 Rik van Woudenberg, officieel Nieuwerkerker, maar van wege de centrale ligging van zijn woning eerder met recht een Zuid- plassenaar te noemen. Voor Joke Vroegop zal het nieuwe college de eerste maanden vervanging moeten regelen, omdat zij binnenkort met zwangerschapsverlof gaat. In de raadsvergadering van 13 mei wordt gesproken over het coalitie akkoord en de invulling van de wet- houdersposten. Doordat drie van de vier posten wor den ingevuld door zittende raadsle den, komen er drie raadszetels vrij. Ook moeten er nieuwe fractievoor zitters worden benoemd. Het nieuwe college van WD, D66 en SP wordt gesteund door de lokale partij Nieuw Elan Zuidpias (NEZ) van Paul van Drenth. Op paaszater dag werden de handtekeningen on der het coalitieakkoord gezet. Een week later is overeenstemming be reikt over een globale verdeling van de portefeuilles voor wethouders. Ook is afgesproken dat elk dorp een eigen bestuurlijk aanspreekpunt krijgt, en dat de decentralisatieta- ken over de partijen worden ver deeld. Het nieuwe college besluit definitief over de portefeuilleverdeling en zal het coalitieakkoord vertalen naar een collegeprogramma. intiatuin Ideurtie leven Rioo/«ervlce Ft VAN ADR1CHEM MOORDRECHT 0182 3 75823 06-53373931 www.rioolservice-pvanadricheni 1 S Zuidpias - De traditionele lint jesregen bracht dit jaar ook een lintje voor de burgemeesters van Nederland. Eén dag voor de officiële uitreiking van de lint jes aan onder anderen vrijwil ligers met een lange staat van dienst, lieten Vereniging Kust Et Zee, Plastic Soup Foundation en Stichting De Noordzee naar ei gen zeggen bij alle burgemees ters een ballonlintje bezorgen. De lintjes zijn afgelopen zomer op het strand gevonden. Met de actie willen de clubs aandacht vragen voor de minder leuke kanten van het oplaten van bal lonnen bij feestelijkheden als Koningsdag. Per honderd meter strand worden gemiddeld zes tien aangespoelde ballonlintjes gevonden, vaak met resten van de ballon er nog aan. Dit is vol gens de natuur- en milieuorga nisaties een verdubbeling ten opzichte van tien jaar geleden. Behalve de ballon zou vooral het plastic lintje schadelijk zijn voor het milieu. Met name vo gels kunnen erin verstrikt raken. De clubs roepen de burgemees ters op het oplaten van feest ballonnen te ontmoedigen. Burgemeester Gert-Jan Kats van Zuidpias, die volgens een woordvoerder van Kust Et Zee wel op de verzendlijst stond, zegt het ballonlintje niet te hebben ontvangen. Gemeente Zuidpias laat weten de oproep om ballonnen aan de grond te houden, wel onder de aandacht te zullen brengen tijdens de jaarlijkse evaluatie met de oranjeverenigingen, die de festiviteiten op Koningsdag organiseren. Dit jaar werden ter gelegenheid van de verjaardag van de koning ballonnen opge laten in Oud Verlaat en Moor drecht. Leuke eengezinswoning met 5 slaapkamers en heerlijke zonnige tuin! www.vdpanne.nl

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2014 | | pagina 1