Uw kostbaarheden zijn goud waard! !%Jr O 0 O goudwisselkantoor Wind maakt tongen over de Willem-Alexander Baan los www.goudwisselkantoor.nl -M~u HART VAN HOLLAND DPI 30 APRIL 2014 31 Open karakter Eendragtspolder was landschappelijke ontwerpeis '.Jl.'"--' Jong Rotta op avontuur in Eendragtspolder Voorjaarsconcert Harmonie Taizé in de Bron /■X Meer dan 50 locaties door heel Nederland! Zevenhuizen - De nationale kampioenschappen voor kleine nummers op de roeibaan bij Zevenhuizen zijn zondag 20 april deels afgelast vanwege de harde wind. Het toernooi op de onbeschutte Willem-Alexander Baan liep volgens berichtgeving in de Volkskrant uit op 'een fiasco'. De betrokken par tijen maken zich vooralsnog geen zorgen over de toekomst van de baan, van wie 'iedereen in Nederland' volgens beheerder en penningmeester Jan Ber nard nu weet dat die er is. "Deze baan wordt dé baan van Ne derland", zei de Rotterdamse wet houder Antoinette Laan iets meer dan een jaar geleden bij de opening van de internationale roeibaan in de Eendragtspolder door - toen nog - prins Willem-Alexander. Laan stelde dat de Willem-Alexander Baan de concurrentie met andere roeibanen in Nederland, zoals de Bosbaan in Amsterdam, meer dan aankan. In het paasweekend gingen op Fa- cebook echter stemmen op om de Willem-Alexander Baan te verkopen aan een zeil- of kitesurfvereniging. Gemeente Rotterdam heeft de roeibaan in de Eendragtspolder in erfpacht van Recreatieschap Rot- temeren. De baan wordt beheerd door de Stichting Willem-Alexander Baan. Dat het op de baan zou kun nen waaien, was te voorzien. Vol gens Hans Sijtsema van het recre atieschap is met de initiatiefnemers van de roeibaan besproken dat één van de landschappelijke ontwerpei sen van de Eendragtspolder was dat het gebied open moest blijven. "Dit bleek te kloppen met de eisen van de internationale roeiorganisatie FISA. Bomen langs de baan waren zelfs niet toegestaan. Wel moest de baan in de meest voorkomende windrichting worden aangelegd en moest het water aan start- en finishzijde ongehinderd kunnen uitstromen om baanvoorde- len bij wind te kunnen reduceren." Alle adviezen, van onder anderen de ontwerper van de roeibanen van Athene, Sidney en Beijing, zijn vol gens Sijtsema ter harte genomen. a*n.. 'r'. .-Si. Ook is een ontwerpgoedkeuring vanuit de FISA verkregen. Gemeente Rotterdam en Jan Bernard van de Stichting Willem-Alexander Baan menen dat de openheid van de baan voordelig is: "Juist het feit dat er geen bomen langs de baan staan, zorgt voor een eerlijke baan waarin in alle 'lanes' gelijk voor- en nadeel van de wind is." Dat de wedstrijd op paaszondag aangepast moest worden, was een teleurstelling voor de organisatie, maar volgens Rot terdam het gevolg van een 'uitzon derlijke situatie': "De combinatie van windkracht en windrichting zorgde ervoor dat de potentie van de Wil lem-Alexander Baan niet benut kon worden." Maatregelen worden op korte termijn niet genomen. Zevenhuizen - Jong Rotta gaat dinsdag 6 mei met de fiets vanaf het Trefpunt in Bleiswijk naar de Eendragts polder om de aldaar aanwe zige vogels en planten te be studeren. Vertrek per fiets om 19.30 uur vanaf Trefpunt Rot ta. Wie op eigen gelegenheid naar de Eendragtspolder gaat dient dit vooraf te melden. Voor meer informatie: jesse- keyzer@gmail.com. Moordrecht - Muziekvereni ging Kunst na de Arbeid ver zorgt op zaterdag 17 mei om 20.00 uur in de grote zaal van sportcomplex De Zuidpias aan de Sportlaan 3a haar jaarlijkse voorjaarsconcert. Het programma is divers; van muziek van Abba en Pink Floyd tot filmmuziek uit James Bond. Ook de slagwerkgroep verzorgt een optreden en het leerlingenorkest Decibel laat, in samenwerking met de onlangs gestarte jonge muzikanten van de Zuidpias Parade, horen wat zij het afge- lopenjaarhebben ingestudeerd. Zaal open om 19.30 uur; de toegang bedraagt 5 euro per persoon. Donateurs hebben gratis entree. Nieuwerkerk aan den IJssel - In kerkgebouw De Bron aan de Ring vaartlaan wordt zondag 77 mei een Taizéviering gehouden. Aanvang 17.00 uur. Het jongerenkoor van de PKN-ge- meente Anthem en diverse muzi kanten verlenen hun medewerking. Het thema is 'Een hoopvolle weg'. Zang, lezingen, gebed en stilte zor gen voor een meditatieve sfeer en een gelegenheidskoor ondersteunt de zang. Na de viering is er koffie/ thee en gelegenheid tot napraten. Goudwisselkantoor is eigendom va familie De Ruiter heeft ruim 25 jaar expertise! ledereen heeft kostbaarheden in huis. Soms zelfs zonder dat men zich hier bewust van is. Een paar oude munten, een ketting of een horloge, een treintje waar grootvader nog mee heeft gespeeld of een doosje met oude bankbiljetten. Laat uw kostbaarheden eens geheel vrijblijvend beoordelen door een specialist van Goudwisselkantoor. Zo ontdekt u of uw kostbaarheden goud waard zijn en mocht u het willen verkopen, dan bieden we u ook nog eens een reële prijs. Ontdek wat Goudwisselkantoor voor u kan betekenen: Inkoop Verkoop Veiling Verpanden Beleggen Taxatie Goud Zilver Munten Sieraden (goud en zilver) Oude bankbiljetten Postzegels Antiek speelgoed Locatie Nieuwerkerk aan den IJssel Bij ingang C1000 Reigerhof Reigerhof 48 2914 KC Nieuwerkerk aan den IJssel nieuwerkerkaandenijssekSgoudwisselkantoor.nl Openingstijden m Elke woensdag van 10.00 -16.30 uur Locaties bij u in de buurt Berkel en Rodenrijs, Kerkstraat 10 (elke dinsdag) Bodegraven, Broekvelden 27 (elke zaterdag) Waddinxveen, Groensvoorde 2 (elke zaterdag)

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2014 | | pagina 31