ZONDAG OPEN Koningsspelen afgetrapt in Zevenhuizen Discussie over sociale huurwon Wonen op recreatiepark voorlopig niet bestraft van 10.00 tot 17.00 uur ingen Esse Zoom Laag f\ dezuidplas.nl de Haij £^van der Wen de advocate n Bedrijfsruimte Opslagruimte Stalling HART VAN HOLLAND ZUIDPLAS 30 APRIL 2014 k- Thuis in de regio. INTRATUIN ZEVENHUIZEN IEDERE ZONDAG GESLOTEN Intratuin Pijnacker Rijskade la Intratuin Zoetermeer Voorweg 192 www.intratuin.nl Zuidpias/Zevenhuizen - Voor veel basisscholieren was het vrijdag 25 april de dag van de Koningsspelen. In Zevenhuizen waren op de velden van W Groeneweg de hele dag kinderen van basisschool De Eendragt te vinden. De groepen 3 en 4 kwamen in de ochtend samen met de burgemeester naar de voetbalclub en trapten daar de oranjesportdag af. Het was niet de koning zelf die de Koningsspelen aan de Knibbelweg opende, zoals een enkele leerling dacht, maar het scheelde weinig. "Ik ben nog benoemd door de koningin en sta hier nu voor jullie namens de koning. Dat zie je aan mijn keten", legde burgemeester Gert-Jan Kats in zijn openingspraatje uit, wijzend op de ketting om zijn hals, ooit in- Een spelletje kiezen van de waslijn. Zuidpias - In de eerste raadsvergadering met de nieuwe raadsleden, werd dinsdag 22 april volop gediscussieerd. Belangrijkste, door de SP en PvdA/ Groenlinks opgeworpen discussiepunt was de verlaging van het aantal ge plande sociale huurwoningen in het project Esse Zoom Laag in Nieuwerkerk aan den IJssel. Burgemeester Gert-Jan Kats prees de nieuwe raad, die de aangepaste kaders voor de nieuwe woonwijk uiteindelijk goedkeurde, voor het feit dat zij enthousiast het debat aanging. Door Erwin van 't Hof Het aantal sociale huurwoningen dat in Esse Zoom Laag gepland was, is verlaagd van dertig procent naar ongeveer 23 procent. Het oor spronkelijke percentage van dertig procent voor de locatie Esse Zoom Hoog blijft behouden. Beide bouw locaties vormen samen de nieuwe wijk Esse Zoom. Johan Helmer (PvdA) sprak in de raadsvergadering hardop de zorg uit dat de verlaging van het aantal sociale huurwoningen niet strookt met de huidige economische tijd: "Ik kan me voorstellen dat er juist nu behoefte is aan goedkope wo ningen voor starters en mensen die minder te besteden hebben." Wethouder Rinus Bosman stelde dat er een onderzoek naar de vraag naar verschillende type woningen is geweest en dat de nieuwe raming daarop is gebaseerd. "Er is simpel weg mindervraag naarsociale huur woningen dan voorheen. De aantal len moesten worden aangepast, omdat de aannemers anders verlies konden gaan maken op de onder neming." Daarnaast is besloten om het aantal middeldure woningen op de bouwlocatie te verhogen, wat moet resulteren in meer doorstro ming vanuit reeds bestaande soci ale woningen naar de locatie Esse Zoom. "Hierdoor komen dan ook weer sociale huurwoningen vrij." De wethouder werd onder andere Zuidpias - Het demissionaire college heeft besloten om de handhaving op permanente bewoning van recreatiewoningen per direct voorlopig op te schorten. Bewoners die al voor 1 januari 2010 permanent in een recreatie woning verbleven, blijven voorlopig buiten schot. Door Erwin van 't Hof Dit besluit is het gevolg van het 9r°te aantal reacties dat bij de yomeente is binnengekomen naar aanleiding van het nieuwe coalitie akkoord van WD, D66, SP en NEZ. Daarin staat dat in de komende raadsperiode onderzocht wordt of er juridische en financiële midde- 'en beschikbaar zijn om een speci fieke groep permanente bewoners ln aanmerking te laten komen voor een pardonregeling. Totdat de re sultaten van het onderzoek naar de pardonregeling bekend zijn, zal het nieuwe college niet optreden tegen overtreders van de regels die gelden voor het wonen op recreatieparken. Wethouder Rinus Bosman gaf in de raadsvergadering op 22 april aan dat per direct het opschorten van de handhaving niet betekent dat het standpunt van het college over deze zaak is veranderd. Bosman is altijd een uitgesproken voorstan der geweest van handhaving. "Een ruime meerderheid van de gemeen teraad heeft in de afgelopen raad speriode besloten over te gaan tot handhaving. Dat wil ik nog even in de herinnering brengen", aldus de wethouder. "De nieuwe gemeente raad zal samen met het nieuwe col lege een keuze moeten maken over de voortgang van deze zaak." Bewoners van recreatieparken in Moordrecht voerden het afgelopen jaar geruime tijd actie om handha ving tegen te gaan. Ondanks deze inspanningen besloot de gemeente raad om handhaving definitief door te zetten. Barbizonlaan 82 2908 ME Capelle a/d IJssel telefoon 010-2204400 fax 010-2204499 gevoerd onder koning Willem III. Omdat er onder die koning en diens voorgangers nog geen 'dag' was, wees Kats de kinderen ook op het historische belang van het mo ment. "Als jullie later oud zijn, kun je vertellen dat je de allereerste Koningsdag in de geschiedenis van Tennisbal Als Kats' taak er bij Groeneweg op zit, is zijn aanwezigheid namens de koning gewenst in de Dorpskerk van Zevenhuizen, waar hij zes inwoners van Zuidpias mag verrassen met een Koninklijke onderscheiding. Maar eerst vraagt nog even iets anders zijn aandacht. "Burgemees ter! Balletje!", roept een leerling vanaf het veld, vlak voordat Kats in de auto stapt op weg naar die volgende oranjefestiviteit. De jon gen weet de burgemeester nog snel te strikken voor het teruggooien van een tennisbal die op de parkeerplaats is gerold. gesteund door de fractie van de WD, die vertrouwen uitte in het onderzoek naar de woningbehoefte. Peter Molenaar (CU/SGP) deed een oproep om vooral genuanceerd om te gaan met de gegeven verlaging van het aantal sociale huurwonin gen. "Het is een vrij geringe verla ging, niet een enorme vermindering. Daar komt ook bij dat de verminde ring over het complete project Esse Zoom gezien nog een stuk minder is." Naast de discussie over de sociale huurwoningen waren er ook nog andere pleidooien naar aanleiding van de herziene kaders voor de woonwijk. Zo vroeg de D66-fractie zich af of er nu geen saaie homo gene wijk ontstaat doordat de in vulling van alle panden al in beton gegoten is. Demissionair wethouder Rinus Bosman wist de fractie gerust te stellen door te melden dat er in het bestemmingsplan mogelijkhe den zijn opgenomen voor een cre atieve wijze van invulling van een aanzienlijk aantal panden: "Juist op deze manier hopen we dat het een diverse wijk wordt, waar veel wordt ondernomen op het gebied van sociale cohesie", aldus de wet houder. Sanitiem Arbeco B.V. Ringvaartlaan la 2914 VJ Nieuwerkerk a/d IJssel Tel. (0180) 31 4112* info@arbeco.nl Nederland nog hebt meegemaakt." Maar dat was nog een nachtje sla pen; eerst moest er worden gesport. "Volgens het waslijnprincipe", al dus een van de leerkrachten van De Eendragt. Achter haar aan het hek een slinger van oranje velletjes aan wasknijpers, met instructies voor al lerlei spelletjes, van voetbal en hoc key tot acrobatiek.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2014 | | pagina 3