Lintjesregen valt plaatselijk in Nieuwerkerk en Zevenhuizen HART VAN HOLLAND ZUIDPLAS 30 APRIL 2014 bi* tal Zevenhuizenaar Hans Sijtsema (57) was tussen 1982 en 2004 betrokken bij diver se culturele activiteiten in Zevenhuizen. In de periode 1988-1996 was hij bestuurslid en secretaris van de Vereniging voor Openbaar Onderwijs (VOO), afdeling Zevenhui zen. De medeoprichter van Shantykoor Het Kraaiennest (sinds 1996) bleef tot 2003 als bestuurslid van dit koor actief. "Ik heb de neiging altijd bezig te zijn en steeds iets nieuws te willen doen. Het is een soort roeping; je hoort bij de gemeenschap, als je het kunt moet je er ook wat voor terugdoen, vind ik. Nieuwe uitdagingen kwamen steeds op mijn pad, alleen bij het dorpshuis heb ik mezelf aangeboden", aldus Sijtsema die tussen 2007 en 2012 bestuurslid/secretaris van Swanla was. Sinds 2009 is decorandus bestuurslid en se cretaris van de Stichting Kleuterschool VOO Zevenhuizen en sinds 2013 bestuurslid en secretaris van de Stichting Molenviergang Tweemanspolder. Ans Verhave-van den Berg (78) uit Nieuwerkerk aan den IJssel is sinds 1995 actief als vrijwilligster van de Protes tants-Christelijke Ouderenbond (PCOB), afdeling Nieuwerkerk aan den IJssel. Ze assisteerde bij tal van activiteiten, zoals exposities en het opzetten van de com- missie Lief en Leed. Samen met haar man (toenmalig PCOB- voorzitter J.M. Ver- have) en Gerard Siepkes was zij in 1998 betrokken bij het opzetten van het Leer centrum PCOB-SeniorWeb. Sinds dat jaar assisteert zij de docent/coördinator bij het lesgeven. Daarnaast nam mevrouw Verhave-Van den Berg jarenlang de ad ministratie van de cursisten voor haar rekening. "Dit is geweldig, onbeschrijflijk, maar zeker geen afsluiting." Aan zijn bijna 60-jarige car rière als vrijwilliger komt wat Wim Verwaal 77) uit Zevenhuizen betreft voorlopig nog geen eind. "Als jonge jongen was ik al ac tief. Mijn opa was bestuurslid van de ANBO; ik deed voor hem de administratie, steneillen enzovoorts." Tussen 1955 en 1975 vertegen woordigde Verwaal als secretaris de Vereni ging voor Openbaar Onderwijs in Zevenhuizen op zowel provinciaal als landelijk niveau. Van 1974 tot en met 1985 vervulde hij de functie van secretaris bij Woningbouwvereniging Be ter Wonen, vanaf 1996 stichting Woonpart- ners Midden-Holland. Sinds 1986 is Verwaal als vrijwilliger verbonden aan zorgcentrum De Zevenster. T Nieuwerkerker Jan Palsgraaf (77) draait er zijn hand niet voor om: op de dag van de grote rommelmarkt van de Hervormde Ge meente is hij als een van de eerste vrijwil ligers aanwezig en 's avonds pas weg als de boel weer kraakhelder is. "Ik ben misschien een beetje gek, maar vind het een sport om om kwart over vier 's ochtends al op het kerkplein te staan en na de markt de laat ste papiertjes op te rapen." En zo gaat het al dertien jaar. Palsgraaf, voormalig melkvee- en varkenshouder, kreeg zijn lintje voor 46 jaar vrijwilligerswerk, onder meer als secretaris en later voorzitter van de Hollandse Maatschap pij van Landbouw (HMvL), de voorloper van het latere LTO Noord. Ook was Palsgraaf be- drijfsvoorlichter en had hij zitting in het Ge meentelijk Agrarisch Overleg (GAO). Tussen 1989 en 1994 was decorandus hoofdinge land-plaatsvervanger bij het Hoogheemraad schap Schieland en de Krimpenerwaard. De laatste maanden was hij hoofdingeland. Zuidpias - In de Zevenhuizense Dorpskerk kregen vrijdag 25 april vier inwoners van Nieuwerkerk aan den IJssel en twee Zevenhui- zenaren een Koninklijke onderscheiding op gespeld door burgemeester Gert-Jan Kats. De lintjesregen vond plaats ter gelegenheid van de verjaardag van koning Willem-Alexander op zondag 27 april. De zes decorandi werden allen benoemd tot Lid in De Orde van Oranje- Nassau. 7 Nieuwerkerker Gerard Siepkes (77) is sinds 1998 actief als vrijwilliger, het jaar waarin hij het Leercentrum PCOB- SeniorWeb opzette. "Ik was een paar jaar met de VUT en heb thuis van mijn zoon geleerd om met computers om te gaan." In de jaren die volgden, maakte Siepkes als docent/coördinator zeker 2000 ouderen wegwijs in de digitale wereld. "Sommige cursisten kwamen wel vier keer per jaar, omdat het ont houden op hogere leeftijd lastiger wordt. We gaan uit van de belangstel ling van een cursist. Voor een dame met kinderen in Engeland, was het bijvoor beeld vooral belangrijk om te kunnen e- mailen. Gezelligheid staat altijd voorop; toen we eens voor een cursist op zoek waren naar bladmuziek voor accordeon, en er een fragmentje te beluisteren was, zat het hele spul mee te zingen. Als het gezellig is, dan komt het leren vanzelf." T Rob Hirs (44) uit Nieuwerkerk aan den IJssel is sinds 1985 actief als vrijwilliger bij Scoutinggroep Hendrik van Halewijn, waar hij tien jaar eerder lid van was geworden. "Mijn moeder zat zelf bij de padvinderij en heeft ervoor gezorgd dat ik bij de scouting ging. Zij is het ook, aan wie ik dit lintje te danken heb. Ze is er een jaar mee bezig ge weest, maar heeft de uitreiking helaas niet mogen meemaken." Tijdens zijn 28,5 jaar vrijwilligerswerk groei de Hirs door van aspirant-leiding, naar lei ding en uiteindelijk teamleider. Akela is hij niet meer, maar hij verricht nog algemene taken binnen de vereniging. Het padvin- dersbloed van zijn moeder heeft Hirs niet doorgegeven aan zijn kinderen. "Ze hebben het geprobeerd, maar vinden andere dingen leuker." Bij de basketbalvereniging van zijn zoon steekt Hirs regelmatig de handen uit de mouwen en ook verleent hij hand- en span diensten bij een team van de Roparun.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2014 | | pagina 7