Jan Kostwinder haalt historisch motorevenement terug naar Nieuwerkerk Blok d'Huzes brengt ruim duizend euro op Fietsen voor KiKa Dierencentrale KERKDIENSTEN ZONDAG 18 MEI HART VAN HOLLAND I ZUIDPLAS 14 MEI 2014 15 Open Tuin bij Warwinckel Collecte Maag Lever Darm Stichting start 19 mei Nieuwerkerk aan den IJssel- Bijna geheel op eigen houtje trof Jan Kost winder (70) alle voorbereidingen voorde terugkeer van het historisch mo torevenement dat na enkele jaren absentie op zondag 18 mei plaatsheeft. Ruim tweehonderd klassieke motoren tot bouwjaar 1965 zullen in ver schillende klassen op bedrijventerrein De Hooge Veenen de competitie met elkaar aangaan. Kostwinder vertelt over het evenement, zijn lange loop baan als coureur en zijn eeuwige verslaving aan de sport. Door Erwin van 't Hof Gedreven door zijn passie voor de motorsport - die naar eigen zeg gen permanent geïnjecteerd werd door zijn vader, die hem op 17-ja- rige leeftijd zijn eerste motor gaf - besloot Kostwinder het historisch motorevenement nieuw leven in te blazen. "Het idee speelde al bij de clubavon den van de Pionier Motoren Club (PMC)", vertelt de Nieuwerkerker in zijn woning boven de fietsenzaak in het Oude Dorp waar hij vanaf 1977 met zijn vrouw Maaike woont. "Het kwam er maar niet van en uiteinde lijk heb ik besloten om dan maar al leen de kar te gaan trekken. Het was een hoop werk. Na veel inspannin gen belooft het een prachtige dag te worden." Voor zijn voorbereidin gen kon Kostwinder onder andere rekenen op steun van de Historische Motorsport Vereniging, Stichting Evenement en diverse leden van de PMC. Thuiskomen De vele verwijzingen naar de mo torsport in de woonkamer: foto's, schilderijen en andere souvenirs, zijn stille getuigen van zijn jaren lange carrière als coureur. Van 1961 tot en met 1982 reisde Kostwinder over de wereld om te racen. Hij deed tien keer de 200 mile race in Daytona Beach bedwong vier keer de Macao Grand Prix en deed zeven keer mee aan de TT Man waar hij zijn beste prestatie leverde: tweede in de 125 cc klasse. En er is meer: Kostwinder werd drie keer Neder lands kampioen, reisde af naar Hongkong en begaf zich ook achter het voormalige ijzeren gordijn om daar wedstrijden te rijden. "Waar ik ook ging racen, het voelde altijd weer als thuiskomen." Twee decennia op de motor roepen war me herinneringen op bij de Nieu werkerker die verder reiken dan het asfalt van de racebaan: "Er heerste altijd een gemoedelijke sfeer. We waren misschien concurrenten op de racebaan, maar daarbuiten was het altijd gezellig." Zo gezellig dat er een keer een openbaar toilet afbrandde en een woonwijk wak ker werd geschud door vuurwerk. "Ach, we hielden soms van katten kwaad," zegt Kostwinder met een ondeugende tinteling in zijn ogen. Dat de injectienaald van de vader van de coureur een hardnekkige Moerkapelle Herst. Herv. Gem.: 9.30 uur ds. WJ.C. van Blijderveen en 18.30 uur ds. L. Groenenberg. Herv. Gem. Moe.: 9.30 en 18.30 uur ds. AJ. van den Herik. Ger. Gemeente Moe.: 9.30 en 18.30 uur ds. W. Harinck. Moordrecht Herv. Bethel. Gem.: 10.00 uur (VHA) ds. H. Schipaanboord en 18.30 uur ds. G. Lustig. V.E.G. in 't Goudse: 15.00 uur mw. T. Annotee. Prot.Gem. De Stroom: 10.00 uur jeugddienst in Ontm.kerk met ds. R.P. van der Plicht. RK Geloofsgem. St. Johannes Onthoofding: 9.00 uur Eucharis tieviering met diaken Peeters. De kerk is elke woensdag open vanaf 11.30 uur; om 12.00 uur vindt het middaggebed plaats. Effata Gem.: 11.00 uur gezins- dienst met Steve en Rita Fidele. Nesselande Kerk in Nesselande (Brede School): 10.00 uur Gert van den Bos en 19.30 uur Re:Sound. St. Josephparochie (zie Nieuwer kerk) Nieuwerkerk aan den IJssel St. Josephparochie: 9.30 uur the maviering met pastor H. Berbé. Veg Het Kruispunt: 10.00 uur Ge rard van Doodewaard. Prot. Gem. De Bron: 9.30 uur. Prot. Gem. Ontmoetingscentrum: 12.15 uur SHHHdienst met Levi Risamasu. De Lichtkring: 9.30 en 16.30 uur ds. W.H. de Groot. Herv.Gem. Oude Kerk: 9.30 uur dr. AJ. Kunz (VHA) en 18.30 uur ds. H.C. Marchand. Herv. Gem. Nieuwe Kerk: 9.30 uur ds. H.C. Marchand en 17.00 uur ds. G. Lugthart. Ger.Gem. in Nederland ('s-Gra- venweg 71): 9.30 en 18.30 uur leesdienst. Zevenhuizen ABC Gemeente Zuidpias: 10.30 uur Johan van Ooijen. Herv. Gem. Dorpskerk: 10.00 uur ds. GJ. Codee en 19.00 uur ds. D. van Vreeswijk. Herv. Gem. Kapel Oud Verlaat: 10.00 uur. Ger. Kerk Zev/Moe: 9.30 uur pas tor J.J. Donkers (cantatedienst). Vrijz.Prot.Kerk: 10.30 uur ds. C.P. Kohier. R.K. Gem. Moe/Zev: 10.00 uur Oe cumenische viering (gez.viering van katholieken en gereformeer den in Ontm.kerk aan Dorpsstraat 106. inhoud moet hebben gehad, blijkt uit de prioriteiten die Kostwinder stelde nadat hij uit een coma van enkele dagen ontwaakte na een ernstig ongeluk tijdens één van zijn races. Zijn echtgenote kan zich nog goed de eerste woorden herinneren die de coureur uitsprak: "Is mijn motor niet te erg beschadigd?" Hij kan er nu om lachen. Aan het in cident hield hij een metalen plaat in zijn arm over die er nog steeds zit: "Toen ik wakker werd, zag ik allemaal witte muren om me heen en besefte ik dat ik gevallen moest zijn. Prima, als mijn motor het nog maar deed!" De motorcarrière van Kostwinder eindige in november 1982 nadat de Nieuwerkerker zijn laatste race had gereden in Macau. Financiële en praktische redenen waren de aanleiding zijn loopbaan te beëin digen. "Ik had niemand verteld dat ik er een punt achter wilde zetten. Na de race leverde ik de helm in bij mijn monteur. Ik zei hem, tot zijn grote verbazing, dat het de laatste keer was geweest." De tijd van racen mag er dan meer dan dertig jaar op zitten, de motor is nog steeds niet weg te denken uit zijn bestaan. Tijdens zijn eigen evenement neemt hij gewoon weer plaats op de machine in de speci ale klasse: "Ik doe mee samen met mijn zoons. Anderen gaan naar de tennisclub of de golfbaan, ik blijf genieten van de motor." Zevenhuizen - Tuinliefhebbers kunnen hun hart ophalen tij dens de Open-Tuindagen bij Warwinckel. Bezoekers zijn welkom op zondag 25 mei, 8 juni en 6 juli van 12.00 tot 17.00 uur. Koffie en thee staan klaar; de toegang bedraagt 2 euro. Warwinckel is te vinden aan de Knibbelweg 68. Voor meer informatie: www. warwinckel.nl. Regio - In de week van 19 tot en met 24 mei gaan 17.000 collec tanten langs de deuren om geld op te halen voor de Maag Lever Darm Stichting. De opbrengst wordt ge bruikt om wetenschappelijk on derzoek naar darmkanker mogelijk te maken. Dagelijks krijgen 35 mensen de di agnose darmkanker te horen. Vijf duizend mensen overlijden jaarlijks aan darmkanker. Daarmee is de ziekte de tweede vorm van kanker waar Nederlanders aan overlijden. Darmkanker is één van de best behandelbare vormen van kanker, mits de ziekte in een vroeg stadium wordt vastgesteld. Daarom is er meer wetenschappelijk onderzoek naar vroege opsporing en betere behandeling nodig. De Maag Lever Darm Stichting wil dit moge lijk maken. Tijdens zijn eigen evenement neemt Kostwinder gewoon weer plaats op de motor. Programma De toegang tot het evenement bedraagt 3 euro inclusief program maboekje. De baten komen ten goede aan hospice IJsselthuis. De training begint om 10.30 gevolgd door een parade in de pauze die onder andere zal bestaat uit honderd Harley Davidson motoren. Om 12.30 starten de demo's. Onder de deelnemers naast Kostwinder nog drie Nieuwerkerkers: Richard de Heer in de 50 cc Henk Ver doold in de 500 cc en Andre Verdoold in de speciale klasse. Nieuwerkerk aan den IJssel - Tien bands traden zaterdag 10 mei in 't Blok belangeloos op in het kader van de derde editie van Blok d'Huzes. Afsluitend waren er DJ requests en tussen 19.00 en 20.00 uur was er een kapper aan wezig om haren 'in te zamelen' voor de verwerking in pruiken van kankerpatiënten. Twee mensen durfden het aan om op het podi um hun haar af te laten knippen. Blok d'Huzes bracht dit jaar 1013 euro op. Het bedrag wordt ge schonken aan het KWF Kanker fonds. Moordrecht - Om geld in te zamelen voor KiKa (Kinderen Kankervrij), wordt een zesdaags evenement georganiseerd waarbij het de bedoeling is dat zo veel mogelijk mensen een kleine duizend kilometer door Noord-ltalië gaan fietsen, de 'Giro di Kika'. Een sponsor-ride voor dit goede doel wordt gehouden op zondag 25 mei. Deelnemers kunnen dan kiezen uit een afstand van 45 of 75 kilo meter. De fietsers worden die dag aangevoerd door teamleden van de Giro di Kika. Zij gaan van 29 juni tot en met 4 juli 995 kilometer fietsen door Italië. Voor meer informatie: www.fietsen-in-italie.nl. Vermist Teef, boerenfox, drie kleuren, lange staart, halsband roze, Bredeweg Moerkapelle. Konijn, grijs-bruin, Torenstraat Nieuwerkerk aan den IJssel. Gevonden Kat, cypers, lichte bef en kin, Raad huishof Zevenhuizen. Schildpad, Middelweg Moordrecht. Kat, zwart, zonder wit, Watertor- kruid Nieuwerkerk aan den IJssel. Poes, cypers, met witte aftekenin gen, Watertorkruid Nieuwerkerk aan IJssel. Kater, rood, op borst, buik en aan zijkant geschoren, littekens, mager, Irisveld Nieuwerkerk aan den IJssel. Voor meer informatie: 0186-601199 of www.dierencentrale.nl

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2014 | | pagina 15