Geen Webshop, Geen Al 48 jaar in de branche. Zonneschermen voor meterprijs! Avondvierdaagse voor het dorpsgevoel in de benen w. Een familiebedrijf waar Kwaliteit en Service hoog in het vaandel staan en die ook nog met iedere prijs mee lean gaan. 2 meter 200,- 2,5 meter 250,- 3,5 meter 350,- 4,5 meter 450,- 5,5 meter 550,- 3 meter 300,- 4 meter 400,- 5 meter 500,- HART VAN HOLLAND ZUIDPLAS 14 MEI 2014 19 Schoolsportweek van start met Bossaball 'JtJ? Moerkapelse Zijde 3 2752 BA Moerkapelle Tel: 079-5932133 Fax: 079-5936471 Ook uw adres voor vloeren, raamdecoratie en horren Zevenhuizen - Een nieuwe organi satie, een nieuwe avondvierdaagse. Het wandelevenement in juni krijgt dit jaar een metamorfose met een nieuwe route en binnen de bestaan de routes nieuwe elementen. "Som mige deelnemers lazen de boekjes niet meer omdat de routes zo geijkt waren", zeggen Mariska Tas en Eric- Jan Verdoold. Dat moet anders. "De avondvierdaagse moet een sociale happening worden. Door Pepijn de Groot Vorig jaar hadden Tas en Verdoold hun vuurdoop als organisatoren van het evenement. "Organiseren is een leerproces. Vorig jaar hebben we niet ook veranderingen kunnen doorvoeren", aldus Tas. Dit jaar dus de metamorfose: op woensdag is er een tienkilometerroute, op donder dag kunnen de lopers niet alleen langs de Potgietersingel maar ook erover met een touwbrug en wordt er een sportieve stormbaan inge bouwd in het programma. "We zijn benieuwd of er animo voor is", zegt Verdoold. "De laatste jaren merken we dat het deelnemersaan tal terugloopt. Misschien omdat de routes zo geijkt waren. Door de ver anderingen willen we van de avond vierdaagse weer een happening maken. En we willen een nieuwe doelgroep van wandelaars aanboren voor de tien kilometer. Ideeën te over De tien kilometer gaat door de Een- dragtspolder. Een nieuwe route en In de week vanaf 2 juni mogen de veters weer strak gestrikt worden voor een vernieuwde Avondvierdaagse. een nieuw parcours, want vorig jaar was de roeibaanomgeving nog niet toegankelijk. "Dat de tien kilometer door het grasgebied gaat, scheelt", merkt Tas op. "Daar zijn geen kruis punten waar vrijwillige verkeerslei ders voor nodig zijn. Dat worden er, helaas, ook minder." Met avondvierdaagse 2.0 hoopt de organisatie op een trickle down effect: als deelnemers enthousiast zijn, volgen vrijwilligers vanzelf. Als er nieuwe deelnemers komen is het drukken van boekjes en medailles de kleinste zorg. "Sommige mensen denken dat ze betalen voor de me daille. Die wordt zowat gesponsord, zo weinig zijn we eraan kwijt", al dus Verdoold. "We werken wel met vrijwilligers, een evenement kost vanwege vergunningen en verzeke ringen geld. Dat lijken mensen wel eens te vergeten." Elke dag bijzonder Om te zorgen dat men de avond vierdaagse niet vergeet, willen Tas en Verdoold er een spektakel van maken. Aan ideeën geen gebrek. Ko mende editie wordt samengewerkt met de scouting. Tas: "Een nauwe samenwerking met het vereni gingsleven zou een leuke volgende stap zijn. Nu botst een training met een loopavond, als we dat nou sa menvoegen? Om de honderd meter sprintjes trekken of zo." Verdoold, werkzaam bij beweegcentrum Fit First, knikt. "De avondvierdaagse is een sociaal evenement waarin we de pracht van ons dorp laten zien, maar beweging stimuleren is net zo belangrijk." Zijn de ideeën niet op voor de ju bileumeditie van 2015, de dertig ste avondvierdaagse? Tas: 'Nee, dit jaar kijken we of er animo is voor de nieuwe avondvierdaagse. Mis schien gaan we in 2015 wel richting Moerkapelle. Het streven is om elk van de vijf loopdagen bijzonder te laten zijn.' Nieuwerkerk aan den IJssel - Sport en Bewegen Zuidpias organiseert voor de week van maandag 19 tot en met vrij dag 23 mei de Schoolsport- week. Deze is bedoeld om leerlingen van de groepen 4 tot en met 8 van de diverse basisscho len kennis te laten maken met verschillende takken van sport. Alle activiteiten vinden plaats in de Parkzoomhal en in het Polderbad. De groepen 8 openen de spor tieve week met Bossaball, een balspel dat gespeeld wordt door twee teams. Het com bineert volleybal, voetbal, gymnastiek en capoeira. Het speelveld bestaat uit lucht kussens en trampolines met een net in het midden. Verder is het programma gevuld met voetbal, tennis, karate, handbal, waterpolo, hockey, basketbal, volleybal en honkbal. Deze activiteiten worden verzorgd door lokale sportverenigingen. Nieuwe onderdelen zijn crossfit, kickEtfun, drumtastic en ropeskipping. Tijdens het pauzeprogramma in de Park zoomhal verzorgen diverse verenigingen, met uitzonde ring van de woensdag, spec taculaire demonstraties. Bontenbal InterCeur Vraag naar de voorwaarden.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2014 | | pagina 19