AGENDA IrrU Kwaliteitsvenster Het ziekenhuis van de toekomst Wijziging parkeertarieven GHZ Groene Hart Ziekenhuis m Open voor iedereen HetGH opent haar deuren in Schoonhoven Meer weten over onze kwaliteit? Ontspanning afgestemd op leeftijd In deze rubriek leest u iedere maand alles over de laatste ontwikkelingen in uw ziekenhuis 'm1 Bekijk ons Mf Kwaliteitsvenster HART VAN HOLLAND ADVERTENTIE 14 MEI 2014 Op 13 mei lanceerde de Nederlandse Vereniging van Ziekenhuizen (NVZ) samen met de ziekenhuizen in Nederland het Kwaliteits venster. In dit online venster kunnen patiënten in één oogopslag de algemene kwaliteit van een ziekenhuis bekijken. Het GHZ vindt het belangrijk om open en transparant te zijn. Vandaar dat wij graag aansluiten bij dit initiatief waarmee we patiënten en andere geïnteresseerden inzicht kunnen geven in de kwaliteit van onze zorg. U kunt op www.ghz.nl ons Kwaliteitsvenster openen. In het Kwaliteitsvenster worden tien kwaliteitsthema's getoond, zoals patiëntervaringen, wachttijden en infecties. De resultaten worden waar mogelijk weergegeven over meerdere jaren en afgezet tegen het landelijk gemiddelde of een standaard. Naast een algemene toelichting van de NVZ geven de deelnemende ziekenhuizen per indicator een toelichting op hun resultaten. Vanaf 2 juni biedt het GHZ een uitgebreid aanbod aan spreekuren in Gezondheidscentrum Schoonhoven aan de Oranjeplaats 21. Naast het GHZ zijn in het gezondheidscentrum ook de huisartsenpraktijken Hollands, Oteman en Van der Gaag, de bloedafname van GHDC en Saltro, fysiotherapie Spruyt, de Psycho Informa Groep en de thuiszorg-organisatie Vierstroom gevestigd. De samenwerking tussen het ziekenhuis, huisarts en de andere partijen is erop gericht de beste zorg te leveren aan de patiënt. Met de komst van een locatie in Schoonhoven kan het GHZ zorg voor haar patiënten dichtbij huis bieden. Het gezondheids centrum is gemakkelijk bereikbaar en parkeren is gratis. In Schoonhoven kunt u terecht voor de volgende specialismen: Dermatologie Neurologie Gynaecologie Oogheelkunde Geriatrie Orthopedie Interne Geneeskunde Reumatologie Via onze website www.ghz.nl houden wij u op de hoogte. Brugklassers van het Driestar College (foto) en het SG Leo Vroman deden de afgelopen maanden mee aan een stopmotionfilm-competitie van het GHZ. In 12 creatieve en originele filmpjes gaven de kinderen hun visie op de vraag hoe het ziekenhuis van de toekomst eruit zal zien. De makers van de drie beste filmpjes ontvingen naast een taart een cadeaubon. De filmpjes zijn te zien op: http://youtu.be/3ZnGizXmw_8 Per 1 mei 2014 heeft het GHZ nieuwe parkeertarieven. In vergelijking met betaalde parkeervoorzieningen in de buurt was parkeren bij het GHZ veel goedkoper. Dit verschil leidde de afgelopen maanden tot een niet gewenste stroom parkeerders. Nieuwe parkeertarieven Eerste 60 minuten (of een gedeelte daarvan) 1,50 (niet verhoogd) Voor het volgende uur (of een gedeelte daarvan) 1,30 0,30 verhoogd) Dagtarief patiënten 5,00 (niet verhoogd) Max. dagtarief niet-patiënten 10,50 5,50 verhoogd) Alle bestaande kortingsregelingen voor patiënten en hun familie (bijvoorbeeld op de Intensive Care en de GezinSuites) blijven gehandhaafd. Parkeervoorzieningen Sinds de ingebruikname van de nieuwbouw beschikt het GHZ over een extra parkeervoorziening PInaast de parkeergarages P2 en P3. Bij de hoofdingang zijn invalidenparkeerplaatsen beschikbaar. Vanuit P2 is een rolstoelvriendelijke route naar de ingang gerealiseerd. Door de speciale haal- en brengzone kunnen patiënten droog voor de hoofdingang worden afgezet. Het ziekenhuis is ook goed met de fiets bereikbaar; nabij de hoofdingang is een ondergrondse fietsenstalling. Op de vernieuwde Kinderafdeling van het GHZ komen patiënten in de leeftijd van 0 tot 18 jaar. De jongste kinderen hebben andere ontspanningsbehoeftes dan tieners. Daarom is de activiteitenkamer opgesplitst in een speel- en tienerkamer. Beide kamers hebben meubels en speelgoed die passen bij de leeftijd van jonge kinderen en tieners. Op deze manier worden zij extra gestimuleerd om van hun kamer af te komen en ontspanning te zoeken. De speel- en tienerkamer zijn met hulp van de Stichting Vrienden van het GHZ verwezenlijkt. Ook u kunt helpen meer van deze positieve projecten te realiseren. Kijk op www.vriendenvanhetghz.nl hoe u kunt bijdragen! Inloopdagen Loop vrijblijvend binnen voor een gesprek met ervaringsdeskundigen van 10.00-12.00 uur op de Bieulandlocatie. 14 meien 11 juni Fibromyalgia 15 mei en 19 juni Prostaatkanker 4 juni Chronische pijn Informatiebijeenkomsten op de Bieulandlocatie: 14 mei Borstvoeding 20.00-22.00 uur 11 juni Bekkenbodemproblematiek 19.30 -22.00 uur 12 juni Bevallen in hef GHZ 19.30 - 21.00 uur 17 juni Online seminar Zwanger worden? Meer informatie via: www.ghz.nl/online-seminar Groene Hart Ziekenhuis Bleuiandweg 10, 2803 HH Gouda Tel: (0182) 50 50 50 Oogheelkunde en sportarts Graaf Florisweg 77-79 (ingang Jan van Beaumontstraat). 2805 AH Gouda Tel: (0182) 50 50 50 Polikliniek Nieuwerkerk Doortocht 40, 2914 KA Nieuwerkerk a/d IJssel Tel: (0180) 33 16 99 Gezondheidscentrum Schoonhoven Oranjeplaats 21, 2871 TL Schoonhoven Tel: (0182) 50 5087 Meer informatie op www.ghz.nl

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2014 | | pagina 20