Internationale muziekmiddagen eindigen in Italië Oppascursus voor jongeren Rotterdams koekje bij Wereldwinkel Camino organiseert Dag van Passie fcwifcber^ Aart van Hovenloop INEN Iv AA Het laagste punt van Nederland v.d.Dussen facebook r TUINPIANTENCCNTRUM www.uwtuincentrum.nl HART VAN HOLLAND ZUIDPLAS 14 MEI 2014 27 ERU BATAVIER! Goederentransport naar Roemenië Volg ons op HERENMODE m Dorpsstraat 40 2912 CB Nieuwerkerk a/d IJssel Tel: (0180) 32 69 88 Fax: (0180)32 69 88 info@demannenmode.nl www.demannenmode.nl ALBERT VAN'THARTWEG 59, 2913 LE NIEUWERKERK A/D IJSSEL REESLOOT10 (INGANG BOEZEM KATWIJKERLAAN), 2641 PM PIJNACKER Nieuwerkerk aan den IJssel - Stich ting Cantare Con Piacere Zuidplas organiseert voor zondag 18 mei de laatste van een reeks muzikale, cu linaire middagen. In 2008 werd ge start met een Engelse editie, waarna Spanje, Frankrijk, Duitsland, Ame rika en Nederland volgden. De laatste muzikale middag staat in het teken van Italië. Dorpshuis De Batavier wordt daartoe omge toverd tot een Italiaanse 'teatro'. Op het programma van belcanto en instrumentale Italiaanse muziek staan aria's uit opera's, operettes en oratoriums alsmede bijdragen op gitaar van MOZ-Art, van het Gyget zangkwartet van Trudi Bos en van een Schiedams mandolineorkest. De Italiaansemiddagbegintom 14.00 uur en wordt om 16.45 uur afgeslo ten met een gezamenlijke 'scratch' uitvoering van het Slavenkoor. Voor meer informatie en reserve ren: 06-23640068 of josvlietstra gmail.com. een zondagmiddag met muziek uit het land van Graziano Pelie incl. een brunch met Italiaanse Nieuwerkerk aan den IJssel - Jonge ren van circa twaalf tot zestien jaar kunnen op initiatief van het Cen trum voor Jeugd en Gezin Zuidpias een cursus 'oppassen' volgen In vier bijeenkomsten, op donder dag 5, 12, 19 en 16 juni van 19.00 tot 20.30 uur, wordt uitleg gegeven over onderwerpen als kennisma ken en positief omgaan met kin deren, verwachtingen van ouders, veiligheid, spelen, eten en bedtijd en wat te doen als kinderen niet luisteren. Verder worden er veel handige tips gegeven. Na afloop ontvangen de deelnemers een di ploma. De kosten bedragen 15 euro. Aanmelden kan tot vrijdag 30 mei via debbie@jeugdwerkzuidplas.nl onder vermelding van naam, adres, telefoonnummer en geboortedatum. Moordrecht - Stichting Hulp aan Roemenië Moordrecht organi seert voor zaterdag 24 mei een goederentransport naar Baratos in Roemenië. De stichting zamelt medische hulp- en verbandmid delen in voor het opzetten van een steunpunt en een uitgifte depot van deze hulpmiddelen. Op transport gaan onder meer rol- lators en rol- en douchestoelen. Meer van deze hulpmiddelen zijn nog welkom evenals bijvoor beeld krukken, looprekjes, in- continentiemateriaal en kleding. Wie goederen wil afstaan kan contact opnemen 0182-372686, 0182-374849 of antonblanken@ xs4all.nl. Nieuwerkerk aan den IJssel - De initiatiefnemers van Camino zijn van plan om in de gemeente Zuidpias een inloophuis te realiseren voor mensen die leven met kanker. Een plek waar aandacht is voor de mens, waar men deel kan nemen aan activiteiten, lotgenoten kan ontmoeten en waar 'niets moet' maar wel 'veel kan'. Nieuwerkerk aan den IJssel - Het koekje met de naam Maasstroompje wordt gepresenteerd als hét Rotter damse koekje. Wereldwinkel Nieuwerkerk ver koopt het koekje, waarmee ban ketbakker Slob won in 1934 een prijsvraag van de banketbakkers vereniging en de VW in Rotter dam won. De kleindochter van Slob vond na de dood van haar opa het pakpapier waarin de koekjes wer den verpakt en ontwikkelde een eigentijds koekje op basis van het oorspronkelijke recept met 100% biologische ingrediënten. De Maas stroompjes worden gebakken in een Rotterdamse ambachtelijke bakkerij en verpakt in een verpakking die is ontworpen door een bekende Rot terdamse illustrator. De Wereldwinkel is te vinden aan de Dorpsstraat 51a en is open van dinsdag tot en met vrijdag van 09.30 tot 17.30 uur, op zaterdag tot 16.30 uur. Like oris op i j www.hvhonline.nl @hartvanholland SHART VAN HOLLAND Camino organiseert voor vrijdag 30 mei de Dag van Passie. Belangstel lenden zijn van 18.45 tot 22.00 uur welkom in het Van der Valk Hotel aan de Parellelweg Zuid 185 in Nieu werkerk aan den IJssel waar men een overzicht krijgt voorgeschoteld van de activiteiten die Camino in de toekomst wil gaan aanbieden. Op het programma staan diverse workshops, men krijgt informatie en aanwezigen wacht ook nog een aan tal verrassingen. Het geheel wordt muzikaal omlijst door leerlingen van harmonie DKV. De toegang is vrij; vooraf aanmelden is niet nodig. Voor meer informatie: www.een- trumcamino.nl. Bleiswijk - Atletiek- en wandelver eniging De Kieviten houdt zondag 18 mei de tweede van een serie van zes Aart van Hovenlopen. De start is om 10.00 uur bij de parkeerplaats van 't Zeeltje aan de Kooilaan. De afstanden zijn 5 en 10 kilometer. De Aart van Hovenloop is vooral een prestatie loop, bedoeld voor lopers die zichzelf willen testen. Ook lopers die geen lid zijn, zijn welkom. Ter plaatse vooraf aanmelden, deelname is kosteloos. Rij two u de lazerswoude-Dorp Voorschoten Poeldijk Wateringen I Honselersdijk Nootdorp Pijnacker Delft Boskoop 1 Moerkapelle yyaddinxveen Zuid plas is een uitgestrekt poldergebied met de karakteristieke dorpen Moerkapelle, Moordrecht, Nieuwerkerk aan den IJssel, Zevenhuizen en de buurtschappen Oud Verlaat en Ver-Hitland. Een gebied met alle ruimte om te wonen, te werken en te recreëren in een dorpse ambiance, centraal in de Randstad. Een gebied dat nuchterheid uitstraalt en tegelijkertijd volop mogelijkheden biedt. Gewoon Grenzeloos dus. Zevenhuizen Bleiswijk *- irü'» t* ik trittA» Zuidpias herbergt bezienswaardigheden en locaties die uitnodigen om te bezoeken. De komende weken markeren raadsleden meteen vlag 'Zuidpias Gewoon Grenzeloos' een plek naar hun keuze. Rik van Woudenberg, D66, nieuwe wethouder, bezoekt het laagste punt van Nederland in Nieuwerkerk aan den IJssel. Rik van Woudenberg (links) en Frans Hakkenberg. Rik van Woudenberg woont sinds 1994 in Nieuwerkerk aan den IJssel, de laatste tien jaar op de grens tussen Nieuwerkerk en Moordrecht. Hij is getrouwd en heeft twee kinderen. Rik is bedrijfseconomisch geschoold, altijd werkzaam geweest in het financieel en algemeen management en sinds 1989 actief voor D66. Rik: "Voor mij staat het laagste punt voor de veiligheid die er is om te wonen onder zeeniveau. Door innovatie en technologie van eeuwen zijn wij in staat om zelfs bijna 7 meter onder zeeniveau gewoon rond te lopen en te leven. Een voorbeeld voor de rest van de wereld die soms veel meer problemen heeft met het wonen in een delta van rivieren bij de zee. Bovendien startte D66 Zuidpias in 1999 haar campagne met een bezoek van onze landelijke D66 leider Alexander Pechtold. Samen met hem stond ik op deze plek en we bespraken de fusie van de gemeente Zuidpias. Het was de aftrap van de verkiezingen, toen naar twee zetels in 2010 en nu naar vier zetels in 2014!" Het laagste punt van Nederland is ontstaan door het verwijderen van het veen (turfwinning) en de latere drooglegging van de veenplassen. Aan de Parallelweg Zuid langs de A20, bij het bedrijf Van Vliet Automobielbedrijven B.V., staat het markeerpunt: een grote peilstok. punt van Nederland gemeten. Het ligt op 51 o 59' 13" noorderbreedte en 4o 38'9" oosterlengte en heeft een hoogte van 6,74 meter beneden het Normaal Amsterdams Peil (NAP). In 1995 verklaarde de toenmalige minister van Verkeer en Waterstaat dit gemeten punt officieel tot laagste punt van Nederland. De heer B.C. van Vliet sr., grondlegger van het gelijknamige bedrijf, liet toen een monument oprichten om dit punt te accentueren. Het laagste punt ligt in het weiland, achter het pand van Van Vliet Trucks." Frans Hakkenberg van Van Vliet: "In 1986 zijn door de Meetkundige Dienst van Rijkswaterstaat de plaats en hoogte van het laagste Tien jaar later, in 2005, verscheen een nieuwe publicatie van de Meetkundige Dienst. Hierin is een correctie aangebracht in de bestaande gegevens, waardoor het laagste punt circa 2 centimeter lager is komen te liggen. Als nieuwe hoogte geldt nu -6.76 NAP.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2014 | | pagina 27