Zondag 20% Vechtpartij op Kerklaan Publiek druppelt binnen bij Molen Windlust Nieuv. college Zuidpias staat voor openheid Rommdmarkt Hervormde Gemeente korting v.a. 5,- p/m2 A www.dezuidplas.nl deHaij van der Wende van 10.00 tot 17.00 uur Bedrijfsruimte Opslagruimte Stalling TE KOOP: v.a. 32.900,- TE HUUR: advocate n HART VAN HOLLAND ZUIDPLAS\ 14 MEI 2014 Kogelbarbecue 69.- Intratuin Pijnacker Rijskade la Intratuin Zoetermeer Voorweg 192 www.intratuin.nl intratuin Thuis in de regio. (foto: Leendert van der Waal) Vervolg van voorpagina Zevenhuizen/Nieuwerkerk aan den IJssel - Met het lichten van de vang ging de molen van Jan Spruit los, met de wind in de zeilen. Het luidde de start in van Nationale Molendag, die jaarlijks op de tweede zaterdag van mei gehouden wordt. Molenaars Jan Springer en Tineke van Tol van de Molenviergang kre gen koperen kappen overhandigd. De Molenvrienden gaven daarmee het startsein voor het op orde brengen van de molenbiotoop. Twee schuurtjes met bijbehorende hooibergen worden gerestaureerd; de kappen worden op de top van de hooiberg gemonteerd om 'in wateren' tegen te gaan. De molen- schuur van molen nummer 3 krijgt bovendien een nieuw dak met oud- Hollandse dakpannen. Gezellige knusheid bij Windlust Bij Molen Windlust in Nieuwerkerk aan den IJssel kon de geplande aankomst per boot van het Shan- tykoor niet doorgaan en het weer werd er in de loop van de dag niet beter op. Toch druppelde het publiek lang zaam maar zeker binnen en ont stond er een 'gezellige knusheid'. Vrijwilligers zorgden voor koffie en broodjes en leggen het publiek met veel elan uit wat een molen is en wat het vak van molenaar inhoudt. In de winkel waren leuke hebbe dingetjes te koop, bijvoorbeeld een bouwdoos van een molen die met behulp van een zonnecel, met maar een klein beetje licht, de wieken in beweging zet. Een groot aandeel in de gezellig heid had het Shantykoor; om 15.00 uur schalde hun laatste lied en kwam de feestelijke molendag ten einde. Nieuwerkerk aan den IJssel - De politie heeft zaterdag 10 mei vier mannen aangehouden op verden king van openlijke geweldpleging op de Kerklaan. Omstreeks 2.00 uur werd een vechtpartij gemeld. Ter plaatse trof de politie een 25-ja- rige man uit Nieuwerkerk aan met meerdere verwondingen. Die nacht werden drie mannen, twee van 26 jaar uit Nieuwerkerk en een 23-jari- ge Rotterdammer, aangehouden. In de loop van de middag meldde een vierde verdachte, een 22-jarige man uit Nieuwerkerk, zich bij het bureau in Gouda. De politie doet onderzoek naar de vechtpartij. Drie personen hebben aangifte gedaan. Zuidpias - Jan Hordijk (WD), André Muller (SP), Joke Vroegop (WD) en Rik van Woudenberg (D66) vormen met burgemeester Gert-Jan Kats het nieuwe college van Zuidpias. Maandagavond 12 mei kwamen de wethouders met alle fractieleden van de nieuwe coalitiepartijen (WD, D66, SP en NEZ) naar het raadhuis in Nieuwerkerk aan den IJssel voor een feestelijke ondertekening van het coalitieakkoord. De openbaar heid van dit moment past volgens de coalitie binnen de openheid die het de komende jaren wil betrachten. Nieuwerkerk aan den IJssel - De jaarlijkse, groots opgezette, rom melmarkt van de Hervormde Ge meente vindt plaats op zaterdag 17 mei van 9.30 tot 16.00 uur. In de J.A. Beyerinkstraat, het Kerkepad en rondom de kerk staat het die dag vol kramen met allerhande spullen; van tupper- ware tot vogelkooi, van kinder speelgoed tot keukentafel en van perkplant tot streekroman. Voorts is er ook deze keer weer een ruim aanbod aan opgeknapte fietsen. De organisatie van de rommel markt is in handen van een tien tal commissieleden, die al sinds januari bezig zijn met de voor bereidingen. Daarnaast werken op de dag zelf circa driehonderd vrijwilligers mee om alles te ver kopen. Afgelopen zaterdag was de centrale ophaaldag. Een twin tigtal aanhangcombinaties reed door Nieuwerkerk om spullen op te halen die dezer dagen in een grote schuur worden schoongemaakt en gesorteerd. Antiekveiling Om 14.15 uur wordt een vei ling gehouden van antieke, waardevolle spullen, die men 's ochtends alvast kan bekijken. Een belangrijk deel van de op brengst is afkomstig van deze veiling. Bij het vernieuwde prij- zenrad kunnen diverse prijzen gewonnen worden en er zijn di verse consumpties verkrijgbaar. Vorig jaar bedroeg de opbrengst ruim 50.000 euro. Dit bedrag is besteed aan diverse goede doelen. Voor meer informatie: www.rom- melmarkt-nwk.nl. Interessant uitje: Molen Windlust 'beleven' in Nieuwerkerk. (foto: Michael de Man) Bijvoorbeeld: 0 46 cm, met wieltjes en hittebestendig handvat. op alle barbecues M.u.v. lopende aanbiedingen en barbecue-accessoires Intratuin Zevenhuizen iedere zondag gesloten. kleurt je leven Barbizonlaan 82 2908 ME Capelle a/d IJssel telefoon 010-2204400 fax 010-2204499

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2014 | | pagina 3