ZUIDPLAS Drakenbootrace levert vijfduizend euro op voor weeskinderen in Mexico Dubbelslag voor Baas Speeltuin heropend Historisch Centrum Ons Verleden: grenzeloos in tijd MASTERS gewoon grenzeloos <7Vo£ k a p p e n b HART VAN HOLLAND ZUIDPLAS\ 21 MEI 2014 23 Duivensport TEA COFFEE Dorpsstraat 80 2761 AG Zevenhuizen (ZH) 06 -43 76 27 68 0180-63 13 33 floor@mastersteaandcoffee.nl www.mastersteaandcoffee.nl Trendy Kappers! Rombout kappers Zevenhuizen Rombout kappers Nieuwerkerk www.romboutkappers.nl VV"«5iÉM Nieuwerkerk aan den IJssel - Vanuit een zonnig Meaux in Frankrijk be gonnen 386 postduiven van PV de Reisduif zaterdag om 8.00 uur aan de terugreis. Met een snelheid van 75 km per uur arriveerde de eerste duif om 12.44 uur bij A. Baas, die ook plaats 2 en 5 voor zich opeiste. De top 20: A. Baas 1, 2, 5, 9, 12, 13, 16; L. van Erk 3, 4, 8, 11, 18; J.L. Bol 6, 10, 17; Gebr. Kool 7; G. van Herk 14, 15, 19, 20. Nieuwerkerk aan den IJssel - Het weer was prachtig, de belangstelling groot. Alles zat de organiserende Nieuwerkerkse Rotary Club zaterdag 17 mei mee. Twaalf teams in drakenboten streden in de Ringvaart over een afstand van 250 meter af. De teams werden gevormd door medewerkers van bedrijven uit de regio, die hiermee een weeskinderenproject in Mexico ondersteunen. Door Ruud Groot Voorzitter Ernst Germann zegt dat de Rotary Club altijd een lokaal, een regionaal en een internatio naal project ondersteunt. Voor het internationale project is gekozen om weeskinderen te steunen in hun leerproces, zodat ze een betere toe komst kunnen opbouwen. Bestuurs lid Jan van Bockel, die enige tijd in Mexico woonde, weet dat in het weeshuis in Miacatlan zo'n acht honderd tot duizend weeskinderen in de leeftijd van nul tot vijftien jaar wonen. De kinderen verblijven in een groot afgesloten complex, waar ze ook scholing krijgen. Het wees huis is afhankelijk van donaties en ondersteuning van bedrijven die geld, voedsel en kleding beschikbaar stellen. De Rotary Club, die dankzij de op brengst van de drakenbootrace een cheque van 5.000 euro aan het weeshuis kan schenken, heeft hiermee de weeskinderen verzekerd van minimaal een jaar Engelse les, noodzakelijk voor een goede toe komst. Eén winnaar "In een tijd dat het economisch wat minder gaat, is het lastig om dee- lenemers te vinden die als sponsor optreden, maar we hebben toch een mooi deelnemersveld bij el kaar gekregen", zegt bestuurslid Marielle Franken. Elk bedrijf levert acht roeiers en een trommelaar, die de roeiers opzweept tot nog betere prestaties." In de finale won het team van Tuk ker architectuur Et advies van Die renartspraktijk en Dierenkliniek Zuidpias en DOM Nederland. Moni que van der Meer van de dierenkli niek: "Natuurlijk is het jammer dat we verloren hebben, maar het is een fantastische dag er is maar één grote winnaar en dat zijn de wees kinderen in Mexico." Als laatste eindigde de Rabobank. Volgens directeur Robert Caldenho- ven geldt bij zo'n uitslag altijd dat deelname belangrijker is dan win nen. "Het is een mooi doel en als de Rotary zoiets opzet, doen wij mee. Dat is de kracht van de lokale sa menwerking", aldus Caldenhoven. Moerkapelle - Ruim een jaar geleden opperde een aantal buurtbewoners van De Lepelaar het plan om in het kader van Nationale Burendag 2013 de speeltuin een opknapbeurt te ge ven. Een nieuw beplantingsplan werd getekend, met de hulp van het Oran jefonds en plaatselijke sponsoren werd het benodigde bedrag bijeen gebracht en ook de gemeente Zuid- plas verleende medewerking door de oude beplanting te verwijderen. Het oude speeltoestel maakte plaats voor een splinternieuw exemplaar en tenslotte werd de ondergrond van boomschors vervangen door kunstgras. Onder zonnige omstan digheden werd het Lepelaartje op zaterdag 17 mei opnieuw in gebruik genomen. TT Voorschoten Poeldijk Wateringen Honselersdijk Nootdorp Pijnack.er r' Moerkapelle yya( Zuidpias is een uitgestrekt poldergebied met de karakteristieke dorpen Moerkapelle, Moordrecht, Nieuwerkerk aan den IJssel, Zevenhuizen en de buurtschappen Oud Verlaat en Ver-Hitland. Een gebied met alle ruimte om te wonen, te werken en te recreëren in een dorpse ambiance, centraal in de Randstad. Een gebied dat nuchterheid uitstraalten tegelijkertijd volop mogelijkheden biedt. Gewoon Grenzeloos dus. dat zelf ontdekken in de diverse historische verenigingen die Zuidpias rijk is: in Moordrecht, Nieuwerkerk aan den IJssel en Zevenhuizen- Moerkapelle." Historisch Centrum 'Ons Verleden' is, samen met het museum 'Ons Molenverleden', te vinden op Tweemanspolder 15. Hier staat de vaste tentoonstelling van de Stichting Oud Zevenhuizen- Moerkapelle over onder andere landbouwmateriaal, archeologie, oud speelgoed, schoolmateriaal, gereedschap en de Tweede Wereldoorlog. Daarnaast zijn er regelmatig bijzondere tentoonstellingen te zien, zoals bijvoorbeeld 'Gemeentelijke monumenten'. In het museum 'Ons Molenverleden'is alles te vinden over de geschiedenis van de molens uit het stroomgebied van de Rotte. Pim van der Zalm, vrijwilliger bij het Historisch Centrum: "Vrijwilligers beheren en onderhouden het museum en stellen JH| nieuwe tentoonstellingen samen. De overhandiging "A ajg van deze vlag voelt als -jÉm waardering voor het vele werk. We kunnen altijd helpende JjH handen gebruiken!" Peter Molenaar: "Laten we, Ja kijkend naar de toekomst, ook jl- oog houden voor het verleden. Ik nodig u graag uit om ook eens een bezoek te brengen aan het Historisch Centrum 'Ons Verleden'!' Van links naai^atMMMlffVSTiyïtj van der Zalm (plaatsvervangend voorzitter). jwilliger), Pel Zuidpias herbergt bezienswaardigheden en locaties die uitnodigen om te bezoeken. De komende weken markeren raadsleden met een vlag 'Zuidpias Gewoon Grenzeloos' een plek naar hun keuze. Peter Molenaar, CU/SGP, bezoekt het Historisch Centrum Ons Verleden in Zevenhuizen. Peter Molenaar woont in Moerkapelle, is getrouwd en heeft drie kinderen. Peter is in het dagelijkse leven werkzaam als hoofd productie en logistiek in een toonaangevend opkweekbedrijf van plantmateriaal. Hij is sinds december 2007 actief als raadslid: de eerste twee jaren in de voormalige gemeente Zevenhuizen- Moerkapelle, vanaf de fusie in de gemeente Zuidpias. Peter: "Tijdens de inburgering van onze burgemeester Kats ben ik met de burgemeester naar het Historisch Centrum 'Ons Verleden' in Zevenhuizen geweest. Ik wilde destijds aandacht vragen voor de geschiedenis van de dorpen Zevenhuizen, Moerkapelle en het buurtschap Oud Verlaat. Ook nu kies ik voor deze locatie. Zuidpias is een jonge gemeente, maar met een rijke historie. Die historie geeft ook iets grenzeloos aan. Een historie die ver in de tijd terug gaat. Hoe ver terug? Kom Dorpsstraat 140a 2761 AH Zevenhuizen 0180-633519 Dorrestein 5, 2912 BC Nieuwerkerk aan den IJssel 0180-312624 Historisch Centrum 'Ons Verleden'en museum'Ons Molenverleden' Tweemanspolder 15,2761 EE, Zevenhuizen www.oudzevenhuizenmoerkapelle.nl Open: iedere laatste zaterdag van de maand van 13.30 tot 16.00 uur tweede dinsdag van ieder kwartaal van 19.00 tot 21.00 uur De eerstvolgende openstelling is zaterdag 31 mei.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2014 | | pagina 23