Knutselmiddag PLUS Moerkapelle groot succes Auto laten wassen voor het goede doel Bedrijfswaterpolo groot succes! Vrijwilligers Hospice IJsselThuis bedanken Hornbach HART VAN HOLLAND BEDRIJVIGHEID 21 MEI 2014 27 Z&PC D? Gouwe Er gebeurt van alles op zakelijk gebied in het verspreidingsgebied van Hart van Holland. Op deze pagina verwelkomen we nieuwe bedrijven, bezoeken open dagen, geven informatie over prijsvragen en doen verslag van jubilea en andere zakelijke hoogtepunten. BEDRIJVIGHEID IN DE REGIO Waddinxveen - Na een groot aan tal jaren van afwezigheid is er dit jaar door Z&.PC De Gouwe weer het bedrijfswaterpolo toernooi Wad dinxveen georganiseerd. Met 12 inschrijvende bedrijven uit de regio Waddinxveen nam het toernooi weer een vliegende start, op de donderdagavonden van 8 en 15 mei was zwembad De Sniep hiervan het decor. Het zwembad was beide avonden tot de nok toe gevuld en het publiek in De Sniep is getrakteerd op prachtige acties en de meest hilarische momenten. Een felbegeerde prijs was de fles champagne die werd uitgereikt aan het team dat ieder 10e doel punt maakte. De eerste avond 8 mei stond in het teken van de pou lewedstrijden, als snel was te zien dat de meeste teams weinig voor elkaar onderdeden. Het ene gelijke spel volgde het andere in razend tempo op en er werd gestreden voor iedere meter. In beide pou les waren er na de eerste avond ■MBHBBMBÜHiiiHaMaBHi Nieuwerkerk aan den IJssel - Voor één euro snel het ergste vuil van je auto laten spuitenEn met dat kleingeld bijdragen aan de strijd tegen zeld zame ziekten bij kinderenledereen die zaterdag 24 mei zijn auto laat schoonspuiten op de parkeerplaats van Hornbach Nieuwerkerk aan den IJssel, draagt een steentje bij aan de strijd tegen zeldzame ziekten bij kinderen. Elke verdiende euro gaat naar de Stichting Zeldzame Ziekten Fonds. "Elke euro kunnen we heel hard gebruiken", zegt Charles Ruijgrok, oprichter van het ZZF. "Niet alleen voor onderzoek, maar ook voor leuke activiteiten waarbij kinde ren even niet met hun ziekte bezig hoeven te zijn." In Nederland wordt het totaal aantal mensen dat aan een zeld zame aandoening lijdt, geschat op circa 1 miljoen, waarvan 75% kinderen. Jaarlijks overlijden on geveer 14.000 mensen aan een zeldzame aandoening. Deze cijfers zijn een schatting, omdat van de meeste zeldzame ziekten door ge brek aan onderzoek, registratie en diagnostiek geen cijfers worden bijgehouden. Voor bekende ziekten zijn vanuit de overheid en diverse fondsen miljoenen beschikbaar, maar mensen met een zeldzame ziekte staan er alleen voor. Het ZZF vindt het onacceptabel dat er zo weinig aandacht en middelen zijn voor de strijd tegen zeldzame ziekten, en zet zich in om dit te veranderen. In 2005 richtte Charles Ruijgrok het Zeldzame Ziekten Fonds op. Hij kreeg in zijn directe omgeving te maken met iemand die leed aan een zeldzame ziekte, en zag dat het binnen de medische we reld ontbrak aan financiering voor onderzoek naar zeldzame aandoe ningen. Ontwikkelen van medicij nen bleek voor de farmaceutische industrie niet interessant genoeg als het een kleine patiëntengroep betreft. Charles besloot daarom zelf het heft in handen te nemen. Het ZZF heeft inmiddels zijn plek veroverd binnen de goededoelen- wereld en werkt veel samen met diverse partijen. Het ZZF is erkend als een Algemeen Nut Beogende Instelling. Info: www.zzf.nl Nieuwerkerk aan den IJssel - Horn bach maakte een onvergetelijk ui tje mogelijk voor de vrijwilligers van Hospice IJsselThuis dankzij een 9ulle donatie. Deze middag werd tevens mogelijk gemaakt dankzij de enthousiaste inzet van een aan tal vrijwilligers die voor het groot ste deel zelf werd georganiseerd. Met de bus op pad, een lunchpak- ketje voor iedereen en het gevoel op schoolreisje te gaan, zo kan de sfeer in het kort worden samenge vat. De middag werd voor een groot deel doorgebracht in verschillende groepen, om elkaar later bij de wer kelijk, fantastische maaltijd weer te ontmoeten. Het programma be stond onder andere uit een bezoek aan Slot Loevestein, maar er kon ook worden geschilderd en gedicht met "elfjes" (een elfje is een gedicht van 11 woorden). Onderstaand elfje geeft de middag mooi weer: Instappen Vol Verwachting Samen Gemoedelijk Lunchpakket Zonnig Terras Ervaringen Delen Genieten doelsaldo geen uitkomst waar door onderling resultaat moest gaan bepalen wie er 1e werd in de poule. In de kruisfinales werd het spel steeds fanatieker en werd duidelijk dat er echt wat op het spel stond, ook hier speelde de teams regel matig gelijk waardoor er maar liefst 5 keer beslist moest worden met het nemen van strafworpen. Uiteindelijk waren het de teams van Regiovers/lnbox Storage en Hart van Holland die in de finale uit mochten maken wie zich be drijfswaterpolo kampioen 2014 van Waddinxveen mocht noemen. Na een knotsgekke finale stond er na de reguliere speeltijd ook hier een 3-3 gelijke stand op het score bord in de Sniep, Hart van Holland was na het nemen van strafwor pen het team dat aan het langste eind trok. Moerkapelle - Woensdag 14 mei had de PLUS supermarkt een su perhelden knutselmiddag geor ganiseerd. Er werden maskers geknutseld, er was een kleurplaten wedstrijd en tevens konden de eigen su perhelden met stoepkrijt wor den getekend. Terugblikkend kan worden vastgesteld dat het een geslaagde creatieve, maar vooral gezellige middag was. nog geen beslissingen gevallen en kon het nog alle kanten op, met in totaal 126 doelpunten op de tel ler beloofde de tweede avond een spektakel te worden. Een week later op 15 mei speelde de bedrij ven hun laatste poulewedstrijden met aansluitend de kruisfinales. In beide poules eindigde meer dere teams met een gelijk aantal punten waardoor doelsaldo moest beslissen. In poule A bracht zelfs •iNYON

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2014 | | pagina 27