Examen op de fiets Raadsvragen over mogelijke verkoop Vestia-woningen Motorevenement terug van weggeweest Winst voor vader en dochter Heijkoop Expositie in Gre's Atelier Kats niet voor ruimer kinderpardon Ukkepukconcert Verdachte winkeldiefstal met geweld aangehouden m HART VAN HOLLAND ZUIDPLAS\2) MEI 2014 33 Duivensport Nieuwerkerk aan den IJssel/Zuidplas samen met de politie de bevindin- zijn geslaagd, en die de minste fou- - Maandagochtend vertrokken van af het Nieuwerkerkse Raadhuisplein de leerlingen van de Montessori school voor hun verkeersexamen. Meer dan 500 scholieren uit groep 7 van de basisscholen in Zuidpias moeten de beproeving deze week doorstaan. De nieuwe verkeerswethouder An- dré Muller gaf het startschot voor de praktische proef, georganiseerd door Veilig Verkeer Nederland (WN), politie, gemeente, verkeers- ouders en vrijwilligers. De kinderen leggen in hun eigen dorp op hun fiets een route af met een diversiteit aan alledaagse ver keerssituaties. Controleurs registre ren de verrichtingen, waarna WN gen beoordeelt. De geslaagde leer lingen krijgen op school het ver- keersdiploma uitgereikt. De groep waarvan alle kandidaten ten bij het examen heeft gemaakt, ontvangt de wisselbeker die nu nog in het bezit is van de Nieuwerkerkse PWA-school. H' Wijkagent Tom Oostendorp geeft de eerste groep leerlingen maandagoch tend instructies voor het verkeersexamen. Zuidpias - PvdA/GroenLinks heeft het college vragen gesteld over de mogelijke verkoop van huurwonin gen door Vestia. Hierover is onrust ontstaan bij bewoners van onder andere de Bomenwijk in Nieuwer- kerk aan den IJssel. Vestia beslist binnen enkele maanden of zij haar bezit in Zuidpias zal afstoten. De noodlijdende woningcorporatie beoordeelt de komende twee maan den de biedingen die zijn gedaan op een pakket van 6600 Vestia-panden in het hele land. Belangstelling voor het pakket was er volgens woord voerder Hanneke Klumpes uit bin nen- en buitenland. In het pakket zitten panden in onder meer Gouda en Ouderkerk aan den IJssel, maar geen woningen of zorgcentra in Zuidpias. Klumpes: "We zijn intern nog steeds in gesprek over de vraag of Zuidpias tot ons kerngebied Rijn mond behoort." Vestia is bezig haar bezit buiten de kerngebieden te ver kopen. PvdA/GroenLinks wil van het college van Zuidpias weten wat de conse quenties voor de huidige huurders bij verkoop zouden kunnen zijn. Ook wil de partij weten welke stap pen het college gaat zetten om de belangen van de huurders veilig te stellen. Volgens Klumpes gelden er op het moment dat Vestia sociale huurwo ningen verkoopt aan een belegger of andere partij, allerlei regels, bij voorbeeld voor doorexploitatie. Ze verwijst naar een circulaire van het ministerie van binnenlandse zaken: "Een nieuwe eigenaar is verplicht om de woningen zeven jaar lang op dezelfde manier te blijven exploite ren als Vestia deed." PvdA/GroenLinks maakt zich zor gen over het aantal sociale huur woningen in Zuidpias op de lan gere termijn. Volgens raadslid Pieter Beeldman zijn er nu al onvoldoende goedkope huurwoningen. Daardoor verlaten bijvoorbeeld jongeren en startende gezinnen de gemeente en raken volgens Beeldman zelfs mensen dakloos. "Een gescheiden moeder met een zoontje op de ba sisschool in Moordrecht vertelde mij dat er geen huurwoning voor haar beschikbaar is." Nieuwerkerk aan den IJssel - Ge pruttel, geronk, rookpluimen: Nieuwerkerk was zondag in de ban van oude motoren. Na zeven jaargangen verstoken te zijn geweest van het Classic Motor bij trekken. Evenement kon de liefhebber op 18 mei terecht op bedrijventerrein De Hooge Veenen en zag daar Kreid- lers, Eysinks, DKW's, NSU's, BMW's, Nortons en Triumpfs aan zich voor- Oud-motorcoureur en Nieuwerker- ker Jan Kostwinder tekende, met hulp van Stichting Evenement, voor de terugkeer van het evene ment in Nieuwerkerk. Moordrecht - De 275 duiven van de Gevleugelde vrienden wer den zaterdag 17 mei om 08.00 uur gelost in het Franse Meaux voor een vlucht van 360 kilo meter. Met een mooie blauwe lucht en bij een lichte tegen wind, de ideale omstandigheden voor een mooie vlucht, landde om 12.43 uur een duif van vader en dochter Heikoop als eerste. De eerste 20: P. en J. Hei koop 1,4,7,9,18; M. Terlouw 2,15,16,20; J. Speksnijder 3,5,6,11,17,19; H. Beider 8; A. Eegdeman 10; A. Dekker 12; C. Starreveld en Zn 13; Gerard de Lel ij 14. Zevenhuizen - Cursisten van Gre den Otter exposeren zaterdag 24 mei uur hun werk in Gre's Atelier. Inspiratie en uitgangspunt waren de plaatselijke Dorpsstraat, Nesse- lande en de Jachthaven. Belangstellenden zijn van 13.00 tot 17.00 uur welkom in het atelier aan de Dorpsstraat 68, op het plein van de peuterspeelzaal. Zuidpias - Burgemeester Gert-Jan Kats van Zuidpias gaat de petitie voor een ruimer kinderpardon niet ondertekenen. Dit heeft hij desgevraagd laten we ten. Meer dan driehonderd collega-burgemeesters deden dit inmiddels wel. Burgemeester Martijn Ostendorp van Bunnik mobiliseerde enkele weken geleden zijn collega's om er voor te zorgen dat er meer kinderen die langer dan vijfjaar in Nederland wonen hier mogen blijven. Op dit moment zouden de regels te streng zijn, waardoor kinderen die geworteld zijn in Nederland toch terug moeten naar hun land van herkomst. In Zuidpias zijn geen aanvragen gedaan voor het kinder pardon. Kats is niet voor een ruimer pardon, omdat zo'n maatregel weer nieuwe grensgevallen zou opleveren. "Hij is wel voorstander van een ruimhar tige toepassing van de bevoegdhe den door de staatssecretaris, zoals hij heeft toegezegd", zo schrijft een woordvoerder namens de bur gemeester. Kats vindt dat er geen algemene maatregel moet worden genomen, maar in contact met de Tweede Kamer naar oplossingen op maat moet worden gezocht. Zevenhuizen - Het Syrinx blaas- kwintet geeft zaterdag 24 mei om 10.00 uur een Ukkepukconcert in het Hervormd Centrum aan de Dorps straat 156. Kinderen tussen nul en vier zijn, samen met hun (groot)ouders welkom om te luisteren, zin gen, spelen en meebewegen. Voor meer informatie en reserveren: www.ukkepuk-concerten.nl. Nieuwerkerk aan den IJssel - De politie heeft dinsdag 13 mei een 46-jarige man uit Nieuwerkerk aangehouden op verdenking van diefstal met geweld. De man sprak een caissh/®re van een supermarkt aan het Reigerhof aan en vertelde dat hij geen geld had. (foto: Michael de Man) De man stelde voor om de bood schappen te scannen waarna de politie, volgens de man, de bon zou betalen. De caissiV®re ging hier niet op in en zag dat de man met het boodschappenmandje weg liep zonder te betalen. De caissiV®re probeerde de man tegen te houden, maar kreeg een vuistslag. De politie hield de man ter plaatse aan. Later bleek dat hij bij nog twee andere winkels spullen had gestolen.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2014 | | pagina 33