J mm Geen overheidsslot op het zoutvaatje De Nieuwe Rank feestelijk geopend De Wingerd fietst het best Ongeval op kruising Kerklaan en Schielandweg KER TEN HART VAN HOLLAND ZUIDPLAS 28 MEI 2014 11 WÊÊÊ^mÊÊÊÊmÊÊÊ^m t Tweede Kamerlid en oud-wethouder van Zuidpias Tamara van Ark deelt haar belevenissen als volksvertegenwoordiger in politiek Den Haag met de lezers van Hart van Holland. In de Tweede Kamer speelde af gelopen week een onderwerp dat er voor zorgde dat weer eens scherp te zien was hoe je verschil lend tegen de maakbaarheid van de samenleving en de rol van de overheid aan kunt kijken. U weet, in tegenstelling tot an dere - meestal linkse - partijen, dat de WD niet gelooft in een maakbare samenleving en (dus) ook niet in een grote overheid, die zich met teveel facetten van ons leven en ons gedrag bemoeit. Deze keer ging de discussie over de samenstelling van ons voed sel. Wij hebben weliswaar zelf de keuze wat wij eten, maar niet de keuze hoe bepaalde producten worden gefabriceerd. Om ons zo gezond mogelijk te kunnen laten eten, heeft minister Schippers van volksgezondheid, welzijn en sport, afspraken gemaakt met het be drijfsleven over de vermindering van de hoeveelheid zout, vet en suiker in kant en klare producten. Bedrijven zien ook hoe veel con sumenten steeds meer bezig zijn met gezond eten en willen hier best afspraken over maken. Maar voor sommigen gaan deze afspra ken lang niet ver genoeg. Zij wil len het liefst in de wet vastleg- gen hoe producenten hun soepen, sausjes of koekjes moeten maken. Probleem is alleen dat de over heid natuurlijk geen controle heeft over de hoeveelheid soep jes, sausjes of koekjes die wij vervolgens eten! En dat is maar goed ook. Het zou toch een rare gewaarwording zijn als je straks bij de kassa van de supermarkt langs de suikerpolitie of de koek jescontrole moet! Wat is de rol van de overheid dan wel? Wat mij betreft is het goed dat minister Schippers met pro ducten van voedsel rond de tafel is gaan zitten. Je kunt zout of suiker immers beter achteraf toe voegen, dan datje het eruit moet halen. Nog los van het feit dat ik niet zou weten hoe ;-). Verder kan de overheid consumenten voor lichten over gezonde voeding. Maar voorlichten is nadrukkelijk iets anders dan voorschrijven hoe en hoeveel wij mogen eten! Mensen hebben zelf de verant woordelijkheid om al dan niet gezond te eten. Zelfs als het om onverantwoorde keuzes gaat. De overheid kan er hooguit voor zorgen dat consumenten op de hoogte zijn van de samen stelling van producten en helpen gezonde producten extra onder de aandacht te brengen, bijvoor beeld met campagnes als 'Kies bewust!'. En natuurlijk heeft de overheid een verantwoordelijk heid als het gaat om het aan bieden van gezonde voeding op scholen. Daar houdt het wat mij betreft, wat liberalen betreft, op. Want wat voor de één onverantwoord is, hoeft dat voor de ander niet te zijn. Het gaat niet alleen om het feit dat er suiker, vet en zout in producten zit, maar ook om hoeveel iemand eet, wat hij of zij daarnaast eet en hoe de rest van jdj het leven van die persoon eruit ziet. Wat mij betreft kan het niet zo zijn dat wij in de toekomst al- leen een zak chips mogen afreke nen als we een lidmaatschap van de sportclub kunnen laten zien, komen er geen regels voor een maximum aantal ijsjes per week of een overheidsslot op het zout vaatje. Voorlichten.... ok, voor- schrijven... nou nee! Reageren? Mail naar t.vanark@ tweedekamer.nl of via Twitter mara vanark Moerkapelle - Het nieuwe verenigingsgebouw van de hervormde kerk in Moerkapelle is vrijdag 23 mei geopend en 'De Nieuwe Rank' gedoopt. Het hele openingsweekend waren er activiteiten voor jong en oud. Ds. van den Herik verrichtte de openingshandeling door het plaatsen van een gedenksteen in de gevel. Hierna kreeg iedereen de gelegenheid om het gebouw te bekijken. Ook zaterdag was het in De Nieuwe Rank een druk te van belang. Verschillende ver enigingen en commissies lieten zich van hun beste kant zien. Bij de Tweedekanswinkel kon men terecht voor spullen voor kleine prijsjes. Het ouderenkoor en het projectkoor brachten liederen ten gehore. Tijdens een geslaagde veiling hebben veel waardevolle spullen een mooie nieuwe be stemming gekregen en veel geld opgebracht. Op zondag werd het feestelijke openingsweekend afgesloten. De scooterrijder wilde oversteken richting de 's Gravenweg maar werd van links geschept door een auto. De scooterrijder raakte gewond en werd naar het ziekenhuis vervoerd. De politie deed ter plekke onderzoek naar de toedracht van het ongeval. De kruising is geregeld met ver keerslichten. Tijdens het onderzoek was de N219 richting Capelle aan ben IJssel tot circa 16.45 uur afge sloten. Zuidpias - Groep 7A van basisschool De Wingerd in Nieuwerkerk krijgt de wisselbeker van Veilig Verkeer Nederland, voor het behalen van het beste resultaat op het verkeersexamen van vorige week. Van de 26 kinderen reden er22 foutloos; de overige 4 kinderen maakten in totaal 5 fouten. Bijna 500 kinderen reden de routes die in de dorpen waren uitgezet. Minder dan de helft, 203 kinde ren, reed de route foutloos. Negen kinderen zakten voor het examen, omdat zij vijf of meer fouten had den gemaakt. Zoals elk jaar werd vergeten achterom te kijken bij het afslaan of de hand uit te steken. Op de twee basisscholen in Moerka pelle, waar de afgelopen twee jaar veel leerlingen zakten, slaagden deze keer alle kinderen. WN gaf vooraf aan het examen extra uitleg over de route. De wisselbeker verhuist binnenkort binnen Nieuwerkerk aan den IJssel van de Prins Willem Alexander- school naar De Wingerd. n Zo'n vijftig vrijwilligers maakten het verkeersexamen voor bijna 500 leer lingen vorige week mogelijk (foto: WN) (foto: Michael de Man) Moerkapelle Herst. Herv. Gem.: 11.00 uur en 18.30 uur ds. J.C. den Toom. Herv. Gem. Moe.: 9.30 uur ds. A.J. van den Herik en 18.30 uur ds. C. Boele. Ger. Gemeente Moe.: 9.30 en 18.30 uur ds. W. Harinck. Moordrecht Herv. Bethel. Gem.: 10.00 uur ds. M.A. van den Berg en 18.30 uur ds. HJ. Lam. V.E.G. in 't Goudse: 10.30 uur drs. PJ.L Annotee. Prot.Gem. De Stroom: 10.00 uur ds. R.P. van der Plicht in Dorps kerk. RK Geloofsgem. St. Johannes Ont hoofding: 9.00 uur Eucharistie viering met Leo Peeters. De kerk is elke woensdag open vanaf 11.30 uur; om 12.00 uur vindt het mid daggebed plaats. Volle Evangelie Gem. Effata: 11.00 uur Arie Kok (radio-uitzending). Nesselande Kerk in Nesselande (Brede School): 10.00 uur Gert van den Bos (HA). St. Josephparochie (zie Nieuwer kerk) Nieuwerkerk aan den IJssel St. Josephparochie: 9.30 uur Eu- ZONDAG 1 JUNI charistieviering met W. Bekedam; 17.00 uur Taize-viering met J. Demmenie (m.m.v. Camerata); wo. 4 jun. 21.00 uur Pinstervesper met samenzang. Veg Het Kruispunt: Prot. Gem. Ontmoetingscentrum: 9.30 uur mw. I.M. Buijser. De Lichtkring: 9.30 uur ds. M. van Leeuwen en 16.30 uur leesdienst. Herv.Gem. Oude Kerk: 9.30 uur ds. J.A. W. Verhoeven en 18.30 uur ds. M.B. van den Akker. Herv. Gem. Nieuwe Kerk: 9.30 uur ds. JJ. Tichelaar en 17.00 uur ds. J. van der Meijden. Ger.Gem. in Nederland ('s-Gra- venweg 71): 9.30 en 18.30 uur leesdienst; do. 5 jun. 19.30 uur ds. M. Krijgsman. Zevenhuizen ABC Gemeente Zuidpias: 10.30 uur Simon van Groningen. Herv. Gem. Dorpskerk: 10.00 uur ds. Z. de Graaf en 19.00 uur jeugddienst. Herv. Gem. Kapel Oud Verlaat: 10.00 uur ds. D. van Vreeswijk. Ger. Kerk Zev/Moe: 9.30 uur dra. A.M. van der Wilt. Vrijz.Prot.Kerk: geen dienst R.K. Gem. Moerkapelle/Zevenhui- zen: geen dienst Nieuwerkerk aan den IJssel - Op de kruising Kerklaan en Schieland weg vond vrijdag 23 mei rond 14.50 uur een ongeval plaats waarbij een scooter en een personenauto be trokken waren.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2014 | | pagina 11