■■■Mi Afdelingen Zuidpias en Oostland fuseren Woondromen komen uit in woningbouwproject 't Suyt HART VAN HOLLAND BEDRIJVIGHEID 28 MEI 2014 BEDRIJVIGHEID IN DE REGIO Er gebeurt van alles op zakelijk gebied in het verspreidingsgebied van Hart van Holland. Op deze pagina verwelkomen we nieuwe bedrijven, bezoeken open dagen, geven informatie over prijsvragen en doen verslag van jubilea en andere zakelijke hoogtepunten. Zuidpias - De fusie tussen de twee afdelingen Zuidpias en Oostland van LTO Noord Glaskracht is een feit. Op 14 mei stemden de leden van beide afdelingen tijdens hun jaarvergadering in met de voorgestelde fusie. Daar door ontstaat er per 1 september één grote afdeling Midden Zuid-Holland (MZH) met 300 bedrijfsleden, die zo georganiseerd wordt, dat er ondanks de grote afdeling wat betreft leden en gebied een optimaal contact is. Op de gelijktijdig gehouden jaar vergaderingen gaven twee leden van de commissie die de fusie voorbereidden, Harry Wubben in Oostland en Frits Mostert in Zuid- plas, een uitleg over de redenen om te willen fuseren. Een van de achterliggende re denen is dat het ledenaantal af neemt door de schaalvergroting; er blijven minder, maar grotere bedrijven over. Ook binnen de overkoepelende organisatie LTO Noord Glaskracht Nederland is er daarom de wens naar grotere, efficiënter werkende afdelingen. Beide afdelingen, die geografisch gezien naast elkaar liggen, werken al nauw samen. En de beide afde lingsvoorzitters hebben aangege ven dat ze willen stoppen als hun termijn afloopt. Het advies van de commissie aan de leden is daarom om te fuseren. Organisatie Het aantal bestuursleden neemt flink af. Per 1 september zullen er nog elf bestuursleden zitten: zes uit Zuidpias en vijf uit Oostland. Deze komen uit de huidige bestu ren en zijn nog niet aan het einde van hun bestuurstermijn. Per saldo vallen er dus nu al vijf leden af. Uiteindelijk is het de bedoeling dat er een bestuur van acht leden ontstaat: vier afkom stig uit de glastuinbouw, twee uit de akkerbouw en twee uit de veehouderij. Het liefst moeten deze bestuursleden ook nog eens zo mooi mogelijk over het gebied verdeeld zijn. Het bestuur zal ze ven tot acht keer per jaar bij elkaar komen. Deze bestuursleden krijgen ondersteuning van een aantal ad viserende leden. Er is een vacature voor een nieuwe voorzitter. Deze komt bij voorkeur uit het Oostland gebied en heeft een tuinbouwachtergrond. Maar het voornaamste is dat het een ca pabel persoon is. Onderling contact De nieuwe afdeling omvat straks 300 leden: 200 in Oostland en 100 in Zuidpias. Ongeveer 75 procent van hen komt uit de glastuinbouw (bij elkaar 1200 hectare glas). De overige leden zijn actief in de ak kerbouw en veehouderij. Er liggen dan vier gemeenten binnen de afdeling: Zuidpias, Waddinxveen, Lansingerland en Pijnaeker-Noot- dorp. Vandaar dat de fusiecommissie ook goed nagedacht heeft over de ledenbinding en onderlinge con tacten. Het is de bedoeling dat er per gemeente een commissie is voor het gemeentelijk overleg op het gebied van met name be leid en ruimtelijke ordening. Deze commissieleden zijn ook weer zo goed mogelijk over het gebied en de sectoren verspreid. De commis sieleden voeden de bestuursleden met informatie zodat ze goed op de hoogte zijn van wat er speelt in het hele gebied. De communicatie met de individuele leden zal nu nog meer dan voorheen laagdrem pelig via de mail gaan verlopen. Van oud naar nieuw Een week na het besluit van de fu sie zitten de twee zittende voorzit ters bij elkaar. "We hebben ervoor gekozen om de nieuwe vereniging alle ruimte te geven om de toe komst in te gaan. We hopen op een jonge voorzitter, die met een nieuw elan aan de slag zal gaan. Wij heb ben de laatste vier jaar in een moeilijk klimaat moeten opereren. We hopen dat de nieuwe voorzit ter onder een beter gesternte zijn werk kan doen. Dat herstel is ook hard nodig voor de sector", begint Piet van Adrichem, voorzitter van afdeling Oostland. Daan Bac, zijn collega van de af deling Zuidpias voegt eraan toe dat hij verheugd is dat er zoveel enthousiasme van de nog zittende bestuursleden is om door te star ten in het nieuwe bestuur. Goed georganiseerd Uit het gesprek met de beide voor zitters blijkt dat ook nu het contact van het bestuur met de gemeenten al goed verloopt. Alleen de details verschillen. Daan Bac: "Wij hebben binnen de afdeling Zuidpias twee gemeenten: Zuidpias en Waddinx veen. We hebben commissies ge vormd met mensen uit die plaats. Twee maal per jaar praten ze met het college en de betrokken amb tenaren. De onderwerpen variëren van een lastige verkeersdrempel voor landbouwwerktuigen tot een bestemmingsplan. Een voorbeeld is het archeologisch onderzoek voor dat een bouwvergunning wordt afgegeven voor bijvoorbeeld een loods. De gemeente Waddinxveen had hiervoor al een praktische oplossing. Wanneer er al zoveel Piet van Adrichem en Daan Bac: de beide voorzitters zijn zeker nog niet van plan om achter de geraniums te gaan zitten, ook al zijn ze officieel de pensioengerechtigde leeftijd gepasseerd. is 'geroerd' in de ondergrond is archeologisch onderzoek niet ver plicht. Deze afspraak hebben we ook met de gemeente Zuidpias kunnen maken. Ook nemen we in de gemeente Zuidpias deel aan het economisch platform In de twee gemeenten van het Oostland verloopt het overleg voornamelijk via de economische platforms. Daarnaast is er in Lan singerland ook nog twee maal per jaar overleg met de gemeente. Beleidsmedewerkers van LTO Noord Glaskracht geven onder steuning bij het overleg met de gemeenten. Dat zal ook in de toe komst het geval blijven. Geraniums De beide voorzitters zijn zeker nog niet van plan om achter de gera niums te gaan zitten, ook al zijn ze officieel de pensioengerech tigde leeftijd gepasseerd. Daan Bac gaat gewoon verder met zijn akkerbouwbedrijf in Moerkapelle. Met drie collega's gebruikt hij ge zamenlijk de machines voor het planten en oogsten van de gewas sen. Hij heeft als hobby jagen en be heert het wild in het eigen gebied en dat van zijn drie collega's. Bij een te hoge wildstand doet hij aan schadebestrijding. Bestuurlijk gezien, is hij lid van de verenigde vergadering van het Hoogheem raadschap van Schieland en de Krimpenerwaard. Van daaruit blijft hij nog betrokken bij het afde lingsbestuurvan het nieuwe MZH. En hij wil meer tijd vrijmaken om met zijn vrouw te gaan fietsen! Piet van Adrichem blijft ook actief op het bestuurlijke vlak, namelijk bij FES en het Stoppernetwerk en er liggen naar eigen zeggen nog wat verzoekjes. Daarnaast wil hij sportief aan de slag: meer fietsen, golfen en misschien ook weer ten nissen, en zingen! (Bron: Telstar) Waddinxveen - Woningbouwproject 't Suyt begint langzaam maar zeker vorm te krijgen. De eerste paal is inmiddels geslagen. Van de 31 beschik bare kavels uit fase 1 zijn er al vijf verkocht en vier in optie. En ook de palen van de eerste woning die hier gebouwd gaat worden, zijn de grond al m gegaan. De eerste bewoners hopen eind 2014 hun droomwoning in landelijke stijl te kunnen betrekken. t Suyt is een gebied van zes hec tare op de grens van het Groene Hart en het gezellige Waddinx veen. De ruim bemeten kavels 'iggen in het boerenland van de Zuidplaspolder en zijn ondanks hun royale afmetingen en vrije ligging zeer betaalbaar. De kavels hebben een oppervlakte tussen de 316 en 914 vierkante meter. De Prijzen variëren van 150.000 tot 377.000 euro, en zijn hiermee la ger dan vergelijkbare projecten in de omgeving. Bovendien geldt nu nog een tijdelijke korting van 10% op de kavelprijs. Landelijk wonen Groen, water, rust en ruimte vor men in 't Suyt de basis voor een landelijke manier van leven. Ook de inrichting van de kavels en het ontwerp van de woningen krijgen deze landelijke uitstraling. Kopers kunnen hun woning (vrijstaand of twee-onder-een-kap) helemaal naar eigen idee vormgeven, op voorwaarde dat de architectuur past in het thema 'landelijk wo nen'. Bij elk kavel zit dan ook een kavelpaspoort dat ontwerprichtlij nen aangeeft en zo de bijzondere identiteit van 't Suyt waarborgt. Inmiddels is de grond bouwrijp en zijn de kavels in de eerste fase klaar om te worden bebouwd. Heeft u interesse of wilt u zich (vrijblijvend) registreren als geïn teresseerde? Kijk dan op www.tsuyt.nl

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2014 | | pagina 21