Activiteiten Anbo Veertig jaar Hitlandbos moment om bij stil te staan Zonnebloem viert twintigjarig bestaan 8 Meditatief Moment Meander wordt Weeksluiting 150 jaar Thorbecke Voortgezet Onderwijs Oppascursus voor jongeren De Lelij en Terlouw winnen ANBO HART VAN HOLLAND ZUIDPLAS 28 MEI 2014 23 Open repetities Sootjevisch Duivensport Zevenhuizen-Moerkapelle Nieuwerkerk aan den IJssel - Geen havenslib en geen metro, maar dieren, planten en recreanten. Het gebied tussen Capelle aan den IJssel en Nieu werkerk aan den IJssel werd veertig jaar geleden officieel bestemd tot re creatiegebied. Dat jubileum was zaterdag 24 mei reden vooreen feestelijk programma met excursie en terugblik. Door Cees Visser In de jaren 60 en 70 van de vorige eeuw stond het groene gebied tus sen Capelle en Nieuwerkerk volop in de belangstelling. Er waren al lerlei ideeën; om de Rotterdamse metro door te trekken bijvoorbeeld, of er een stortplaats van slib uit de Rotterdamse haven te maken. Dankzij een intensieve samenwer king tussen beide gemeenten en de provincie Zuid-Holland, kwam er een gemeenschappelijke regeling Hitlandbos die op 29 mei 1974 met een formeel besluit van de provin cie werd bekrachtigd. Veel is er gebeurd in de loop van de tijd en, naast de viering van het jubileum, werd daaraan zaterdag ruime aandacht besteed. De beste manier om de genodigden de sfeer van het recreatiegebied te laten proeven was een excursie onder leiding van directeur Jan Lassche van het recreatieschap, waarbij het gezelschap van zuid naar noord fietste. Op een vijftal memorabele plaatsen werd een stop ingelast, zoals bij de Oudekerkselaan, vroe ger het kerkepad; bij de plek waar de eerste paden werden aangelegd; bij de plaats waar de eerste boom werd geplant; bij het volkstuinen complex en, als verrassing van Jan Lassche, bij het Van der Wijngaard pad waar bij hoge uitzondering deze middag mocht worden ge fietst. Jan Lassche zette er de vaart in, omdat het gezelschap op tijd werd terugverwacht in het restaurant van de golfbaan voor een film over de ontwikkeling van het recreatie gebied en een terugblik van een viertal oud-bestuursleden op wat Zevenhuizen/Moerkapelle - De vie ring van het twintigjarig bestaan van De Zonnebloem, afdeling Ze- venhuizen-Moerkaplle, ging vorige week vanaf zorgcentrum De Zeven ster van start met een puzzelrit door de gemeente Zuidpias. Onderweg moesten vragen beant woord worden als 'Wie woonden er vroeger in de afgeknotte molens aan het Zuideinde' en 'Wat was de naam van het café dat vroeger ge vestigd was aan de Groeneweg, op de plaats waar nu het Shell station is' (Café De Hoop). De tocht eindigde bij Het Land van Belofte in Moerkapelle waar het gezelschap eerst aan de advocaat met slagroom ging, waarna een uitgebreide lunch geserveerd werd. De Zonnebloem vierde haar twintigjarig bestaan in Het Land van Belofte in Moerkapelle. Vervolgens toverde entertainer Cees Prinsen tal van voorwerpen uit zijn 'meidenkist', waaronder de borstrok en de gebreide onderbroek, die aan leiding gaven tot grappige verhalen over vroeger. Nieuwerkerk aan den IJssel - Met medewerking van de gezamenlijke kerken werd tot nu toe één keer in de maand, op vrijdag, een medita tief moment in De Meander gehou den, die door gemiddeld 25 bewo- ners en omwonenden bezocht werd. 'n de loop der tijd zijn meer be woners met een kerkelijke ach tergrond in De Meander komen wonen waardoor de behoefte aan geestelijke verzorging is toegeno men. Daarbij zijn er nogal wat be woners die niet meer in staat zijn om hun eigen kerk te bezoeken. Om in een duidelijke behoefte te voorzien wordt met hulp van de ge zamenlijke kerken met ingang van vrijdag 30 mei tweemaal per maand op de vrijdag om 16.00 uur een Weeksluiting gehouden in het res taurant van het woonzorgcentrum. Het Meditatief Moment komt hier mee te vervallen. Nieuwerkerk aan den IJssel/regio - Thorbecke Voortgezet Onderwijs bestaat v°lgend jaar 150 jaar. Al anderhalve eeuw zorgt de school voor onderwijs in otterdam en omstreken. De school heeft verschillende namen gehad, zoals de scholengemeenschap Prins Alexander Polder (de PAP), de Dalton hbs, het exander college, Thorbecke Lyceum, Nieuwerkerks College en eerste ge meentelijk hbs met 5-jarige cursus. e laatste 20 jaar is Thorbecke VO vooral bekend geworden vanwege de combinatie onderwijs en top sport, maar ooit, in 1869, heeft Jo on Rudolph Thorbecke de school °Pgericht als eerste hbs in Rot terdam met 5-jarige cursus, een Moderne school die jongeren de ans 9af °m een bijdrage te leve ren aan de economische en techni sche ontwikkeling van Rotterdam. Het 150-jarig bestaan is een mooie aanleiding voor een reünie. Die wordt gehouden op zaterdag 13 juni 2015; volgend jaar dus pas, maar voorpret is nu al te beleven op Facebook: Thorbecke Voortgezet Onderwijs Reünie. 997 io<> WoH*n l«™renag«nd* - 1 Wohers lerarenagenda l';u; Lerai«nag«nda - Lerufenogtfndtt U>turenag«nds Laqwugtndu i eraronagtpcig i r.itpoooartöK Leiurc'U>(|tfflda zij zoal hebben bijgedragen en beleefd in de tijd waarin zij actief waren voor het recreatieschap. Hieruit bleek dat de woontorens met twintig verdiepingen die tegen Hitland aan staan, tot een groot verschil van mening leidden tussen de gemeenten Capelle en Nieuwer kerk, maar dat politieke verschillen binnen het bestuur van het recrea tieschap verder nooit aan de orde zijn geweest. De middag werd af gesloten met een borrel en barbe cuebuffet. Zevenhuizen - Bij viswijvenkoor Sootjevisch is plaats voor nieu we zangeressen. Het koor heeft onlangs haar vierde cd opgeno men waarop weer tal van liedjes staan over het leven van vissers vrouwen. Het koor is vooral op zoek naar alten, maar ook (mezzosopra nen zijn welkom. De dames repeteren eenmaal per week, afwisselend op de donderdag- en vrijdagavond onder leiding van een professio nele koordirigent. Bijzonder aan het koor is dat wordt opgetreden in klederdracht uit verschillende vissersdorpen langs de kust en rond het IJsselmeer. Het koor wordt begeleid door een combo. Belangstellenden zijn wel kom tijdens de open repeti ties op vrijdag 30 mei of 27 juni om 20.00 uur in Dorps huis Swanla aan de Burge meester Klinkhamerweg 86. Voor meer informatie: 0180- 321378 of www.Sootjevisch.nl. Nieuwerkerk aan den IJssel - Jonge ren van twaalf tot zestien jaar kun nen op initiatief van het Centrum voor Jeugd en Gezin Zuidpias een cursus 'oppassen'volgen. In vier bijeenkomsten, op donder dag 5, 12, 19 en 26 juni van 19.00 tot 20.30 uur, wordt uitleg gegeven over onderwerpen als kennisma ken en positief omgaan met kin deren, verwachtingen van ouders, veiligheid, spelen, eten en bedtijd en wat te doen als kinderen niet luisteren. Verder worden er veel handige tips gegeven. Na afloop ontvangen de deelnemers een di ploma. De kosten bedragen 15 euro. Aanmelden kan tot vrijdag 30 mei via debbie@jeugdwerkzuidplas.nl onder vermelding van naam, adres, telefoonnummer en geboortedatum. Moordrecht - De duiven van de Ge vleugelde Vrienden vlogen zaterdag 260 kilometer vanuit Peronne. Om 8.55 uur werden 169 duiven gelost met een stevige zuidwesten wind. Om 11.18 uur landde de eerste duif van Gerard de Lelij op het hok. De eerste 20: Gerard de Lelij 1; A. Dekker 2,12,17,18; H. Beider 3; J. Speksnijder 4,5,13,20; P. en J. Hei koop 6,10,11,16; M. terlouw 7,14; P. Twigt 8,15; C. Starreveld en Zn 9,19. De tweede vlucht van de dag was een dagfondvlucht over 568 kilo meter vanuit Bourges waar de 106 duiven om 7.00 uur gelost werden. M. Terlouw pakte hier de overwin ning. De eerste 20: M. Terlouw 1,5,6,8,16; A. Dekker 2,9,10,11; P. en J. Heikoop 3,13,14,15,19,20; J. Speksnijder 4,12,17; T. Tuynder 7,18. Een stapel lerarenagenda's van Cees van Neutigem. In De Zevenster SPELLENMIDDAG maandag 14.00 uur: skip-bo, klaverjassen, rummikub, schaken, sjoelen en dammen; info: 0180- 632501. KAARTENMAKEN EN CREATIVA maandadg 14.00 uur; info 0180- 632005. JEU DE BOULES woensdag 4 juni 14.00 uur, Bego niaplein; info:0180-631652. ZANGUURTJE woensdag 11 juni 14.00 uur; info: 0180-313679. Overige activiteiten voorouderen buiten de ANBO: Zwemmen: donderdag in de Koornmolen - Tweemanspolder 6a; info 0180-632501. Gymnastiek: dinsdag 9.30-10.15 en 10.30-11.15 uur; zaal Ontmoe- tingskerk, Dorpsstraat 106; info 0180-632166. donderdag 5 junil4.00 uur, bene denzaal. Zie ook: www.anbo.nl/zevenhuizenmoerkapelle/ Directeur Jan Lassche neemt genodigden mee op excursie door het natuur gebied.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2014 | | pagina 23