Politiechef licht nieuwe raad in over criminaliteit Moordrechtse bewoners winnen bij bestuursrechter Maand van spannende boek Pesterij Vragen D66 over overlast Kerkstraat Moerkapelle Boetes voor sluipverkeer Waterschapsweg A www.dezuidplas.nl Bedrijfsruimte Opslagruimte Stalling HART VAN HOLLAND ZUIDPIAS\ 28 MEI 2014 3 25e Lions Rottemerenloop op 21 juni Start: 14 uur op het Dorpsplein (Zevenhuizen) Afstanden: 5,10 en 15 km Inschrijven: vanaf 11 uur Dorpshuis Swanla Opbrengst komt ten goede aan goede doelen (o.a. Team Zeparo) Voorinschrijving via: www.lions.nl/zevenhuizen deHaij van derWende advocaten Zuidpias - De afgelopen vier jaar is het aantal criminele incidenten in Zuidpias flink gedaald. Tijdens een informatieavond op 20 mei, waar de nieuwe gemeenteraad onder an dere ook de werking van de brand weer en de ambulancedienst kreeg uitgelegd, maakte politiechef Rene Ravesteijn de balans op van vier jaar politiewerk in de regio. Door Erwin van 't Hof De inwoners van Zuidpias leven in een gemeente waar criminaliteit nauwelijks een rol van betekenis speelt. Ravesteijn wijdt het succes van de politie aan een integrale aanpak waarbij gemeenten, andere regio's, de gemeentebikers, maar ook ondernemers en bewoners be trokken zijn: "We doen regelmatig een beroep op de alertheid van onze inwoners. Ik denk dat dit ook heeft bijgedragen aan het aantal mensen dat wij op heterdaad op hebben kunnen betrappen." Het aantal incidenten laat, afhan kelijk van de aard van het delict, in veel gevallen een daling zien van meer dan 75 procent. Enkele op vallende dalers uit de verschillende categorieën van criminaliteit zijn jeugdoverlast en woninginbraken. In 2011 werden nog 150 mensen op heterdaad betrapt bij een poging tot inbraak. Dit jaar is dit aantal tot nu toe teruggelopen tot 50. Ravesteijn: "Natuurlijk kan dit aantal in de don- Politiechef René Ravesteijn: 'We doen regelmatig een beroep op de alert heid van onze inwoners." kere dagen van het jaar nog oplopen, maar de trend ziet er ten opzichte van voorgaande jaren goed uit." De aanzienlijke reductie van over last en vernieling van de openbare ruimte door de jeugd is volgens de politie het resultaat van het in kaart brengen van de jongeren in de samenleving. "De gemeentebi kers houden deze doelgroep in de gaten en door een verbetering van het jongerenwerk weten we ook waar eventuele problemen zich zouden kunnen voordoen." Ook bedrijfsinbraken komen nauwelijks nog voor in Zuidpias, en horeca- geweld vindt slechts incidenteel plaats. "Dit is soms niet te voorko men, en het gebeurt niet op grote schaal of met grote regelmaat." Eén van de grootste zorgen is huise lijk geweld. Ravesteijn: "Deze vorm van geweld blijft nog steeds proble matisch om te constateren. In het grootste deel van de gevallen is er alcohol, drugs of een gebroken rela tie in het spel." De politiechef dringt erop aan altijd aangifte bij de politie te doen als er vermoedens bestaan van huiselijk geweld. Den Haag - Het bestemmingsplan voor de uitbreiding van bedrijven terrein Oostpolder in Moordrecht is woensdag door de Raad van State vernietigd. Dat gebeurde na bezwa ren van bewoners uit de Bloemen- buurten het Oosteinde en eigenaren van woonarken aan de Oostringdijk. Met het plan wil de gemeente de bouw van een bedrijfsverzamelge bouw voor 36 bedrijfjes mogelijk maken. Volgens de ontwikkelaar is er al ruim voldoende belangstelling voor een plek in het complex. Of het ooit gebouwd zal kunnen worden, is nu zeer de vraag. Volgens de Raad van State is het plan voor deze specifieke uitbreiding in strijd met het bestemmingsplan Oost einde, dat hier de basis vormt. Dit bestemmingsplan laat niet toe dat de bestaande structuur van sloten en langwerpige kavels wordt aan getast. Het plan voor het bedrij vencomplex doet dat wel. Daarvoor moeten namelijk sloten worden ge dempt. Hetzelfde bestemmingsplan Oos teinde schrijft ook voor dat er een groenstrook wordt aangelegd als buffer tussen de nieuwe bedrijfs- bebouwing en de woningen aan de Tulpstraat. Maar aan die harde eis is niet voldaan. In het uitbreidingsplan is daarover niets geregeld om de buurtbewoners te beschermen te gen uitzicht op bedrijfsbebouwing. Moordrecht/Zevenhuizen - In de diverse vestigingen van bibliotheek de Groene Venen wordt in juni aan dacht besteed aan 'de maand van het spannende boek'. Een maand lang thrillers in de spotlights met als thema 'Terreur in thrillers'. Of de boeken zich nou afspelen tijdens de Koude Oorlog, in de roerige jaren '70 of na 9/11, ter reur is een veelvoorkomend onder werp in spannende boeken. De bibliotheek brengt van vrijdag 30 mei tot en met maandag 30 juni een grote collectie thrillers en de tectives uitgebreid onder de aan dacht. Tess Gerritsen schrijft het ge schenkboek dat in juni verkrijgbaar is in de boekhandel. Voor volwassenen, die zich in juni als lid inschrijven bij de bibliotheek ligt een boekenbon ter waarde van 5 euro klaar. Voor meer informatie: www.biblio- theekdegroenevenen.nl. Nieuwerkerk aan den IJssel - Al enige weken is het voor de bewoners uit de wijk Esse Laag en een gedeelte Esse Hoog ontzettend omrijden naar winkelcentrum Reigerhof. Je kind naar school brengen vanuit deze wijk levert hetzelfde probleem op. Ter hoogte van horecagelegenheid Perron is de afslag al weken buiten gebruik, waardoor er twee mogelijk heden bestaan: óf enkele kilometers omrijden óf illegaal gebruik maken van de weg die parallel loopt, die alleen gebruikt mag worden voor bestemmingsverkeer. Dat deze weg uitsluitend toeganke lijk is voor bestemmingsverkeer vind ik sowieso een overbodige luxe voor een bewoner die kennelijk een nogal invloedrijke positie in de gemeente Zuidpias bekleedt, maar dat de ge meente vele bewoners dagelijks et telijke kilometers laat omrijden en niet eens stilstaat bij de milieuver vuiling en de extra benzinekosten die bewoners hierdoor hebben, om louter alleen de rust voor de deur van enkele bewoners te kunnen waarborgen, vind ik buitengewoon ergerlijk. Het zal me ook niks verbazen wan neer oom agent op pad gestuurd wordt om daar zijn proces verbaal target te kunnen schrijven (mensen nog meer op onkosten jagen) zodat meneer agent kan meedingen voor een welverdiend weekendje Center Pares met zijn gezin. De opbrengs ten voor de staatskas zijn immers weer gespekt: is het niet door een bekeuring dan wel door de extra accijnsinkomsten die indirect bin nengehaald worden door meer ben zineverbruik. Daarentegen zullen de winkeliers inkomsten missen omdat vanuit eerdergenoemde wijken de weg naar bijvoorbeeld De Terp dichterbij is dan de plaatselijke buurtsuper. Deze verkeershinder gaat dus dood leuk tot en met 7 juli duren. De politie gaat bewoners die gebruik maken van de Waterschapsweg op de bon slingeren omdat zij een ge vaar zouden vormen voor de fiet sende schooljeugd... wat een buil shit is dit. Een te hard rijdende au tomobilist kun je overal op de bon slingeren, maar een automobilist op de bon slingeren omdat hij bij een voormalige wethouder voor het woonhuis rijdt, en zonder een fat soenlijk aangegeven omleiding voor de kortste route kiest, is louter pes terij van een overheid. Liza Verkijk, Nieuwerkerk aan den IJssel Ingezonden brieven mogen maximaal 350 woorden bevatten en moeten voorzien zijn van uw naam. De redactie behoudt zich het recht voor om ingezonden brieven in te korten. Moerkapelle - Het college moet een uitspraak doen over de overlast van een machinefabriek aan de Moerkapelse Kerkstraat. De gemeente erkent dat de bedrijvigheid op het perceel in strijd is met de bestemming - sport -, maar wilde de afgelopen maanden niet handhaven, omdat er zicht zou zijn op le galisatie. D66 vraagt om opheldering. Omwonenden geven aan meerma len contact te hebben gehad met de gemeente over de overlast en de overtreding van het bestemmings plan. De gemeente gaf in november 2013 aan te verwachten dat het nieuwe bestemmingsplan op korte termijn ter inzage zou komen lig gen. Daarmee zou er concreet zicht komen op legalisatie. Een halfjaar later is er nog geen bestemmings plan voor de locatie van de voorma lige sporthal. De D66-fractie vindt dit een onwen selijke situatie omdat de bewoners overlast blijven ervaren en ook niet de kans krijgen om formeel bezwaar en beroep aan te tekenen. De fractie constateert dat het de laatste jaren vaker voorkomt dat eigenaren zich niet houden aan bestemmingsplan nen en dat er toch niet wordt ge handhaafd. In dergelijke situaties blijft onduidelijk aan welke regels bedrijven zich moeten houden en is het ook niet vast te stellen of er binnen de regels wordt geopereerd. Nieuwerkerk aan den IJssel - Naar aanleiding van klachten gaat de politie de komende tijd controles houden tegen sluipverkeer over de Waterschapsweg in Nieuwerkerk. Indien nodig worden boetes uitge deeld. Volgens de politie nemen veel automobilisten vooral in de och tendspits de sluiproute, zodat ze op de N219 Schielandweg niet aan hoeven sluiten bij het lang zaam rijdend verkeer ten gevolge van wegwerkzaamheden op de kruising met de Kerklaan. De Waterschapsweg is echter voor doorgaand autoverkeer ver boden en wordt vaak gebruikt door fietsende schooljeugd. Het sluipverkeer veroorzaakt volgens de politie nu een gevaarlijke si tuatie. De website van de gemeente meldt dat de werkzaamheden op de kruising tot 7 juli duren. Deze ruimte is beschikbaar gesteld door de Haij van der Wende advocaten Barbizonlaan 82 2908 ME Capelle a/A Ussel telefoon 010-2204400 fax 010-2204499

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2014 | | pagina 3