Voetbalvereniging Groeneweg viert 85-jarig jubileum Buren zoeken mooiste tuin van Moerkapelle uit Koffie-uurtjes ouderenadviseur Dauwtrappen in Moerkapelle Verdachte van diefstal en mishandeling aangehouden SANITliM 85 JAAR HART VAN HOLLAND ZUIDPLAS 28 MEI 2014 7 Tuinentocht Moerkapelle op 31 mei Winnend tuinontwerp Appeltern van John Blom ^evann» Moerkapelle - De bewonerscommissie Moerkapelle houdt zaterdag 31 mei een wandeling en een fietstocht langs alle huurtuinen van Moerkapelle. Was er in voorgaande jaren een tuinenwedstrijd waarbij outsiders bepaalden welke tuin toch echt de mooiste was, dit jaar laat de bewonerscommissie dat graag over aan 'de buren'. De route gaat langs alle huurwo ningen van Moerkapelle en de deel nemers bepalen welke tuinen in aanmerking komen voor de eerste, tweede en derde plaats. Alle huurtuinen zijn automatisch deelnemer aan de wedstrijd. Huur ders zijn niet verplicht (mag wel) de Zuidpias - Het koffie-uurtje van de ouderenadviseur wordt in Moordrecht gehouden op dins dag 3 juni van 13.30 tot 14.30 uur in De Zespunt aan de Molen laan; in Nieuwerkerk aan den IJs- sel op woensdag 4 juni van 10.00 tot 11.00 uur in de 'huiskamer' in de Meidoorn 1A; in Zeven huizen op donderdag 5 juni van 13.30 tot 14.30 uur in dorpshuis van de openbare weg niet zichtbare tuinen open te stellen. Aan het eind van de tocht staat een versnapering klaar op het terrein van Tropica, de gezelligheidsvereni ging aan de Nassaustraat 16 (naast de Rehobothschool) en worden de winnaars bekend gemaakt. Swanla aan de Burgemeester Klinkhamerweg en Moerkapelle op dinsdag 10 juni van 10.00 tot 11.00 uur in dorpshuis Op Moer aan de Raadhuisstraat. Tijdens deze koffie-uurtjes kun nen senioren elkaar voor de gezelligheid ontmoeten, maar ook vragen stellen aan de oude renadviseur. Voor vervoer: 0180- 310050. Deelname is gratis en open voor ie dereen, ook niet-huurders. Starten kan tussen 14.00 en 15.30 uur vanaf Tropica. Het laatste inlevermoment is om 16.30 uur. Aanmelden is niet noodzakelijk, maar mag wel, bij Lies Bart aan de Akkerweg 69 of bij Martje Pilgram aan Moerkapelse Zijde 56. Voor meer informatie: Iiesbart2000@ yahoo.com of pilgram1@casema.nl Bij vooraanmelding krijgt men het kaartje en lijst van tevoren, zodat de route verkend kan worden. Moerkapelle - John Blom uit Moer kapelle behoort tot één van de elf winnaars van de vijfde editie van het Appeltern Tuinenfestival. Al 'Dro mend van Holland', het thema van het festival, ontwierp Blom samen met vijf aankomend tuinontwerpers 'De Tulp'. De afgelopen maanden is het team druk bezig geweest met de aanleg van de tuin die vanaf zater dag 7 juni, de officiële opening van de Festivaituinen, te bezoeken is. Voor meer informatie: www.appel- tern.nl. Zevenhuizen - Bij voetbalvereniging Groeneweg ging zaterdag 24 mei de vlag uit voor het 85-jarige bestaan van de club. Dat werd gevierd met een dag vol, hoe kan het ook anders, voetbal. Het koningsnummer van de viering was de oefenwedstrijd Groeneweg 1 tegen Feyenoord A1, die eindigde in een 2-4 overwinning voor de Rotterdamse ploeg. Het kon de pret van een gezel lige dag niet drukken. Door Erwin van 't Hof Jan Dogterom, leider van het twee de elftal van de club, is al meer dan vijfentwintig jaar op de velden van Groeneweg te vinden. "Het is een mooie voetbalclub waar lek ker wordt gevoetbald zonder dat er teveel moet. De meeste mensen kennen elkaar en dat zorgt voor een prettige sfeer." Dat de jubile umdag werd afgesloten met het samen kijken naar de finale van de Champions League was voor Dogte rom de kers op de taart: "Een mooie afsluiting van een dag vol gezellig voetbal. Ik zie vandaag niets dan enthousiaste mensen om mij heen." Langs de velden staan geïnteres seerden rijen dik naar de mannen van Groeneweg en Feyenoord te kijken. Een jonge fan, die voor de gelegenheid in zijn voetbaltenue naar de jubileumdag is gekomen om een voetbalclinic te volgen, vertelt waarom hij zo graag op de club komt: "Ik kom hier elke za terdag, en heb het hier altijd naar mijn zin, Groeneweg is een top club!" Communicatiemedewerker Judith de Witte ligt een tipje van de sluier op waarom Feyenoord A1 is komen opdraven voor het jubi leum: "Roy Makaay is de trainer van Feyenoord en zijn zoontje heeft hier een aantal keer gespeeld. Zo was er al een link tussen de beide clubs." De wedstrijd tegen Feyenoord was niet de enige wedstrijd die die dag werd gespeeld. Groeneweg 018 speelde ook een wedstrijd tegen Sparta 018. Gedurende de dag vond de presentatie plaats van de nieuwe w Groeneweg kledinglijn gevolgd Aanvoerder Maurice Eckhardt scoort voor Groeneweg. door een feest in de kantine. Bezoe kers konden lootjes kopen waarmee een ballonvaart te winnen was. De club lijkt helemaal klaar te zijn voor nog jarenlang dorps voetbal. Dogte rom: "Ik weet zeker dat we over tien jaar weer net zo'n prachtig jubileum als dit gaan vieren." De jeugdleden van Groeneweg kregen een clinic aangeboden. Moerkapelle - Het jaarlijkse dauw- trappen op Hemelvaartsdag, donder dag 29 mei, gaat 's morgens om 6.00 uur van start op het Dorpshuisplein. De route is ongeveer tien kilometer, na afloop staat er een broodje en koffie/thee klaar voor de deelnemers. De deelname is kosteloos. Nieuwerkerk aan den IJssel - Beveiligers hebben zaterdag 24 mei om streeks 12.00 uur een 31-jarige man uit Capelle aan den IJssel aan gehouden na diefstal van een tas uit een winkelwagen. de werd de hand tas aan getrof fen. De man werd bij een bouwmarkt aan de Laan van Avant-Garde aangehou den voor het wegnemen van een tas van een vrouw uit een winkelwagen. Beveiligers hielden hem al in de ga ten omdat hij zich in de winkel ver dacht gedroeg. Toen zij hem wilden aanhouden verzette de man zich en mishandelde hij de ligers. De man werd u eindelijk aangehouden en raakte daarbij gewond. In zijn rugtas van ZELF DOEN - SAMEN DOEN - LATEN DOEN Sanitiem Arbeco E Ringvaartlaan 1a 2914 VJ Nieuwerkerk a/d IJssel Tel. (0180) 31 41 12 info@arbeco.nl

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2014 | | pagina 7