Eetcafé De Roerdomp NIEUIQ IN zevenhui; Eerste prijs voor bloemenzee aan Julianastraat Midgetgolf UIU1UI.HINGK0NGJUMGLE.HK. De Willem-Alexander Baan: internationale topsport in het laagste gebied van Europa HART VAN HOLLAND ZUID PLAS 4 JUNI 2014 19 Huurders jureren bij tuinenwedstrijd Moerkapelle Avondvierdaagse in teken van WK èb c". Michael en Leontine van de Steenhoven Tweemanspolder 12 2761ED Zevenhulzen 0180 631505 www,eetcafederoerdomp.nl r Organisatoren Lies Bart en Martje Pilgram in de winnende tuin Moerkapelle - Gluren bij de buren mocht in Moerkapelle op zaterdag 31 mei: bewoners van huurwonin gen van Woonpartners, kregen de kans om eikaars voortuin te bekij ken én te beoordelen tijdens de tui nenwedstrijd. Door Kristien Zuidland Een delegatie van de bewoners commissie en de aanstichters van de tuinenwedstrijd - Lies Bart, Martje Pilgram en Mart Sinke - hebben hun loketje strategisch op gesteld bij gezelligheidsvereniging Tropica. Op de tafel ligt een stapel routes en scoreformulieren met alle deelnemende tuinen. "Dat zijn alle huurtuinen, want elke huur- tuin doet automatisch mee", legt Mart Sinke uit. Het loopt nog geen storm bij het loketje maar na verloop van tijd zijn er vijftien 'juryleden' onder weg: aan de hand van de route beschrijving leggen ze de tocht af langs alle huurtuinen. Op het scoreformulier kan de persoonlijke top 3 worden ingevuld. De commis sie doet er alles aan om de tocht aangenaam te maken. "Nog wat te drinken voor vertrek?", vraagt Pilgram, "of iets lekkers mee voor onderweg?" "We zien graag mooie tuinen", mo tiveert Bart de tuinenwedstrijd, "en hopen dat de wedstrijd de groene vingers van de bewoners stimu leert." Een tuinenwedstrijd is niet nieuw in Moerkapelle, maar het format is dit jaar gewijzigd: elke huurtuin doet automatisch mee én de bewoners zelf beoordelen, 'want dat zijn de echte kenners'. Schoonheidsprijs Joëlle (14) maakt het pad naar de voordeur schoon. "Niet vanwege de wedstrijd, daar wist ik niets van." De plantenbak is een kale vlakte. "Vanmiddag gaan we nieuwe plant jes halen: wit en roze. Net te laat." Mara (20) en buurmeisje Milli (19) zitten op een bankje voor het huis. Over de voortuin zijn ze het eens: die verdient geen schoonheidsprijs, maar 'de achtertuin is wel leuk'. Gerrit Kleinjan (83) wijst op zijn lo belia's en bloeiende clematis. "Veel werk is het niet", vindt Kleinjan, "als je maar voldoende schoffelt en water geeft." Fuchsiatuin De scoreformulieren zijn ingevuld retour. De winnaars worden be kendgemaakt en cadeaubonnen uit gereikt. De derde prijs is voor de Van Swaanswijckstraat 16 en de tweede prijs is voor de fuchsiatuin van de heer Breedijk. De bloemenzee aan de Julianastraat 42 wordt uitgeroe pen tot winnaar van de eerste prijs. Nieuwerkerk aan den IJssel - De 34e editie van de Nieuwerkerk- se Avondvierdaagse wordt gelo pen van maandag 16 tot en met vrijdag 20 juni. Op woensdagavond wordt niet gelopen in verband met de voetbalwedstrijd Nederland- Australië die om 18.00 uur begint. De intocht van het wandelevenement, op vrijdag, staat in het teken van het WK. Alle avonden wordt gestart bij voetbalvereniging Nieuwerkerk op sportpark Dorrestein; de 10 km om 18.00 uur en de 5 km om 18.30 uur. De kosten bedra gen 5 euro in de voorverkoop en 7,50 euro op de startavond. De kaartverkoop vindt plaats op diverse scholen, in winkelcen trum Reigerhof of vrijdag 13 juni van 18.30 tot 20.30 uur en op zaterdag 14 juni van 10.00 tot 14.00 uur en bij w Nieu werkerk op zaterdag 14 juni van 10.00 tot 12.00 uur. Voor meer informatie: www. avondvierdaagse-nieuwerkerk. nl. "JPP4 Voorschoten terwouae azerswoude-Dorp Boskoop Moerkapelle Waddinxveen Nootdorp Zevenhuizen Bleiswijk tijk Wateringen Hon^lersdijk Pijnackef Delft "Nootdorp f Zuidplas is een uitgestrekt poldergebied met de karakteristieke dorpen Moerkapelle, Moordrecht, Nieuwerkerk aan den IJssel, Zevenhuizen en de buurtschappen Oud Verlaat en Ver-Hitland. Een gebied met alle ruimte om te wonen, te werken en te recreëren in een dorpse ambiance, centraal in de Randstad. Een gebied dat nuchterheid uitstraalt en tegelijkertijd volop mogelijkheden biedt. Gewoon Grenzeloos dus. Zuidpias herbergt bezienswaardigheden en locaties die uitnodigen om te bezoeken. De komende weken markeren raadsleden met een vlag 'Zuidpias Gewoon Grenzeloos'een plek naar hun keuze. Cock van der Spek, CU/SGP, bezoekt de Willem-Alexander Baan in de Eendragtspolder in Zevenhuizen. Cock van der Spek is geboren en getogen in Moerkapelle. Hij is 46 jaar, getrouwd en heeft zes kinderen. Cock is sinds 2003 lid van het bestuur van de SGP, vanaf 2006 voorzitter. En sinds maart 2014 actief als raadslid voor de CU/SGP. Hij heeft een agrarische achtergrond en is als accountmanager werkzaam bij een tuinbouwtoeleveringsbedrijf. Cock: "Ook vanuit mijn werk weet ik hoe belangrijk water is. Zonder water is er geen leven mogelijk. En met Cock van der Spek (links) en Koen van Kooy. water kun je zoveel dingen doen. Je kunt het drinken, gebruiken om schoon te maken en voor recreatie. Dat is gelijk de reden dat ik gekozen heb voor de Willem-Alexander Baan." De Willem-Alexander Baan is een internationale roeibaan, gelegen in de Eendragtspolder. De Eendragtspolder is de grootste waterberging van Nederland. In tijden van hevige neerslag kan het waterbergingsgebied onder water worden gezet en ruim 4 miljoen kuub water bergen. De Willem- Alexander Baan heeft een lengte van ruim 2,2 kilometer en is acht banen breed. De baan wordt gebruikt door verenigingen uit de regio, maar ook voor internationale roeiwedstrijden. Koen van Kooy, voorzitter van de Stichting Willem-Alexander Baan: "De roeibaan voldoet aan alle internationale eisen. In 2016 vindt het Wereldkampioenschap Roeien hier plaats. En in het weekend van 14 en 15 juni kan 0 iedereen genieten van de Dutch Masters Open, een internationale roeiwedstrijd voor jong en oud. Kom gerust 0 eens kijken en proef de sfeer." 0 Cock: "Water kan zowel vriend als vijand zijn. Daarom is deze mooie combinatie van waterberging en recreatie zo bijzonder. De Willem-Alexander Baan is met het organiseren van internationale wedstrijden letterlijk grenzeloos bezig. Door hard te werken en de juiste contacten te zoeken. Gewoon Grenzeloos dus." Meer informatie: www. willemalexanderroeibaan.nl of www. heerlijkbuiten.nl (informatie over de Eendragtspolder)

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2014 | | pagina 19