'Zo'n inloophuis moet in Zuidpias toch ook mogelijk zijn?' Wederom overwinning voor Cor Zweere Maand van spannende boek Workshop en Sing-ln in Joseph Parochie Aanranding in Hitlandbos KERKDIENSTEN 22 HART VAN HOLLAND ZUIDPLAS 4 JUNI 2014 Duivensport Goed verstopte hennep- stekkerij aan Lelieveld Steenovens open voor publiek Nieuwerkerk aan den IJssel - Een plek voormensen met kankeren hun naas ten. Dat wil de Stichting Camino realiseren in Zuidpias. In het Van der Valk hotel hield de stichting vrijdag een speciale avond om zoveel mogelijk be kendheid te geven aan het voornemen. Met de realisatie zou de droom van ex-kankerpatiënt en initiatiefnemer van de Stichting, Agnes van derAa, ge stalte krijgen. Bezoekers krijgen een voorproefje van de activiteiten die het inloophuis zal bieden. Door Cees Visser Het inloophuis moet een plek zijn waar aandacht is voor de mens, waar men deel kan nemen aan acti viteiten, lotgenoten kan ontmoeten en waar 'niets moet' maar wel 'veel kan'. Bezoekers kregen een voorproefje van de activiteiten die het centrum wil gaan bieden. Er waren er deze avond diverse workshops, waar aan velen deelnamen. Ook kon men leuke producten kopen. De positieve invloed die inloophui zen op kankerpatiënten en hun dier baren hebben werd verwoord door 'de nieuwe dominee' Robert van den Bout. Hij trok een parallel tussen de leer van geloof, hoop en liefde van oude dominees en zijn leer van lief de en respect, zoals deze in praktijk gebracht wordt door de Stichting Camino. Hij vertelde: "We komen in een tijdperk waarin de mense lijke maat terugkomt en het welzijn toeneemt. Mensen leren weer on baatzuchtig te geven zonder hier voor iets terug te willen krijgen." Als lichtend voorbeeld noemde hij Nel son Mandela met diens uitspraak: 'Niemand is geboren om andere mensen te haten.' Ook vertoonde hij een filmpje waarin een 109-jarige overlevende van de Holocaust tegen de verslaggever zei: "I know about the bad things, but I love the nice things." Na de inleiding vertelde bestuurslid Dineke Schrijver over het ontstaan van de stichting, de ontwikkelingen tot nu toe en de toekomstverwach ting. Ook gaf zij inzicht in de werk wijze van inloophuizen, waarbij alles mag en niets hoeft: "Je bent daarbij eerst mens en daarna pas patiënt. Het gaat erom, wat jij op een bepaald moment nodig hebt." Op dit moment is nog geen ruimte gevonden, maar het inloophuis gaat, hoe dan ook, direct na de zo mer van start. Schrijver deed een dringend beroep op mensen om achter de doelstel lingen van de stichting te gaan staan en hoopt op 'de gouden tip' voor een definitieve ruimte. 'Zo'n inloophuis moet in Zuidpias toch ook mogelijk zijn?' Meer informatie: http://centrumca- mino.nl Zevenhuizen - De duiven van PV de Stormvliegers werden vorige week donderdagavond ingekorfd voor een concours vanuit Sens, ten oosten van Parijs, op een afstand van 434 km. Zaterdagmorgen om 8.40 uur gingen de 447 duiven van start. Cor Zweere heeft zijn duiven prima in conditie, want om 14.33 uur haalde hij de eerste duif binnen en schreef hier mee de vijfde overwinning van dit seizoen op zijn naam. Zijn duif was naar huis gevlogen met een snel heid van 74 km p/u. De laatste, 112e, prijsduif was 20 minuten later thuis. Uitslag: 1-10-15-17-21 Cor Zwee re; 2-8-11-22-23-25 Richard van Ommeren; 3-16 Ron van der Made; 4-6-12-19-20 John Stofberg £t Joan; 5-18 Leen van Wensem; 7-14 Ton Looye; 9 Johan Wiltenburg; 13 Gebr. Jongenelen; 24 Rijk Hofman. Moordrecht/Zevenhuizen - In de vestigingen van bibliotheek de Groene Venen wordt in juni aan dacht besteed aan 'de maand van het spannende boek'. Een maand lang thrillers in de spotlights met als thema 'Terreur in thrillers'. Of de boeken zich nou afspelen tijdens de Koude Oorlog, in de roerige jaren '70 of na 9/11, ter reur is een veelvoorkomend onder werp in spannende boeken. De bibliotheek brengt tot en met 30 juni een grote collectie thrillers en detectives onder de aandacht. Tess Gerritsen schrijft het geschenk boek dat in juni verkrijgbaar is in de boekhandel. Voor volwassenen die zich in juni als lid inschrijven ligt een boeken- bon klaar.Voor meer informatie: www.bibliotheekdegroenevenen.nl. Nieuwerkerk aan den IJssel - In het kader van het 'Feest van de Geest' verzorgde Mario Raadwijk, voor heen zanger bij de band Re-Play, een workshop en een Sing-ln in de kerk van de Sint Joseph Parochie; een project met alle PKN en RK kerken ten oosten van Rotterdam. Het Feest van de Geest loopt door tot maandag 9 juni, tweede pink sterdag. In de Sint Joseph kerk aan de Kerklaan 20 vinden nog diverse activiteiten plaats. Bezoekers kun nen dagelijks van 10.00 tot 16.00 uur een tentoonstelling bezoe ken; vandaag, woensdag 4 juni, vindt om 21.00 uur een oecume nisch avond plaats met medewer king van de Cantorij van de Bron; op donderdag 5 juni wordt voor 10.30 een workshop creatief schrij- Nieuwerkerk aan den IJssel - De po litie heeft vorige week een hennep- stekkerij in een woning aan het Le lieveld aangetroffen en ontmanteld. Twee mannen van 43 en 47 jaar en een vrouw van 34 jaar die in de wo ning waren werden aangehouden. De politie ontving informatie over een vermoedelijke kwekerij in de woning. Daar werd in eerste instan tie geen kwekerij gevonden. Ook in de schuur werd niets aangetroffen. Toen agenten de schuur verlieten zagen ze tegen de woning een hou ten hok staan. De agenten kregen het vermoeden dat deze mogelijk hoorde bij de kwekerij. Nadat het hok was verplaatst zagen de agen ten twee gaten in de grond en een afblaasslang. Het hok diende kennelijk om de gaten en de slang aan het zicht te onttrekken. Uiteindelijk bleek in een voorraadkast onder twee plavuizen een hennepstekkerij te zitten met 219 planten. Mario Raadwijk. ven georganiseerd om te komen tot een levensboek voor ouderen en mensen die in dementie raken en op vrijdag vindt vanaf 10.00 uur een 'Diaconale markt' plaats. Voor meer informatie: www.ipv- online.nl/joseph/feest. Nieuwerkerk aan den IJssel - De onlangs opgerichte stich ting Steenovens Klein Hit land heeft als doelstelling de steenovens onder de aandacht van het publiek te brengen. De stichting gaat zaterdag 7 juni officieel van start met om 13.30 uur een rondleiding over het steenovencomplex en met de opening om 14.00 uur van een kleine expositie in de linker turfschuur, leder een is welkom. Tijdens Pinkst'Art, op vrijdag 7, zaterdag 8 en zondag 9 juni, zijn de linker steenovens geopend voor publiek. Om de gerestaureerde steen ovens aan de vergetelheid te onttrekken spannen de initi atiefnemers zich in om, door het organiseren van activitei ten, het complex te behouden voor verval. Nieuwerkerk aan den IJssel - Een vrouw is zondag aan het einde van de middag in het Nieuwer- kerkse Hitlandbos aangerand door een nog onbekende man. Het incident vond plaats in een rustig stuk van het bos aan het Wielenpad. De politie heeft een grootschalig onderzoek gedaan, maar geen aanhouding kunnen verrichten. Onder andere het parate peloton en de technische recherche kwamen ter plaatse. Een deel van het bos is tot in de avond afgesloten geweest. Vol gens een persvoorlichter was er dinsdag nog geen dader aange houden. Moerkapelle Herst. Herv. Gem.: zo. 9.30 uur ds. K. ten Klooster en 18.30 uur ds. WJ.C. van Blijderveen; ma. 9.30 uur ds. W.J.C. van Blijderveen. Herv. Gem. Moe.: zo. 9.30 uur ds. AJ. van den Herik en 18.30 uur ds. J. Boer; ma. 9.30 uur ds. AJ. van den Herik. Ger. Gemeente Moe.: zo. 9.30 en 18.30 uur ds. W. Harinck; ma. 9.30 uur ds. W. Harinck. Moordrecht Herv. Bethel. Gem.: zo. 10.00 uur ds. J. Boer en 14.30 uur ds. J. Blom; ma. 9.30 uur ds. B. Oos- terom V.E.G. in 't Goudse: zo. 10.30 uur mw. A. Rijkaart. Prot.Gem. De Stroom: zo. 10.00 uur pinksterdienst in park West einde met ds. R.P. van der Plicht. RK Geloofsgem. St. Johannes Ont hoofding: zo. 9.00 uur Woord- en Communieviering met pastor Feijen. De kerk is elke woensdag open vanaf 11.30 uur; om 12.00 uurvindt het middaggebed plaats. Volle Evangelie Gem. Effata: zo. 11.00 uur Levi Risamasu (gezins- dienst). Nesselande Kerk in Nesselande (Brede School): zo. 10.00 uur Gert van den Bos. St. Josephparochie (zie Nieuwer kerk) ROND PINKSTEREN 8 EN 9 JUNI Nieuwerkerk aan den IJssel St. Josephparochie: zo. 9.30 uur Woord- en Communieviering met W. van Paassen. Veg Het Kruispunt: 10.00 uur Leen Koster. Prot. Gem. De Bron: zo. 9.30 uur ds. F.P. Treep (m.m.v. Cantorij). De Lichtkring: zo. 9.30 uur ds. W.H. de Groot en 16.30 uur ds. H. ten Brinke. Herv.Gem. Oude Kerk: zo. 9.30 uur j ds. E.F. Vergunst en 18.30 uurdr. j C.A. van der Sluijs; ma. 9.30 uur ds. H.C. Marchand. Herv. Gem. Nieuwe Kerk: zo. 9-30 ds. H.C. Marchand en 17.00 uur ds. J.H. Reijm. Ger.Gem. in Nederland ('s-Gra- venweg 71): zo. 9.30 en 18.30 uur leesdienst; ma. 9.30 uur lees- dienst. Zevenhuizen ABC Gemeente Zuidpias: zo. 10.30 uur Chris Snoep. Herv. Gem. Dorpskerk: zo. 10.00 uur ds. D. van Vreeswijk en 19-00 uur ds. E. Van Rooijen. Herv. Gem. Kapel Oud Verlaat: zo 10.00 uur ds. EJ.N. Kronenburg. Ger. Kerk Zev/Moe: zo. 9.30 uur pastor JJ. Donkers. Vrijz.Prot.Kerk: zo. 10.30 uur ds R.P. van Dijk. R.K. Gem. Moerkapelle/Zevenhui' zen: zo. 10.15 uur Eucharistie viering met pastor A. Bosman in dorpshuis Swanla.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2014 | | pagina 22