SS Op een mooie Pinksterdag misschien Wij zorgen alvast voor de opwarming met een feestelijke apéro Of kier Ben keus voetbalfeestje kan je ook tkuis bouwen (*Elke koper ontvangt per aankoopschijf van lOOO een heerlijke fles cava.) weg en Bos 107 www.paulenpaul.nl specialist zonwering 2661 DM Bergschenhoek T 010 524 90 40 Kleiweg 160 3051 SJ Rotterdam T 010 422 1455 HART VAN HOLLAND PINKSTERSPECIAL 4 JUNI 2014 23 8 en 9 juni is het Pinksteren, maar wat is Pinksteren eigenlijk en waar wordt bij stilgestaan? In het christendom werd het Wekenfeest 'Pinksteren' genoemd, naar het Griekse woord pentekostos' vijftigste!. Het is altijd een zomers feest bij Tijdens het pinksterfeest wordt herdacht dat de Heilige Geest, de derde Persoon van de Allerheiligste Drie-eenheid, neerdaalde uit de hemel op de apostelen en andere aanwezige gelovigen. Na Jezus' dood op Goede Vrijdag en zijn verrijzenis op Pasen hadden de leerlingen van Jezus nog veertig dagen lang (tot Hemelvaart) de steun van zijn aanwezigheid gehad waarbij hij hen nog eens uitlegde wat de betekenis was van alles wat hij gedaan had tijdens zijn openbare optreden. Op de veertigste dag van Pasen (let op: niet de veertigste dag na Pasen) werden de leerlingen door Jezus' Hemelvaart alleen achtergelaten. Wel had hij beloofd dat hij de Geest van God, de Heilige Geest zou sturen die hen geestelijk verder zou leiden en hun de kracht zou geven om getuigen van het evangelie te zijn. Op de vijftigste dag van Pasen, tien dagen na Hemelvaart, op Pinksteren, kwam de beloofde Heilige Geest dan ook over de discipelen. Pinksterbloem De pinksterbloem, Cardamine pratensis, is een plant uit de kruisbloemenfamilie. De soort is inheems en algemeen in Nederland en België. De plant bloeit ondanks haar naam met name in de periode vóór Pinksteren. Eind april is meestal het hoogtepunt. In Friesland wordt het fluitenkruid, dat wel rond Pinksteren bloeit, ook wel eens pinksterbloem of pinksterblom genoemd. De soort kan tot 0,5 m hoog worden. De plant heeft een bladrozet. De stengel is hol en rond. De bladeren zijn samengesteld. De deelblaadjes van het bladrozet zijn kort en breed en vaak bochtig getand. De stengelbladeren zijn smal en lang. De vrucht is een hauw. Deze zijn bij de pinksterbloem smal en maximaal 5,5 cm lang. De bloemen groeien in een tros en hebben een lila tot roze kleur met paarse aders, ze zijn zelden wit. De pinksterbloem wordt ook wel "schuimkruid" genoemd (wat overeenkomt met de Duitse naam "Wiesen-Schaumkraut"), vanwege de voorkeur van het schuimbeestje voor deze plant. Het schuimbeestje is een cicaden waarvan de nimf, de larve leeft in een schuimnest dat doet denken aan speeksel. Pinksteractiviteiten Voor velen is Pinksteren een lang weekend met mogelijkheden om activiteiten te bezoeken die variëren van picknicken op het strand tot museumbezoek of shoppen op de woonboulevard. Anderen blijven lekker thuis voor een barbecue in de tuin of maken er een klusdag van. Vaak wordt het Pinksterweekend verbonden met mooi weer en is er zelfs een lied dat daaraan refereert, Op een mooie Pinksterdag van Leen Jongewaard André van den Heuvel met tekst van Annie M.G. Schmidt op de muziek van Harry Bannink, geschreven in 1965.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2014 | | pagina 23