Nieuwerkerker schrijft thriller Dierencentrale Snelste duif van Leen van Erk Gezondheid troef bij PCOB Genoeg water op bloemen- en plantenmarkt Kunstroute Pinkst'Art viert derde lustrum Eindconcert Zuidpias Parade tïïb Cultureel erfgoed 51 Beeldende kunst www.scnz.nl - info@scnz.nl Duivensport HART VAN HOLLAND ZUIDPLAS 4 JUNI 2014 Pinkst'Art 2014 vind op zaterdag 7 juni plaats in Moerkapelle en Oud-Verlaat, op zondag 8 juni in Nieuwerkerk aan den IJssel en op maandag 9 juni in Moerkapelle, Moordrecht, Nieuwerkerk aan den IJssel en Oud-Verlaat. De locaties zijn geopend van 11.00 tot 17.00 uur. De toegang is vrij. Op alle locaties is een catalogus met daarin alle deel nemende kunstenaars beschikbaar. Voor meer informatie: www.pink- start.nl. Nieuwerkerk aan den IJssel - Van de hand van Terence Gar- nier (1994) verschijnt op donderdag 26 juni de thriller 'Mise'. Het leven van de Tsjechische marketingmedewerker Lukas Musil staat volledig op z'n kop als zijn krankzinnige baas een even vage als lucra tieve opdracht van een bedrijf binnensleept dat zich presenteert als cru isebedrijf. van vrouwen en het schoon heidsideaal centraal staan. Veel vrouwen zijn niet tevre den over hun uiterlijk, maar wat is échte schoonheid? Het is een betrekkelijk begrip. In het boek 'Schoonheid is jezelf zijn' van Dijkstra staan foto's van 75 bekende en onbekende vrouwen van alle leeftijden die openhartig vertellen over hun kijk op schoonheid en over hun weg naar zelfacceptatie. Voor meer informatie: www.hap- pybeautifulyou.nl. Vermist Poes, zwart, witte bef, buik, tenen voor en sokken achter, gechipt, jong, 's Gravenweg Nieuwerkerk aan den IJssel. Gevonden Kat, siamees x, beige-bruin gevlekt, blauwe ogen, A 20 Nieuwerkerk aan den IJssel. Voor meer informatie: 0186-601199 of www.dierencentrale.nl Nieuwerkerk aan den IJssel - Leen van Erk won zaterdag 31 mei het concours vanuit het Franse Sens over een afstand van 429 km. Er kwamen 284 Nieuwerkerkse duiven aan de start. Ze moes ten afrekenen met een kalme noordenwind, hetgeen duidelijk te merken was aan de behaalde snelheid: 74 km per uur. De top 20: L. van Erk 1, 3, 9; G. van Herk 2,13,20; A. Baas4,11,16 18,19; Fr. den Outer 5; Gebr. Kool 6, 15; J.L. Bol 7, 8,10,14,17; P. Spek 11. Nieuwerkerk aan den IJssel - Onder het genot van een stuk Limburgse vlaai kunnen belangstellenden op woensdag 11 juni tijdens de maan delijkse bijeenkomst van de PCOB een presentatie bijwonen van een Limburgse firma die handelt in al lerhande gezondheidsartikelen. De bijeenkomst begint om 14.30 uur en vindt plaats in het Hervormd Kerkelijk Centrum aan de J.A. Bey- erinkstraat 53. ledereen is welkom. Nieuwerkerk aan den IJssel - De pa raplu moest er zo nu en dan wel aan te pas komen, maar dat weerhield het publiek er op Hemelvaartsdag niet van een bezoekje te brengen aan de jaarlijkse bloemen- en plantenmarkt en kofferbakverkoop van Stichting Evenement. Op het Raadhuisplein gingen hortensia's, lavendel, gerani ums en ander perkgoed grif van de hand en overtallige huisraad ging van de ene kofferbak over in de andere. Het marketingbedrijf raakt vervolgens verstrikt in tal van onverwachte verwikkelingen. Garnier is sinds zijn zevende jaar al bezig met schrijven, is hbo-student aan de School voor Journalistiek maakt met 'Mise' zijn debuut in de auteurswereld. Voor meer informatie: www.free- musketeers.nl. Fotoboek over Schoonheid De Nieuwerkerkse Anouk Dijkstra heeft een boek samen gesteld waarin de schoonheid Zuidpias - De jaarlijkse kunstroute Pinkst'Art vindt dit jaar voor de vijftiende keer plaats. Op zaterdag 7, zondag 8 en maandag 9 juni zijn bezoekers op een groot aantal locaties welkom om werk van de deelnemende kunstenaars te bekijken. Waar er in voorgaande jaren voornamelijk thuis in het eigen ate lier geëxposeerd werd, is er nu gekozen voor meer centraal gelegen locaties, waar meerdere deelnemers gezamenlijk hun werk tentoonstellen. Zelf aan de slag Het aanbod van werk van de ruim veertig deelnemende kunstenaars, te zien op veertien verschillen den locaties, is zeer divers; van diverse schildertechnieken tot beelden, sieraden en fotografie. Naast kunst kijken kunnen de be zoekers dit jaar ook actief kunst maken. In 't Blok in Nieuwerkerk aan den IJssel kan men bijvoorbeeld een workhsop Graffiti volgen of in Oud Verlaat een workshop van maliën ar tist Jolanda van der Heijden bijwo nen. Voorts kan men van een groot aantal gekleurde kistjes een kunst werk maken. Het mooiste kunstwerk wordt beloond met een cadeaubon ter waarde van 100 euro, te beste den aan een kunstwerk of workshop. Zevenhuizen - Het afgelopen schooljaar heeft een grote groep leerlingen uit Zuidpias wekelijks ia schooltijd muziekles gehad. Het eindresultaat van dit muziek- project, met de naam Zuidpias Parade, is te zien en te horen tij dens het afsluitende concert op zaterdag 14 juni om 19.00 uur in theater Swanla in Zevenhuizen. Het project is opgenomen in het aanbod van BRAinS. In alle dorpen van de gemeente Zuidpias is begin van dit schooljaar een blazersklas van start gegaan met in totaal 67 leerlingen. De blazerklassen hebben inmiddels al afzonderlijk opgetre den en tijdens het eindconcert ko men zij nu samen. In totaal staan er circa 120 muzikanten op het po dium, waaronder ook zangeres Joan Fran ka. Bijzonder programma onderdeel deze avond is een optreden van World Music Box, mogelijk gemaakt door Lionsclub Zevenhuizen. Het publiek wordt getrakteerd op een leuke show, waarbij men zelf mee kan doen. Het doel van World Mu sic Box is om kinderen in achterge stelde gebieden, zoals bijvoorbeeld in Zuid-Afrika en Zuid-Amerika, de essentie van muziek mee te geven door middel van workshops met een houten box als basisinstru ment. Een deel van de kaartverkoop is bestemd voor dit goede doel. Na afloop van het concert is er voor de kinderen van 21.00 tot 22.00 uur nog een feestelijke disco. Theater Swanla is gevestigd aan de Burge meester Klinkhamerweg 86 in Ze venhuizen. De toegang bedraagt 4 euro. Zaterdag 7 juni - 20.15 uur Concert Kamerkoor Carajillo De Bron, Ringvaartlaan 16, Nieuwerkerk aan den IJssel Entree 8 euro Zaterdag 7 juni, zondag, 8 juni en maandag 9 juni Pinkst'Art van 9.00 tot 17.00 uur op diverse locaties Info: www.pinkstartzuidplas.nl Zaterdag 7 juni - 14.00-17.00 uur Oudheidkamer open 's-Gravenweg 6a, Nieuwerkerk aan den IJssel Zaterdag 7 juni - 13.30 uur Rondleiding Steenovencomplex m om 14.00 uur opening kleine expositie en presentatie linker Turfschuur Steenovens, Nieuwerkerk a/d IJssel

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2014 | | pagina 29