gewoon doorzieken' Blauwe vuilniszakken Derde editie Wout de Jongs brommer solextocht 'Als het aan haar ligt laten we de boel Verrassend zomers orgelconcert Presentatieavond Cultuurprofiel TVO Muziek play-inn op herhaling HART VAN HOLLAND ZUID PLAS 4 JUNI 2014 ■>si—- U Op de samenstelling van ons voed sel moet de overheid volgens Ta mara van Ark (HvH, 28 mei) niet teveel invloed hebben. Dat getuigt alleen maar van een 'maakbare sa menleving'. Voorgestaan door linkse partijen. Dat mag niet volgens deze WD'er. Ze vindt namelijk dat links vooral niet moet menen invloed te kunnen uitoefenen op de vorming van de maatschappij. Dat regelt de 'vrije markt' wel voor ons. 'Sommigen', Tamara zegt niet wie, willen wettelijk vastleggen wat er in het voedsel komt te zitten. Dat is helemaal kwalijk in haar visie. Dus voert ze het schrikbeeld op van con trole door een 'suikerpolltie'of koek jescontrole bij de kassa.. Tamelijk lachwekkend natuurlijk maar dat is vaak het ergerlijke in haar betogen. Altijd zit er wel een sausje WD-vrij- heid overheen. Schijnvrijheid dus. Niet te veel in de weg lopen van het bedrijfsleven is het credo. Voedselkwaliteit is naast smaak de belangrijkste eis die consumenten stellen aan voedingsmiddelen. Over smaak valt nog te twisten, over de kwaliteit niet. Daarom stelt de wet geving strenge eisen aan de kwali teit. En zonodig grijpt de overheid in. Want laten we deze discussie eens breder trekken dan alleen het ge bruik van zout. Klimaatdeskundigen alom, waarschuwen al geruime tijd (vanaf de jaren '70) dat het pompen van C02 (broeikasgas) in de atmos feer zeer kwalijke gevolgen voor de aarde en haar bewoners zal hebben. De gemiddelde temperatuur stijgt, zeespiegels stijgen, de aarde en oceanen warmen op, hittegolven en ernstige stormen ontstaan. Dit zal dus betekenen dat we dat moeten regelen. Ingrijpen dus. Hoe dom zal het zijn en kwalijk voor generaties na ons om ons zo kwetsbaar te ma ken. Dat betekent dus belasting op uitstoot, voorschrijven van duur zaam energiegebruik. Kortom in grijpen. Dat alles is aan de WD niet besteed. Want als het aan haar ligt laten we de boel gewoon doorzie ken want ingrijpen is 'maakbaar'. Lex B roe re Nieuwerkerk aan den IJssel Al een tijdje is het in de gemeente Zuidpias de gewoonte huisafval aan te bieden in zowel onder- als bovengrondse containers. Zo niet aan de Groenendijk in Nieuwerkerk. Daar doen we het nog met blauwe vuilniszakken. In november 2013 is er in het buurt huis een infoavond geweest. De bewoners zouden snel iets horen. Inmiddels is het juni 2014 en nog weten we niets. De dame achter de gemeentebalie gaf mij het nummer van een container die achter in de haven zou zijn geplaatst, maar ik kan 'm tot op de dag van vandaag niet vinden. Een alternatief was om met de zwarte containers te gaan werken, maar ja hoe krijg ik die op de dijk als je geen stoep hebt en al leen maar 33 treden om boven te komen. En wat als het hard waait? Er is nog een probleem: hoe kom je aan blauwe vuilniszakken (de laat ste ligt in het museum aan de 's Gravenweg)? Ze zijn alleen te krij gen op het gemeentehuis, waar je wordt geacht tijdens de openings tijden van Burgerzaken langs te ko men. Daar krijg je een nummertje en mag je drie kwartier wachten want ja rijbewijs, paspoort en dergelijke gaan ook gewoon door (op nummer weliswaar). Dan ben jij aan de beurt en sta je binnen 2 minuten weer buiten, want je hebt gepast geld (10 euro) al klaar in je hand. Je hebt er dan bijna een uur over gedaan. Wie overdag werkt moet bijna een vrije dag nemen om vuilniszakken te kopen. Als je dan thuis je zak aan de dijk zet, dan wordt 'ie stukgepikt door de familie Kraai en Kauw. Jij zit met de troep. De enige oplossing is bijna om je zak mee te nemen naar buurgemeente Capelle. Het is maar twee kilometer, gratis en zakken zijn overal te koop. Ook geen erger nis meer van de bureaucratie in ge meente Zuidpias, alleen gemeente Capelle wordt hier vast niet blij van. We zijn benieuwd wanneer aan de Groenendijk duidelijkheid komt over de containers of verzint gemeente of hoogheemraadschap weer iets nieuws voor ons? We wachten af. Sjani Vonk Nieuwerkerk aan den IJssel Ingezonden brieven mogen maximaal 350 woorden bevatten en moeten voorzien zijn van uw naam. De redactie behoudt zich het recht voor om ingezonden brieven in te korten. Nieuwerkerk aan den IJssel - Stich ting Evenement houdt zaterdag 21 juni de derde Wout de Jongs brom mer Et solextocht. Start en finish van de 60 km lange tocht bij café l'Esperance aan de 's Gravenweg 99. De kosten bedragen 15 euro. De stoet vertrekt om 11.00 uur. Voor meer informatie en aanmelden: 0180-316318 of lnfo@stichtinge- venement.nl. Nieuwerkerk aan den IJssel - Ar jan Breukhoven verzorgt op za terdag 28 juni om 20.00 uur een zomers concert in de Oude Kerk aan de Kerklaan. Breukhoven geeft jaarlijkse talloze concerten in bin nen- en buitenland, werkt mee aan tv-opnames en heeft al een groot aantal dvd's en cd's op zijn naam staan. Als componist is hij bekend door zijn vele composities voor koor, orgel en andere instrumen ten. Breukhoven is dirigent van een drietal mannenkoren en is als orga- Arjan Breukhoven. nist verbonden aan de Hervormde Dorpskerk van Berkel en Rodenrijs. Het concert in de Oude Kerk vindt plaats op initiatief van Stichting Orgelcultuur Zuidpias. De toegang bedraagt 7,50 euro; kinderen tot en met twaalf jaar betalen 5 euro. Zevenhuizen - Zuidplasmuziek hield vier jaar geleden de eerste muziek play-inn. Voor 2014 staat de tweede editie op het programma. De orga nisatie wil het succes van de vorige keer 'minstens evenaren'. Het muzikale evenement wordt gehouden in theater Swanla in Zevenhuizen op zaterdag 27 sep tember. Overdag wordt door een eendaags gelegenheidsorkest gerepeteerd onder leiding van dirigent Frank Hendriks en in de namiddag wordt een concert ge geven. Muzikanten die een blaasinstru ment of slagwerkinstrument be spelen vanaf Hafabra B-niveau kunnen zich hiervoor aanmelden. De kosten voor deelname bedra gen 15 euro. Het concert begint om 17.00 uur, de toegang is vrij. Voor meer informatie en aan melden: www.zuidplasmuziek.nl, info@zuidplasmuziek.nl of 06- 21521998 Het evenement wordt mede mo gelijk gemaakt door Stichting Cultureel Netwerk Zuidpias. TVO-leerlingen bereiden zich voorop hun presentaties op de catwalk, (foto: Mark Reijnen) Regio - Leerlingen van de leerja- ren 1 tot en met 3 van Thorbecke Voortgezet Onderwijs met het 'cul- tuurprofiel' bereiden zich momen kel voor op hun eindpresentatie, op donderdag 5 juni vanaf 19.30 uur °Pde locatie aan de Prinsenlaan 82 in Rotterdam. De leerlingen uit het 1e jaar van de 'Creative Highschool' gaan de cat walk op met hun modecreaties, de dansleerlingen verzorgen een show onder leiding van docent Lucia Marthas en de Omega-leerlingen bemannen hun reisbureaus en tes ten het technisch inzicht van de aanwezige bezoekers. Tijdens de inloop en in de pauze kunnen de door de leerlingen ge maakte werkstukken bekeken wor den.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2014 | | pagina 31