Ossendrecht Heinenoordtunne Zeparokfant 2014 I Jubileumkrant 2004 - 2014 Vlak voor Ossendrecht passeren we de Nederlandse grens Net voor bij de oude Koningin Whilhelminakazerne rijden we Ossend recht binnen. In Ossendrecht heeft men ipder jaar een themafeest tijdens de doorkomst. Hele decorstukken worden gemaakt en de inwoners zijn verkleed. Als thema hebben we de Olympische spelen meegemaakt maar ook dat de stad een groot roversnest was. Het organisatieteam van Ossendrecht vraagt bij alle teams informatie op. In het centrum van de stad worden de passerende teams bij naam genoemd. Vroeg in de ochtend van tweede Pinksterdag zullen we het laatste basiskamp opslaan in Bergen op Zoom en komen in het basis kamp Op de boulevard kunnen lopers/fietsers nog een keer rusten in de bedden maar zullen zeker gebruik gaan maken van de douches in de sporthal die speciaal voor de Roparun open gaat. Team 1 vertrekt hier voor hun laatste etappe. Het hele stuk zullen beide teams lopend/fietsend afleggen. Door de drukte is het. niet meer toegestaan om met de busjes op het parcours te komen. Vanaf hier naar Rotterdam is het één groot feest. Klappende inwo ners, we worden overladen met tomaatjes en stukjes komkommer, muziek begeleiden ons. Zodra team twee naar de laatste wisselpl ek gebracht wordt door het busje zal het basiskamp opgebroken worden en naar Moerka- pelle rijden. Zij zullen alvast een deel uitladen maar .houden de klok wel in de gaten om op tijd op de Coolsingel te zijn. Na de laatste wissel zal team 1 door het busje naar de Slinge gebracht worden. Op de Slinge worden team 1 en team 2 samengevoegd en leggen we met alle lopers/fietsers de laatste 6 km naar het Wilhelminaplein af. Op de Groene Hilledijk bij de Daniel den Hoed kliniek worden we aangemoedigd door personeel en vaak ook door patiënten. Da niel den Hoed kliniek staat bij vele bekend als het ziekenhuis waar de KANKERPATIËNTEN behandeld worden. Voor deze doelgroep hebben wij ons een jaar ingespannen om zoveel mogelijk geld op te halen. Ondanks de vermoeidheid beseffen we weer eens hoe gelukkig we zijn dat we gezond genoeg zijn om deze inspanning te kunnen leveren. Op het Wilhelminaplein klokken we onze tijd. Van hier lopen we over de Erasmusbrug heen naar de Coolsingel Onderaan de Erasmusbrug voegen de leden van het basiskamp zich bij de lopers/fietsers om gezamenlijk over de feestende Coolsingel naar de finish te lopen waar hopelijk weer veel familieleden en supporters ons opwachten. Voorwaarde is natuurlijk wel'dat we finishen maar gezien de H voorbereidingen van de lopers en hebben we daar alle ver trouwen VV 1 Team twee passeert de Heinenoordtunnel van ca 1 km lang Door deze tunnel heen moeten de lopers en fietsers om aan de andere kant van de Oude Maas uit te komen. Menig fietser moet het stuk omhoog ook lopend afleggen, maar ook de loper die halverwege dit traject gewisseld wordt lukt het vaak niet meer op fietsend de andere kant van de tunnel te bereiken. Barendrecht. Het laatste plaatsje wat team 2 passeert is Barendrecht. Hier wordt het een stuk drukker op de route vanaf worden de teams uit Parijs en Hamburg samengevoegd. Hekken markeren de route naar het ge meentehuis waar een groot bordes gebouwd is waar lopers/fietsers overheen geleid worden. Wij hopen weer op veel aanmoedigingen vanuit het publiek zodat wij onze pijntjes even kunnen vergeten.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2014 | | pagina 59