Rondvliegende blubber bij traditionele autocross SANITIEM IEDERE DAG 24 uur BEREIKBAAR! (0180)31 41 12 HARTVAN HOLLAND I "UiOPlAS I 4 JUNI 2014 Schilderijen-expositie Tweede G-Olympics Zuidpias op 18 juni Groene Hart Ziekenhuis fwm Open voor iedereen w lAxyi/ 1AM) Wv €>rw Keukens Glasweefsel behang Toilet renovatie Tegelwerk Onderhoud Kitwerk Laminaat vloeren Badkamer renovatie Electra Timmerwerk Schilderwerk Keuken renovatie Stucwerk Verbouwingen Leidingwerk Sanitair Email: ajsmontage@planet.nl Tel. 06-51282366 Moordrecht Profiteer nu van de BTW verlaging op de arbeid Zevenhuizen - De 27e editie van de traditionele autocross op Hemel vaartsdag werd gekenmerkt door blubber die metershoog de lucht in vloog, het gevolg van de aanhou dende miezerregen. De zonovergo ten editie van vorig jaar kreeg dan misschien geen navolging, een ge brek aan toeschouwers was niet te bespeuren. Een groot aantal mensen trok de stoute schoenen - of laarzen - aan voor een dag scheuren door de modder. Door Erwin van 't Hof De eerste races van de dag maken direct duidelijk welke invloed regen heeft op het prestaties van de wa gens. De auto's scheuren, piepen en glijden en er ontstaan opstoppingen door een coureur die in de slip is ge raakt. Bram Bogaards, die meedoet in de regioklasse, is op het moment dat hij net met zijn door blubber overspoelde wagen van het parcours komt, dan ook niet erg te spreken over de weersomstandigheden. "Dit is echt helemaal niets, je kunt geen snelheid maken op deze manier," zegt hij terwijl hij de modder van zijn gezicht veegt. "Ik hoop dat wat droger wordt, want als het zo door gaat wordt het meer een destruc tion derby dan een racewedstrijd." De coureurs zijn misschien niet zo te spreken over de weersomstan digheden, het lijkt de bezoekers niet te deren. "Juist prachtig al die modder die om je oren vliegt", zegt Lesley van Zandvoort uit Gouda. Hij is voor de zesde keer bij de au- 5. - Zevenhuizense traditie: een dagje scheuren door de modder op Hemelvaartsdag. tocross in Zevenhuizen. "Vorig jaar was het weer beter, maar dit ziet er ook echt gaaf uit." Een andere toe schouwer zegt vooral te komen om de monteurs aan het werk te zien. "Het mooie van deze autocross is datje gewoon overal mee kunt kij ken, je ziet het hele team aan het werk, zowel op het parcours als er buiten." Er komt een wagen aanrij den die door de rookontwikkeling vanonder de motorkop bijna aan het zicht wordt onttrokken. "Gebro ken aandrijfas waarschijnlijk. Dat hoort erbij, en is ook prachtig om te zien. Lekker raggen met die dingen." In de loop van de dag verbetert het weer en nemen de glijpartijen af. Een medewerker van het Rode Kruis geeft aan dat er ondanks de slechte weersomstandigheden een kleine kans is dat de coureurs daadwerke lijk iets ernstigs overkomt: "Ze kun nen slippen en botsen wat ze willen, met de rolkooien, riemen, helmen en alle andere verplichte veiligheids voorschriften, moet iemand het wel heel bont maken om gewond te ra ken." Moerkapelle - Aan de Jonkheer van der Weistraat 46 zijn zaterdag 7 juni olieverfschilderijen, aquarel len en krijttekeningen te zien en te koop. De werken worden in de tuin van de familie Hofman geëxposeerd van 10.00 tot 17.00 uur. Moordrecht - Na het suc ces van vorig jaar organiseert Sport en Bewegen Zuidpias woensdag 18 juni de tweede editie van G-Olympics Zuid- plas: een sportdag voor men sen met een beperking in elke leeftijdscategorie. De sportdag vindt plaats bij korfbalver eniging IJsselvogels in Moor drecht. Deelnemers kunnen aan ver schillende sporten deelnemen, zoals judo, bewegen op mu ziek, tennis, hockey, turnen en fitkids. Om even bij te komen van het sporten kunnen de deelnemers plaatsnemen in de huifkar. Een speciale gast zal ook deze keer niet ontbreken. De officiële opening vindt plaats rond 14.00 met het aansteken van het Olympisch Vuur. Inschrijven kan tot 11 juni via sportenbewegen@zuidplas.nl onder vermelding van naam deelnemer, leeftijd, adres en e- mailadres. Kom naar onze v°orllchtlngs- ovond op "juni a.t. Kijk op ghz.nl. ZELF DOEN - SAMEN DOEN - LATEN DOEN Sanitiem Arbeco B.V. Ringvaartlaan 1a 2914 VJ Nieuwerkerk a/d IJssel Tel. (0180) 31 41 12 Fax: (0180) 31 99 93 info@arbeco.nl Ttudy: "[ven gezellig winkelen was er voor mlI jarenlang niet bij. Ik kon mijn plat nlel ophouden en waz vaak nel Ie laai bij een tollet. Ik schaamde me voor mijn probleem en dacht dal er niets aan te doen was. Gelukkig stuurde de hulsarts me naar het GHI iekkenbodemcentrum. Met succes: Ik ga binnenkort lekker een dagje shoppen mei mijn dochter." In Nederland hebben 1 miljoen mensen last van bekkenbodemklachten. Dat is niet nodig! Het bekkenbodemcentrum van het Groene Hart Ziekenhuis kan u in 80% van de gevallen met uw klachten helpen. Dat kan snel: u bent binnen twee weken aan de beurt. Op de dag van uw eerste afspraak krijgt u gelijk de diagnose en kan de behandeling starten. Kijk voor meer informatie op: www.ghz.nl/bekkenbodemcentrum AJS MONTAGE

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2014 | | pagina 9