rui lie IN IF FIGEN DO Gratis eerste gesprek door uw financiële tactiek? O „Starters: koop nü of ga hard sparen" 0(3 Van der Spek I nUU III J t LIVJbll l/w Herenweg 42 Postbus 54 2750 AB Moerkapelle tel: 079-5931241 e-mail: info@spekadvies.nl www.spekadvies.nl RIDE® RfSES Financiële Diensten - "ïA vo HART VAN HOLLAND ADVERTENTIE 11 JUNI 2014 De ondernemende mens centraal www.alfa.nl Alfa Accountants en Adviseurs Hoekeindseweg 39 2663 KA Bleiswijk Telefoon 088 2531850 bleiswijk@alfa.nl ilaat u winst x niet glippen Ondernemer zijn betekent: de zaak coachen op veel vlakken. Ook financieel Haalt u wel genoeg winst uit uw financiële tactiek? En kunt u de investeringen blijven doen die u wilt doen? Qp die vragen kunt u een helder antwoord krijgen: met een liquiditeitsprognose Het. is een essentieel hulpmiddel om continu zicht te houden op de financiële koers van de /aak En vooral om tijdig bij te sturen. Alfa ondersteunt: Zeker nu is het belangrijk om die controle te houden. Als ondernemer heeft u immers genoeg andere zaken aari uw hoofd. Van personeel tot rente. En van energieprijzen tot duurzaamheid. Een betrouwbare financiële cockpit geeft overzicht en rust. Hulp nodig bij het opstellen en beheren van een gedegen financiële prognose? Bij Alfa Accountants en Adviseurs staan we voor u klaar. Neem vrijblijvend contact op Moerkapelle - Het gaat beter op de huizen markt, signaleert Martin van der Spek van Van der Spek Financiële Diensten. „Starters durven weer." Maar zij moeten wel bedacht zijn op de daling van de NHG-grens. De beweging in de huizenmarkt wordt volgens de eigenaar van het financiële advieskantoor uit Moerkapelle veroorzaakt door de lage rente. „De huizen prijs is daarnaast gedaald." Nog een reden is dat de prijzen van huurwoningen stijgen ter wijl de huursubsidie daalt, waardoor starters liever kopen dan huren en bestaande huurders neigen naar koop. Deze berichten klinken als muziek in de oren van de starter, maar die moet wel bedacht zijn op het feit dat de grens voor de Nationale Hypotheek Garantie (NHG) gaat dalen. De maximale hypotheek-plus- aankoopkosten is tot 1 juli 2014 290.000 euro. Daarna zakt de grens naar 265.000 euro en in 2015 naar 225.000. „Dat betekent in de praktijk accountants en adviseurs dat huizen boven de 212.000 euro niet meer met NHG worden gefinancierd." Voor starters heeft dat gevolgen. Het rentepercentage zon der NHG is namelijk aanmerkelijk hoger. Er zijn er behoorlijk wat die best een huis van 240.000 euro kunnen kopen, maar straks dus te maken krijgen met flink hogere maandlasten. Van der Spek: „Het verschil tussen toptarief en NHG is soms wel 0,9 procent. Banken zenden hiermee het signaal uit dat zij geen toprisico meer willen nemen." Eigen vermogen wordt steeds belang rijker, aldus de financieel adviseur. „Wie zelf zorgt voor 10 procent van de koopsom, betaalt al een rente die 0,5 procent lager ligt." Wat Van der Spek jonge stellen afraadt, is eerst een ap partement kopen en daarna doorstromen naar een tussenwoning - een populaire constructie. „Appartementen stijgen op dit moment niet in waarde, maar je maakt wel twee keer verhuis kosten. Het is in veel gevallen slimmer om flink te sparen en direct een tussenwoning aan te schaffen, als er nog geen gezinsuitbreiding is en er nog niet zo veel kosten zijn. Het finan ciële kantoor sluit tevens hypotheken af en is specialist in de Duitse variant waarbij een aan zienlijk deel van het bedrag zelf moeten wor den meegebracht. In de huidige markt winnen Duitse hypotheken flink aan belangstelling. Meer info? Van der Spek Financiële Diensten, Herenweg 42, Moerkapelle, T 079 5931241 www.spekadvies.nl

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2014 | | pagina 17