Stichting Steenovens Hitland wil leven in steenbakkerij "Een belangrijk doelpunt voor Oranje zou prachtig zijn" CV-KETEL NODIG? P. VISSER EN ZN. RIOOL VERSTOPT? >A VlW Gewoon even bellen!!! UW DROOMHUIS! Verras papq™ met een nieuw huis Maaibeleid Rottemeren door bezuinigingen versoberd Kinderraad zorgt voor negen blikvangers Kunstroute in ander jasje Pagina 3 nummer 1599 Zwetend over de finish bij Avondvierdaagse Diamanten echtpaar Hoogendoorn reiniging, ontstopping, reparatie van alle soorten rioleringen Vecht 112 te Nieuwerkerk aan den IJssel Raad voor behoud politiebureau www.dejongeveene^^jjij Pagina 3 HOLLAND Pagina 7 Pagina 11 Pagina 31 Nieuwerkerk aan den IJssel - De res tauratie werd in 2011 voltooid, maar het plan om de steenovens op Klein Hitland nieuw leven in te blazen kwam niet van de grond. Stichting Steenovens Hitland wil weer leven in de steenbakkerij brengen. Zaterdag 7 juni was er open huis om ideeën op te doen voor toekomstige bedrijvigheid. 'Het is als een nieuwe fiets kopen: je moet de ketting blijven smeren om hem in goede staat te houden.' Door Pepijn de Groot "Op de steenovens!" Na het ope ningswoord van Theo de Vlaming, voorzitter van Stichting Steenovens Hitland, wordt het glas wordt gehe ven. In een van de turfschuren van de voorste steenoven zijn architec ten, amateurhistorici en raadsleden getuige van de overhandiging van de statuten van de jonge actiegroep. Zo wil De Vlaming de stichting, die actief gebruik van de steenovens na streeft, wel noemen. Op deze bloedhete zaterdagmid dag komen toekomstmuziek en ge schiedkunde samen. Terwijl met een glas wijn wordt nagedacht over de -T Interactieve kunst tijdens Pinkst'Art in de steenoven. mogelijkheden van de steenovens, zijn in de turfschuur - voor het eerst in vier jaar geopend - museumstuk ken van de historische vereniging te zien, waaronder een oude kerkklok. "Een wijzerplaat zonder wijzer", al dus De Vlaming. "Weet je waar die voor staat? De tijd staat stil, er ge beurt niks met de steenovens. We moeten er weer vuur in krijgen." Lees verder op pagina 11 Moordrecht - "Ik denk dat Memphis wel een paar keer mag invallen. Het zou prachtig zijn als hij een belang rijk doelpunt maakt voor Oranje." De Moordrechtse Cora Schensema - moeder van international Memphis Depay - is bij alle WK-wedstrijden van het Nederlands elftal. Door Job van der Plicht Donderdagavond vertrok aanval ler Depay (20) met de selectie van Oranje naar Brazilië, 's Middags was hij nog even in Moordrecht geweest om afscheid te nemen van zijn oma en moeder. Oma Jans Schensema, die opziet tegen een reis naar Brazilië, volgt het WK de komende weken op televisie. "Maar ik heb gezegd dat als ze de finale halen, ik dan ook kom. Ik hoop erop dat ze dat redden." lees verder op pagina 15 Jans en Cora Schensema zijn zo trots als een pauw op hun (kleinjzoon. Htool&crvl c f R VAN ADRICHEM MOOHDRBCHT 0182 375823 05-53373931 ioolservice-pvanadrichcm. 1 mtratuin kleurt je leven Ideale 2-1 kap woning aan het water met garage! Vraagprijs C 349.000,- k.k. 0180-332222 www.vdpanne.nl Zuidpias - Het politiebureau in Nieuwerkerk moet blijven. Dat is de boodschap van de mo tie die namens de gehele raad op initiatief van het CDA werd ingediend tijdens de raadsver gadering op 3 juni. Het enige politiebureau in de gemeente Zuidpias moet de deuren sluiten vanwege een reorganisatie bij de politie. Door Erwin van 't Hof Hoewel de wijkagenten niet verdwijnen, vindt de raad het noodzakelijk dat er een vast politiepunt blijft bestaan in de gemeente. Onder meer omdat volgens de partijen nog niet vol doende is stilgestaan bij de ge volgen van het verdwijnen van het politiebureau. Eén van de raadsleden stelde dat het "niet te veel gevraagd moet zijn om een tafel en een stoel beschik baar te hebben voor diegenen die langs de politie willen gaan". Burgemeester Gert-Jan Kats deelt de zorgen van de raad en voelt zich gesteund door de motie: "Op dit moment wordt er al hard gewerkt aan de mo gelijkheden om toch een vast politiepunt te behouden." Hoe dit gebeurt, wil de burgemees ter niet kwijt. "Er is zicht op een oplossing. Ik verwacht niet dat het huidige bureau dit jaar al dichtgaat." In de oorspronkelijke motie werd geopperd om eventueel gemeentelijk geld in te zetten voor het behoud van een poli tiebureau. Dit werd afgeraden door Kats: "De politie is een lan delijk orgaan, ik denk niet dat wij als gemeente verantwoor delijk moeten én willen zijn voor de financiële dekking hiervan. De minister heeft genoeg geld, laten we eerst eens kijken of daar iets af te spreken valt."

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2014 | | pagina 1