ZOMEROPRUIMING WEEK 2 30% WEEK 3 Kiil S5S> Elke zondag open Vissteigers, afvalbakken en ruiterroute verdwijnen Nieuwe kinderburgemeester wil speeltuinen voor oudere kinderen 'Oude' kinderraad zorgt met sportieve actie voor negen blikvangers v.a. 5,- p/m2 A www.dezuidplas.nl gulden interieur li» van 10.00 tot 17.00 uur t/m zondag 29 juni Bedrijfsruimte Opslagruimte Stalling TE KOOP: v.a. 32.900,- TE HUUR: VAN DE GEHELE SHOWROOMCOLLECTIE HART VAN HOLLAND ZUIDPLAS\ 11 JUNI 2014 3 Maaibeleid in Rottemeren door bezuinigingen versoberd 25e Lions Rottemerenloop op 21 juni de Haij £^Zvan derWende advocaten 1AICF!/ VAN 06-06 VtflfclX I T/M 12-06 VAN 13-06 T/M 19-06 l\ T/M 29-06 Koopzondag! ROTTERDAM Intratuin Zevenhuizen iedere zondag gesloten Zevenhuizen/Nesselande - In het recreatiegebied Rottemeren verdwijnen deze zomer op een aantal plaatsen bankjes en picknicksets, fietsenstallin gen, speeltoestellen, infopanelen en afvalbakken. Ook de ruiterroute bij de Zevenhuizerplas verdwijnt. Dit is het gevolg van bezuinigingen, waardoor er minder zal worden gemaaid. Het aantal maaibeurten gaat terug van achttien naar zeven keer tussen april en oktober. Ook het aantal ophaalbeurten voor afval vermindert en de meeste dag campings worden ontoegankelijk voor auto's. Op sommige plaatsen verdwijnen vissteigers, een ka nosteiger en afmeerpalen. Het rui terpad bij de Zevenhuizerplas wordt ingezaaid met gras en de bordjes 'ruiterroute' worden weggehaald. Het recreatieschap voert de 'om buigingsmaatregelen' door omdat er niet voldoende budget is om het huidige voorzieningenniveau in de toekomst op hetzelfde peil te hou den. Om overlast te beperken treft het recreatieschap de maatrege len zoveel mogelijk in minder druk bezochte gebieden. In het gebied komen muurkranten te hangen om bezoekers te informeren. Gezocht wordt naar bedrijven of instanties die voorzieningen, zoals ruiterpaden en vissteigers, zouden kunnen en willen overnemen. Ondanks de bezuinigingen wordt er ook geïnvesteerd. Zo wordt de historische sluis Bleiswijkse Verlaat gerestaureerd en betaalt het recre atieschap mee aan de aanleg van een brug over de Ringvaart in Ze venhuizen om de Eendragtspolder beter bereikbaar te maken. 7 Een rondje Zevenhuizerplas te paard is er vanaf deze zomer niet meer bij. Jeroen Bac van de Moerkapelse Rehobothschool met burgemeester Gert- Jan Kats en wethouder André Muller en de leden van de oude en de nieuwe kinderraad. Nieuwerkerk aan den IJssel - Zuidpias heeft een nieuwe kinderburgemeester: Jeroen Bac uit Moerkapelle. Woensdag 4 juni werd hij in de Nieuwerkerkse raadzaal gekozen uit twaalf kandidaten, waarvan de overige elf de nieuwe kinderraad vormen. Door Cees Visser Tijdens de kinderraadsvergadering hielden de twaalf kandidaten voor het kinderburgemeesterschap pre sentaties over zichzelf en hun voor stellen. Daarin kwamen zinvolle en leuke ideeën naar voren, waarover goed was nagedacht. Een greep: Vera Eshuis (11) wil dat er bij winkelcen trum Reigerhof in Nieuwerkerk een oplaadpunt voor elektrische auto's komt, en rond de ijsbaan in Hitland een trimbaan; Sophie Grauss (11) ziet graag dat de jeugd meer met oude ren samen activiteiten gaat ontwik kelen; Josephine Lansink (11) wil een insectenhotel in elk dorp van Zuid- plas; en de nieuwgekozen kinderbur gemeester Jeroen Bac (11) zet onder meer in op speeltuinen voor wat ou dere kinderen. De kinderen kregen de gelegenheid hun voorkeurstemmen op een voor de gelegenheid ontworpen stembil jet uit te brengen, voorzien van een motivatie van hun keuze. De jury, bestaande uit burgemeester Gert- Jan Kats, wethouder André Muller, de huidige kinderburgemeester Am ber van Houwelingen en Debbie van den Bos van de Stichting Jeugdwerk Zuidpias, trok zich vervolgens terug om te bepalen wie de vijfde kinder burgemeester van Zuidpias zou wor den. Burgemeester Kats wist de spanning op te voeren door te vermelden dat Nieuwerkerk aan den IJssel - Dat de zittende kinderraad op donderdagmid dag 24 april niet voor niets een sportieve sponsoractie heeft gehouden, bleek woensdagmiddag 4 juni in de Nieuwerkerkse raadzaal. Burgemeester Kats liet weten dat de gemeenteraad aan de opbrengst van de actie 5000 euro beeft toegevoegd, zodat negen blikvangers kunnen worden aangeschaft. Door Cees Visser De raadzaal was niet alleen bom vol met kinderen en belangstellen den vanwege de verkiezing van een nieuwe kinderburgemeester en een nieuwe kinderraad, ook was ieder een heel benieuwd naar de pres taties van de kinderen tijdens hun fietstocht' met hartslagmeting met als doel de aanschaf van blikvan gers. Al spinnend haalden de kinde ren bijna duizend euro op. Volgens de scheidende kinderbur gemeester Amber van Houwelin gen kunnen er negen blikvangers worden aangeschaft: twee per dorp voor Zevenhuizen, Moerkapelle, Moordrecht en Nieuwerkerk en één exemplaar voor Oud Verlaat. De kinderen hadden enkele plek ken uitgekozen waarover werd ge stemd, maar waarbij een ambtenaar van Openbare Werken toch wat kanttekeningen plaatste, omdat moet worden bezien of lokale om standigheden de plaatsing van een blikvanger toestaan. Vanuit de ge meenteraad kwam daarna nog een verrassing. Start: 14 uur op het Dorpsplein (Zevenhuizen) Afstanden: 5,10 en 15 km Inschrijven: vanaf 11 uur Dorpshuis Swanla Opbrengst komt ten goede aan goede doelen (o.a. Team Zeparo) Voorinschrijving via: www.lions.nl/zevenhuizen Deze ruimte is beschikbaar gesteld door de Haij van der Wende advocaten Barbizonlaan 82 2908 ME Capelle a/d Ussel telefoon 010-2204400 fax 010-2204499 er een top-3 was gekozen bestaande uit twee meisjes en één jongen, ieder uit een ander Zuidplas-dorp. Daarna bracht Amber van Houwelingen het verlossende woord, waarop Jeroen Bac zijn kiezers bedankte met de woorden 'hartstikke leuk'. Op de Moerkapelse Rehobothschool werd Jeroen donderdag met gepaste trots toegesproken en gefeliciteerd. Toen hij zijn winnende plan voor twee nieuwe speelterreinen in Zuid- plas aan zijn schoolgenoten vertelde, ging er een instemmend gejuich op. r W VASTE LAND 40 - 3011 BM ROTTERDAM TEL. 010 - 413 55 25 - WWW.GULDEN-INTER1EUR.NL Intratuin Pijnacker Rijskade la Intratuin Zoetermeer Voorweg 192 www.intratuin.nl

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2014 | | pagina 3