Kunstroute jubilerend Pinkst'Art in ander jasje 'De ambtenaren kregen er op vrijdag hun loonzakje en een borrel' CU/SGP wil spreektijd afhankelijk van aantal zetels HART VAN HOLLAND ZUIDPLAS\ 11 JUNI 2014 san Korfbalmiddag groot succes Moordrechts Beiaard festival van start Angela van Damme: Eindellijk tijd voor het schilderen van wilde dieren. Zevenhuizen- Het verruilen van het eigen atelier voor een expositieruimte in de Tuunter was even wennen voor de exposerende kunstenaars. Voor het vij- tienjarig jubileum van Pinkst'Art had de organisatie voor een ander concept gekozen onder het motto: 'Meer kunstenaars onder één dak'. En dus kon het publiek niet alleen in de Tuunter, maar in veertien centraal gelegen locaties van de gemeente Zuidpias, kennismaken met het werk van ruim veertig kun stenaars. Jolanda van der Heiden laat zich inspireren door de Middeleeuwse maliënkolder. Door Cees Visser In de Tuunter was het publiek maandag onder de indruk van de verscheidenheid aan kunstuitingen van Jolanda van der Heiden, Angela van Damme en Anja Vreeswijk. Vreeswijk kon zelf niet aanwezig zijn, maar haar schilderijen van acrylverf, dikwijls abstract, oogst- De schilderijen van acrylverf van Anja Vreeswijk. ten bewonderende blikken. De beide aanwezige kunstenaressen legden graag uit, wat hen drijft hun kunst gevoel op het doek of in andere vorm gestalte te geven. Met een knipoog naar de Middeleeuwen legt Jolanda van der Heiden uit: "Ik was oorspronkelijk bloemiste en maakte kleurrijke boeketten. Op een ridder feest nam ik deel aan een workshop sieraden maken en raakte ik in de ban van maliën art, de kunst van het weven met open en gesloten ringen zoals van de Middeleeuwse mali enkolder. Inmiddels heb ik me verder bekwaamd in deze kunstvorm en een geheel eigen stijl ontwikkeld." Angela van Damme wist al lang, dat ze aanleg had voor schilderen. Door een druk leven als boekhouder kwam het er echter niet van dit talent te ontwikkelen. Tot zij in 2011 een Tweede Kamerlid en oud-wethouder van Zuidpias Tamara van Ark deelt haar belevenissen als volksvertegenwoordiger in politiek Den Haag met de lezers van Hart van Holland. Een van de leukste plekken in de Tweede Kamer om te laten zien bij een rondleiding, is de Hande- Hngenkamer. Niet verwonderd kij ken als je voor het eerst je hoofd daar om de hoek steekt, is geen optie. Al ben ik er al tientallen ke ren geweest, het blijft bijzonder. De Handelingenkamer is de plek waar, zo zegt de naam ook, alle handelingen worden bewaard. Al les dus wat er in de Tweede Kamer wordt uitgesproken. Het is een prachtige oude, hoge, versierde zaal waar veel historie in zit en met alleen in de boeken. Vroeger was het de centrale hal van het ministerie van Justitie en kregen de ambtenaren er op vrijdag hun loonzakje en een borrel. Maar het was ook het crisiscentrum bij de treinkaping. Laatst was de kin dergemeenteraad van Zuidpias bij me op bezoek. Al deze verhalen en meer vertel ik dan. De oude boe ken, met handgeschreven teksten, soms in het Frans, de hoge glas- in-loodplafonds, de Harry Potter achtige uitstraling van de ruimte, boeken tot waar je oog reikt... Maar ook; het lege vak waar géén handelingen staan vanwege de Tweede Wereldoorlog. We pak ken dan een boek uit de kast en dan doen we deze open op een willekeurige bladzijde. Zo ben ik eens bij toeval gestuit op een bladzijde waarin alle inwoners uit Moerkapelle, Zevenhuizen, Moordrecht en Nieuwerkerk aan den IJssel werden geteld (overigens ben ik verge ten voor mezelf te markeren waar het boek stond, dus helaas nooit meer teruggevonden!). Maar ook opvallend is dat in tweehonderd jaar tijd sommige thema's tijdloos blijken te zijn. Dijkverzwaring blijft nodig, mag de gemeente wel of niet bepaalde bevoegd heden krijgen, hoe zit het met de belastingdruk. Lopen en lezen in deze ruimte vol parlementaire ge schiedenis is een mooie remedie als het teveel gaat om de waan van de dag. Daar is in de plenaire zaal al meer dan genoeg ruimte voor:-) Reageren? Mail naar t.vanark@ tweedekamer.nl of via Twitter ta- maravanark online cursus wildlife tekenen met pastelkrijt volgde. Zij vertelt: "Van jongs af aan heb ik een grote liefde voor dieren, mede omdat we altijd huisdieren hadden. Na het volgen van de internet-cursus heb ik mij verder bekwaamd in het schilderen van 'wildlife' in acryl. Door me inten sief te verdiepen in andermans werk heb ik mijn technieken steeds meer verbeterd. Nu maak ik ook abstract werk en ben begonnen met tekenen op polyester, een in Nederland vrij onbekende kunstvorm." Het expo serende trio kan evenals de andere kunstenaars op Pinkst'Art terugkij ken op een geslaagd evenement. Nieuwerkerk aan den IJssel - CKV hield woensdag 4 juni een sport- en spelmiddag op sportpark De Kleine Vink voor 92 kinderen uit Nieuwer kerk en Nesselande. Na een clinic werden spelletjes gedaan en werden op zeven veldjes tegelijkertijd wed strijden gespeeld. Veertien teams waren fanatiek aan het korfballen, met als beloning een diploma. Kin deren vanaf zes jaar, die meer van korfbal willen weten, zijn woensdag 11 en 18 juni van 16.00 tot 17.00 uur welkom om mee te doen. Moordrecht - Voor het Moor drechts Beiaardfestival staan dit jaar tussen vrijdag 13 juni en 26 september vijf concerten geprogrammeerd, vier beiaard solo concerten en een concert waarbij het beiaard een koor begeleidt. Daarnaast wordt er met een beiaardier en een blaaskwintet gezocht naar een geschikte datum. De concerten worden gegeven op het carillon van de Dorps kerk in Moordrecht. Vrijdag 13 juni zijn van 19.00 tot 20.00 uur rondom de Dorpskerk de klanken van beiaard Gideon Bodden te horen. Vrijdag 27 juni is het de beurt aan Lydia Mussche Zwart, zaterdag 12 juli speelt Maarten Siebel met de Moortzangers, zaterdag 30 augustus Midori Conneman en Boudewijn Zwart sluit de reeks op vrijdag 26 september. Zuidpias - De ChristenUnie/SGP (6 zetels) voelt er wel wat voor om de hoeveel heid spreektijd in de gemeenteraad af te laten hangen van het aantal zetels dat een partij heeft. Dat maakte raadslid Marnix de Romph kenbaar tijdens een discussie over de vergaderstructuur van de raad op 3 juni. Door Erwin van 't Hof Ook de WD (7 zetels) noemt een aan passing van de spreektijd per fractie een optie die onderzocht zou kunnen worden. Pieter Beeldman (PvdA - 2 zetels) vindt het idee ridicuul: "Dit voorstel is een goed voorbeeld van cijferlogica. De eindstand van een voetbalwedstrijd correspondeert lang niet altijd met de gespeelde partij. Pure scorebordjournalistiek. Ik denk niet dat het inkorten van de spreektijd voor andere partijen het debat goed zal doen." Het raadslid vroeg zich daarnaast hardop af wat de partijen die meer spreektijd krij gen met hun tijd wilden doen: "Het is niet verwonderlijk dat een derge lijk voorstel wordt geopperd door één van de grootste partijen in de raad." De Romph kon zich niet vinden in de argumentatie van Beeldman. Hij vindt de instelling van zetelafhan- kelijke spreektijd het logische ge volg van het aantal stemmen dat een partij heeft gekregen tijdens de verkiezingen: "Het is een vorm van democratische legitimatie. Wij vertegenwoordigen meer kiezers en zouden daarom aanspraak kun nen maken op meer spreektijd." Het raadslid benadrukte dat deze manier van verdeling van de spreektijd ze ker niet uitzonderlijk is en zowel in de Tweede Kamer als in andere ge meenten wordt gehanteerd. Vorig jaar werd de vergaderstructuur van de gemeente veranderd met als doel om het inhoudelijke debat te bevorderen en het aantal vergader uren terug te dringen. Commissie vergaderingen werden afgeschaft en een gelijke spreektijd per fractie werd ingevoerd. De raad besloot vorige week een werkgroep van raadsleden in te stel len om verder na te denken over de vergaderstructuur. Los van de discussie over de hoe veelheid spreektijd gaf burgemeester Gert-Jan Kats de nieuwe raadsleden nog het advies zichzelf niet te be perken tot het 'vraag-en-antwoord- spelletje' tussen de raad en het col lege: "De afgelopen raadsperiode was dit vaak wel het geval. Ik zie ook graag dat er debat bestaat tussen de verschillende raadsleden."

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2014 | | pagina 7